18 stránok s elektronickým obchodom s bezchybným dizajnom UX (a 3 veľké mená, ktoré sajú)

Ak ste sa k nám pridali pre tento článok UX začiatkom tohto mesiaca, budete vedieť, že sme diskutovali o 25 základných prvkoch dizajnu UX pre váš web..


Základná myšlienka je táto: Dizajn UX je o tom, ako sa dostať do hlavy svojho návštevníka. Ide o vytvorenie jednoduchého, plynulého a príjemného zážitku pre vašich používateľov. Zámerom je poskytnúť informácie rýchlo a dokonca im prinútiť úsmev.

Dobrý dizajn UX vyvoláva u vašich návštevníkov dopamín a šťastie. A vďaka tomu je väčšia pravdepodobnosť, že vám budú dôverovať. Je dôležité, že ich častejšie kupujú od vás.

Po preštudovaní 25 základných tém v našom poslednom článku o dizajne UX sa pozrime, ako to funguje v akcii. Konkrétne sa zaoberáme návrhom webových stránok elektronického obchodu UX.

Ako tieto webové stránky používajú šikovné triky s dizajnom UX na povzbudenie svojich návštevníkov, aby kupovali?

1. Asos

Príklad Asos používam veľa, ale je na to dobrý dôvod. Ich dizajn UX je vynikajúci.

Všetko to začína návrhom na vyradenie hodnoty. Skvelý obraz, jednoduchý vysvetľovač, záruka „bezplatného doručenia“ a zrejmé výzvy na akciu, ktoré vás nasmerujú do sekcie pre mužov alebo ženy.

asos2

Jednou z ich vynikajúcich funkcií UX je mólo s videom, takže návštevníci môžu skutočne vidieť, ako vyzerá výstroj. Poskytuje zákazníkom najlepší možný prehľad o položkách a dáva im dôveru pri kúpe.

Majú tiež vynikajúcu novú funkciu s názvom „rýchly náhľad“. Na stránke produktu kliknete na „rýchle zobrazenie“ a objaví sa malé kontextové okno s ďalšími obrázkami a všetkými potrebnými informáciami. Ušetrí zákazníkovi klikanie tam a späť na rôzne stránky. Jednoduchý a intuitívny dizajn.

Asos

2. Zara

Webová stránka Zary je majstrovskou triedou v jednoduchosti. Čisté, intuitívne a obmedzené. Je to óda na Hickov zákon: princíp návrhu, ktorý obmedzuje výber navigácie a poskytuje používateľovi jasné, ale obmedzené možnosti.

Myšlienka je, že príliš veľa možností premôže vášho návštevníka. Tým, že ponúkajú menej možností, sa cítia sebavedomejšie. V tomto príspevku sa zameriame na vynikajúcu navigáciu, ale Zara’s je jedna z najlepších.

zara

3. Abof

Abof (All About Fashion) používa na svojich webových stránkach skutočne šikovný trik UX. Prejdite na domovskú stránku a nevyzerá to ako stránka s tradičným elektronickým obchodom. Namiesto toho to vyzerá skôr ako blog. Je plná šťavnatého obsahu, ktorý inšpiruje jeho publikum.

abof

V rámci svojich príbehov a článkov potom vyzdvihnú oblečenie v prominentnej časti nazvanej „Nakupujte príbeh“. V našom predchádzajúcom článku UX sme hovorili o dôležitosti vytvorenia vzťahu s publikom. Abof to robí dokonale so súvisiacimi príbehmi a obsahom.

abof 2

Len čo je zákazník inšpirovaný, pokúsia sa niečo predať.

Na svojej produktovej stránke majú užitočné poznámky „štýlu“, ktoré sú dokonalým príkladom „mikrointerakcie“ – malé nugety, ktoré oslovia a oslovia vaše publikum..

abof 3

Všimnite si, že majú aj „sprievodcu veľkosťami“, ktorý zákazníkom pomôže správne sa prispôsobiť presným rozmerom (strach z toho, že sa oblečenie nezmestí, je jedným z najväčších dôvodov, prečo opustíme nákupné vozíky). Používajú tiež časť „odhadované doručenie“, aby zákazníkom poskytli ešte viac informácií.

4. Berghaus

Berghaus je značka outdoorového oblečenia, ale viete, že do prvej sekundy po pristátí na svoje stránky.

Berghaus

Toto je značka, ktorá dôverne chápe svoje cieľové publikum a zabezpečuje, aby sa s nimi čo najrýchlejšie spojili. Prvý výstrel hrdinu je inšpiratívnou pozvánkou. Spája sa s komunitou a láka vás.

Jediná nevýhoda? Silnejšia výzva na akciu by tu dohodu skutočne uzavrela.

5. Apple

Očakávali by ste, že spoločnosť, ktorá kladie dôraz na dizajn a inovácie, vynikne v dizajne UX, a to aj robí. Začiatok nájdete na ich produktových stránkach.

Oni používajú paralaxy rolovanie aby boli obrázky dynamické, vtiahli používateľa a odstránili akékoľvek výstupné body. Ste ponorení do sveta spoločnosti Apple.

Snímka obrazovky 2016-07-28 o 8,43,00 AM

Dômyselné animácie vám presne ukážu, ako produkty fungujú, napríklad nový 3D dotyk. Posúvajúce sa galérie vás pozývajú na interakciu a skúmanie. Dômyselná kópia vám presne povie, ako nový iPhone zlepší váš život (namiesto dlhého zoznamu funkcií).

Ich navigácia je jednoduchá a čistá a rada používam obrázky na ďalšie rozlíšenie možností (prehľadávame web, takže slová sa zvyknú navzájom prelínať)

jablko 2

Počas procesu platby vám dávajú možnosť počas nákupu hovoriť s odborníkom. Je to jednoduchý, ale užitočný trik. Poskytuje začiatočníkom nejakú pomoc prostredníctvom linky, ale nebráni to istým kupujúcim v tom, aby dostali svoju kreditnú kartu.

6. Bellroy

Ako relatívne nový predajca elektronického obchodu je vašou prvou úlohou ukázať zákazníkom, aký ste v porovnaní s ostatnými ostatnými. Bellroy to robí dokonale so svojimi radmi tenkých a kompaktných peňaženiek.

zvonica 3

A čo je ešte lepšie, na každej produktovej stránke má každá peňaženka svoje vlastné video, ktoré zákazníkom ukazuje všetky jedinečné vlastnosti.

zvonica 4

7. Prenajať pristávaciu dráhu

Rent The Runway má celkom jedinečný koncept: požičiavate si šaty alebo oblečenie na pár dní, namiesto aby ste si ich kúpili. Je to skvelé pre svadby alebo udalosti, pri ktorých nechcete vysadiť oblečenie, ktoré už nikdy nebudete môcť nosiť..

Webové stránky tento koncept jednoducho predstavia a potom vyzývajú používateľov, aby ich vybrali.

nájomné dráhy

Dodatočné značky aj pre kalendár dodávok, ktorý zákazníkom dá presne vedieť, kedy sa oblečenie dostane a kedy sa musí vrátiť.

nájomná dráha 2

Tak jednoduché, ale také upokojujúce.

8. Amazon

Amazon je najväčšia webová stránka elektronického obchodu na svete a je celkom otvorená jedna z najlepších. Môžete si vybrať niektorú z ich funkcií ako príklad dizajnu UX.

Od svojich šikovných balíkov až po zákaznícke odporúčania očakávajú potreby svojich používateľov a dodávajú ich. Dnes však upozorňujeme na ich systém objednávok na jedno kliknutie.

Amazonka

Je to stále najlepší príklad účinnosti odhlásenia na webe. Jadrom elektronického obchodu je dizajn UX. Proces nákupného vozíka a odhlásenia. Čím hladší, tým lepšie. A nie je to plynulejšie ako objednávanie jedným kliknutím!

9. Pasenie

Obrázok, ktorý vám povie všetko, čo potrebujete vedieť. Formulácia a dizajn s osobnosťou. Okamžitá zľava pre nových používateľov a veľká, odvážna výzva na akciu.

pásť

Jedná sa o jednoduchý masterclass v dizajne UX.

10. TopShop

Obchody, ktoré predávajú veľa výrobkov, majú oveľa ťažšiu prácu, pokiaľ ide o dizajn UX. Ako organizujete a prezentujete všetky rôzne džínsy?

Našťastie má TopShop vynikajúci plán. Vďaka veľkému, robustnému filtrovému číselníku, ktorý pláva na stránke, môžete neustále vylepšovať a meniť štýl, farbu, prispôsobenie a cenu svojich produktov..

Topshop 2

Ešte chladnejšie je, že keď prejdete kurzorom myši, každý produkt prejde na obrázok modelu, ktorý ich nosí. Podporuje interakciu a poskytuje zákazníkom lepší prehľad o položkách.

11. Protest

Protest môže mať iba najväčšiu a najtučšiu navigáciu na webe.

P

Je to jasné, stručné a prehľadné. Znižuje sa tým aj pravdepodobnosť, že sa zákazník potuluje. Modrá farba udrží pozornosť zákazníka presne tam, kde ho chce.

Protest na svojich stránkach používa aj veľa malých animácií. Každý z nich sa spustí, keď naň prejdete. Udržiava pozornosť zákazníkov, povzbudzuje interakciu a robí celý web dynamickým.

12. Nový vzhľad

Nový vzhľad získa miesto na zozname pre svoj inovatívny kôš. Vždy je umiestnená na navigačnej lište s výrazným indikátorom, ktorý vám pripomína, že je tam.

Nový vzhľad 2

Keď naň kliknete, neodtiahne vás na inú stránku. Namiesto toho dostanete posuvný panel zo strany, aby vám ukázal, čo je vo vašej taške. Znamená to, že zákazníci sa nikdy nestratia a môžu sa kedykoľvek ľahko dostať do pokladne.

Nový vzhľad

13. Ceruzka, o 53

Ak chcete predať dotykové pero za takmer 60 dolárov, musíte ho naozaj predať! Našťastie „Ceruzka“ od 53 robí vynikajúcu prácu pomocou množstva trikov s dizajnom UX.

Používajú dlhú, paralaxovú posúvaciu stránku, aby vysvetlili všetky funkcie a ukázali vám, čo s tým môžete robiť.

ceruzka 2

Využívajú tiež skvelé recenzie, aby vysvetlili, prečo sú omnoho lepšie ako iné možnosti. Použitie cenovej ponuky „Káblové“ je vynikajúci trik, ktorý dodáva produktu dôveryhodnosť a načrtáva jeho výhody..

ceruzka

14. Farmdrop

V našom poslednom článku o dizajne UX sme vysvetlili, aké je dôležité vcítiť sa do cieľového publika a spojiť sa s nimi. Farmdrop to robí tým, že svoje poslanie posúva dopredu a na stred.

farma

Sú „chorí a unavení z toho, že vidia jedlo pochádzajúce z kilometrov ďaleko“. To je niečo, s čím sa väčšina zákazníkov dostane na palubu. Predtým, ako sa vás niečo pokúsia predať, spoja sa s vami a dá vám dôvod na kúpu.

15. Sid Mashburn

Len ďalšie veľké rozbaľovacie menu, doplnené malými ikonami. Je to jednoduchý trik, ktorý nám pomáha porozumieť rozsiahlej ponuke. Navyše dáva webovej stránke trochu viac osobnosti.

ikony

16. Pomalé hodinky

Jedná sa o hodinky iba jednou rukou. Je to celkom jedinečný koncept, preto si vyžaduje vysvetlenie! Funkcia Slow Watches to robí naozaj dobre pomocou videozáznamu s celou obrazovkou.

pomalé hodinky

Okrem vysvetlenia tohto pojmu hovoria aj prostredníctvom svojej filozofie, ktorá ho viedla k jeho vytvoreniu (skvelé pre spojenie so zákazníkom), a používajú krásne obrázky, ktoré zvýrazňujú a zacieľujú svoje ideálne publikum..

17. Firebox

Ak sa vaše položky nehodia do bežných kategórií, buďte kreatívni! Firebox sa špecializuje na neobvyklé darčeky a neuctivé veci. Ich top 50 grafov je perfektný spôsob, ako preskúmať svoje najobľúbenejšie produkty.

snímky

Rozloženie skrinky je skvelé na rýchle prehliadanie produktov a mnoho obrázkov je dynamických, pohybujúcich sa a interagujúcich so zákazníkom.

Keďže sa špecializujú na darčeky, majú na navigačnej lište „vyhľadávač darčekov“, čo je fantastický spôsob, ako zúžiť možnosti.

18. Lazy Oaf

Nakupovanie online sa často cíti úplne rovnako a mnohým bude chýbať starý proces listovania časopisom alebo katalógom.

Lazy Oaf to vracia späť so svojou skvelou sekciou „vyhľadávacích kníh“. Namiesto toho, aby sa odevy ukladali jednotlivo, ukazujú oblečenie v rôznych kombináciách naraz. Koniec koncov, takto vyzerali v katalógu.

lenivý oaf

Kliknite na obrázky a dostanete pole „rýchleho nákupu“, kde si môžete vybrať každú z troch vystavených položiek. Je to staršia škola a pohlcujúci spôsob nakupovania.

Čo robiť!

Neradi roztrháme ďalšie webové stránky na kúsky, ale sú tam nejaké veľké mená, ktoré to všetko zle … Tu sú jeden alebo dvaja z najhorších páchateľov..

1. Fraserov dom

Sú jedným z najväčších obchodných domov na svete, ale hneď po načítaní svojich webových stránok urobia jednu veľkú chybu.

Ihneď vás zasiahne kontextové okno s celou stránkou, ktoré vás žiada, aby ste sa prihlásili na odber bulletinu.

Fraserova hodina

Aj keď ide o obchod s veľkými menami, ide o veľmi ctižiadostivú taktiku, ktorá väčšinu nakupujúcich odloží. Pamätajte, že toto je prvý dojem. Je oveľa lepšie vytvoriť používateľskú cestu, ktorá vzdeláva a inšpiruje vášho návštevníka skôr, ako požiada o e-mailovú adresu.

Nielen to, ale neexistuje žiadna skutočná motivácia na prihlásenie sa do ich spravodajcu. Zľava voucherového kódu by tu bola skvelou možnosťou a mohla by zákazníkom pomôcť odpustiť invazívne vyskakovacie okno.

2. Wal Mart

Wal Mart má ťažkú ​​výzvu. Predávajú skoro všetko, tak ako to robíte, keď to kategorizujete a zjednodušujete? Nie som si istý … ale nepáči sa mi to …

mart

Bohužiaľ, jedná sa iba o neporiadok kategórií, ktoré je takmer nemožné nájsť, čo hľadáte.

Tu sa jednoducho deje príliš veľa informácií. Keď svojim používateľom predstavíte priveľa možností, často len paniku opustia.

3. Ray-Ban

Toto je mierne zlý výber, pretože väčšina webových stránok Ray-Ban je veľmi užívateľsky prívetivá. V skutočnosti má veľa skvelých funkcií.

Robia však niečo, čo veľa webových stránok v oblasti elektronického obchodu skutočne obťažuje zákazníkov. toto:

zákaz lúčov

Pravdepodobne ste videli takúto stránku stokrát. Nezdá sa mi to tak zlé, ale v skutočnosti vytvára ďalšiu prekážku pri predaji.

Ak ste vracajúcim sa zákazníkom, teraz ste zaneprázdnení otázkou, aké heslo ste vytvorili. Ak si to nepamätáte, budete musieť prejsť celým procesom „zabudnutého hesla“. Tento zákazník by ste mohli kedykoľvek stratiť …

Ak ste nový zákazník, je tu určite hosťská pokladňa, ale všetko, čo ste urobili, je dať im ďalšie tlačidlo na kliknutie. Ďalšia šanca kliknúť preč.

V tomto okamihu je váš zákazník úplne odpojený od košíka a procesu nákupu. Netiahnite to, iba zablokujte predaj!

Skvelý dizajn UX sa týka iba malých vylepšení, ktoré uľahčujú zákazníkom prácu. Týchto 18 webových stránok to robí dokonale.

Ktoré funkcie budete používať na svojej vlastnej webovej stránke?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map