Zvýšte angažovanosť a výnosy prostredníctvom e-mailovej uvítacej série (definitívny sprievodca e-mailovým marketingom, časť 3)

Nepožiadal by si niekoho, aby si sa s tebou oženil prvý deň, správne?


Podľa akýchkoľvek štandardov to prichádza o niečo silné!

Musíte urobiť dobrý prvý dojem a časom si vybudovať vzťah. Potom môžete položiť veľkú otázku.

Internetový marketing je podobný.

Nemôžete nútiť niekoho, aby od vás okamžite kupoval produkty. A ak sa pokúsite príliš tvrdo, môžete ich dokonca odviezť.

Tu prichádza „séria uvítacích e-mailov“.

Uvítací e-mail

Je to trik s e-mailovým marketingom, ktorý sa osvedčil zvýšiť dlhodobú angažovanosť o 33% a generujte 3-krát väčší príjem.

V tejto časti prvého a druhého dielu e-mailového marketingu som vám ukázal, ako zvýšiť počet predplatiteľov. V tejto časti vysvetlím, ako vyťažiť maximum z vašich odberateľov, starať sa o nich a zmeniť ich na platiacich zákazníkov..

Najprv odpovedzme na očividnú otázku.

Informácie o našom definitívnom sprievodcovi e-mailovým marketingom

 • Časť 1: 11 formulárov registrácie s najvyššou konverziou
 • Časť 2: Aktualizácie obsahu – najrýchlejší spôsob, ako získať viac odberateľov
 • Časť 3: Zvýšenie angažovanosti & príjem pomocou e-mailovej uvítacej série
 • Časť 4: 19 jednoduchých trikov, aby ste dostali 40% mieru otvorenia e-mailu
 • Časť 5: Perfektná línia predmetu: 18 trikov, ktoré ju pribil
 • Časť 6: Funguje váš e-mailový marketing? 14 základných metrík na meranie

Čo je to séria privítania e-mailom?

Keď sa prihlásite na odber e-mailového spravodajcu webovej stránky, zvyčajne dostanete e-mailové potvrdenie. Niektoré stránky idú o krok ďalej a pošlú vám uvítací e-mail. Môžete dokonca získať bezplatnú elektronickú knihu alebo niečo podobné.

virgin-Amerika-welcome-email

Ale to je miesto, kde to končí. Potom sú to proste staré informačné letáky a propagačné akcie.

E-mailová uvítacia séria rozširuje túto prvú komunikáciu cez päť až šesť e-mailov. Možno viac. E-mailová séria, ktorá bola odoslaná v priebehu niekoľkých týždňov, odošle vaše informácie pomaly novému odberateľovi.

(Zdroj obrázka)

Poskytuje vám dlhšie obdobie na budovanie vzťahov a vytvára vyššiu pravdepodobnosť, že sa z nich stanú platiaci zákazníci.

Prečo je to tak efektívne??

Tento prvý uvítací e-mail je mimoriadne silný. Štatistiky ukazujú, že váš prvý e-mail má potenciál O 320% vyššie príjmy ako akékoľvek iné.

Tak prečo to nevyťahovať?

Vaši najnovší odberatelia sú najaktívnejší, najviac zapnutý a najzaujímavejší. Pravdepodobnejšie si otvoria vaše e-maily a pravdepodobne od vás nakúpia.

Po tomto prvom e-maile však otvorená sadzba má tendenciu klesať. Odberatelia na vás zabudnú, presunuli sa k iným veciam. Naproti tomu uvítacia séria udržiava láskavé kontakty, keď sú stále horúce.

„Starajú sa“ o odberateľov týmto spôsobom sa vyvíja o 50% viac zákazníkov, ktorí sú „pripravení kúpiť“. Starostliví zákazníci tiež nakupujú väčšie nákupy.

Uvádzame niekoľko ďalších dôvodov, prečo uvítacia séria funguje:

 1. RepetitionThere je old-school marketingová teória, ktorá hovorí, že zákazníci musia vidieť vaše značky a správy sedemkrát skôr ako ti budú veriť alebo si ich kúpiť. Uvítacia séria dostáva pred vami opakovane vaše meno a značku. Je to obzvlášť dôležité, ak ste nový podnik.
 2. Šanca povedať svoj príbehVeľkým dôvodom, ktorý priťahujeme k určitým značkám (a nakoniec od nich kupujeme), je to, že sa spájame s ich príbehom a ich étosom. Uvítací e-mail vám dáva možnosť informovať vašich odberateľov o vás viac.

  nastygalscase

 3. Buduje dôveruZákazníci sa prirodzene obávajú nových webových stránok alebo služieb. Séria e-mailov buduje dôveru, takže keď požiadate o predaj, s väčšou pravdepodobnosťou na ne kliknú.
 4. Viac šancí na predajV jednom uvítacom e-maile je tlak na to, aby sa niečo rýchlo predalo, čo môže niektorých zákazníkov dráždiť. Pomocou šiestich alebo siedmich e-mailov môžete svoje produkty predstaviť pomaly, počnúc malými, nízkorizikovými produktmi až po veľké zbrane..
 5. Neprekonávajú nových odberateľovTrhári majú tendenciu tlačiť čo najviac informácií do uvítacieho e-mailu, ale to nie je vždy efektívne. Ak sa účastníci stretávajú s príliš veľkým množstvom možností alebo výziev na akciu, môžu sa cítiť ohromení. Uvítacia séria odstraňuje tento problém a umožňuje vám zamerať sa na jednu vec súčasne. Oveľa efektívnejšie.
 6. Starostlivosť o olovoVítacia séria vám dáva možnosť vychovávať nového účastníka pomaly v priebehu času. Z dlhodobého hľadiska je to oveľa silnejšia marketingová technika.
 7. Habit buildingAs, ako uvidíte v mojich príkladoch nižšie, vítaná séria podmieňuje nových účastníkov, aby sa aktívne starali o vaše e-maily. Namiesto ignorovania aktualizácií sa noví predplatitelia zvyknú tešiť sa na ne. To je recept na vysoké otvorené sadzby v budúcnosti.

Uvítacia séria v akcii

Prvý web, ktorý som našiel pomocou e-mailovej uvítacej série, bol Pinterest (som si istý, že to urobili prví ostatní, ale Pinterest ma naklonil). Poďme sa na ne pozrieť podrobne.

Pinterest využíva ich uvítaciu sériu na nakŕmenie užitočných tipov a trikov o platforme bez toho, aby sa od odberateľa pýtal príliš veľa. Prvý e-mail vyzerá takto:

Pinterest 1. email

Zistíte, že v jeho riadku s textom „Začíname # 1“. Ihneď viete, že prichádza séria e-mailov.

Obsah začína veľmi jednoducho: „Čo je špendlík?“ Prechádza nových používateľov cez odrazové mostíky a končí výzvou na akciu, ktorá nie je príliš náročná:

„Zatiaľ sa skúste prihlásiť a nájsť obsah pre seba.“ “

Nie je to urážlivé. Nie je to ohromujúce. A noví predplatitelia sa o službe dozvedeli niečo málo.

Najlepšie zo všetkého je, že informujú predplatiteľa o tom, čo očakávať ďalej: „Počas nasledujúcich piatich dní vám pošleme viac informácií …“

Je to jemný spôsob, ako informovať predplatiteľa, aby v najbližších dňoch hľadal ďalšie e-maily. Odberateľ aktívne hľadá ďalšiu poštu. génius.

Druhý e-mail vyzerá takto:

Pinterest 2. email

Tentoraz vám predstaví niekoľko ďalších podrobností a povzbudí vás, aby ste začali budovať svoj profil. Opäť je tu sekcia „čo ďalej“, ktorá vám pripomenie, že zajtra príde ďalšia.

Tu je tretí e-mail:

Pinterest 3. email

Tento má oveľa silnejšiu výzvu na akciu. Pinterest už pokrýval základy a platformu poznáš.

Teraz to však skutočne tlačí na výzvu na akciu, ktorá je dôležitá: pridaním tlačidla „pripnúť“ na svoj web.

Toto je úplne prvý návrh. Keby spoločnosť Pinterest požiadala predplatiteľov, aby v prvom e-maile pridali tlačidlo „pripnúť“, znamenalo by to zmätenie predplatiteľov a vystrašilo ich..

Pinterest nie je jedinou spoločnosťou, ktorá používa tento trik.

Asos používa kratšiu uvítaciu sériu, iba tri e-maily. Ale až do tretieho e-mailu sa nebudú usilovať o tvrdý predaj.

asoscase

Prvý vám povie, čo môžete očakávať od bulletinu Asos, a povzbudzuje vás, aby ste prehliadali obchod. Nič nudné alebo náročné.

Druhá zobrazuje konkrétne položky, ktoré by sa vám mohli páčiť na základe pohlavia, a upozorňuje na výhody nákupu (bezplatné doručenie a bezplatné vrátenie tovaru). Stále však o predaj nežiadali.

Iba v treťom e-maile tlačia na predaj a ponúkajú 10% zľavu a silnejšiu výzvu na akciu – „nakupujte teraz“..

Je to jemné, ale silné. Pomaly posilňuje značku a vyživuje predplatiteľa v predaji.

Ako si vytvoriť svoju vlastnú sériu e-mailov

Na vytvorenie série uvítacích e-mailov budete potrebovať účet s e-mailovou marketingovou službou. V tomto návode sa budú používať programy MailChimp, ale e-mailové služby ako Aweber, Constant Contact alebo Emma ponúkajú podobnú možnosť..

Uvítacia séria používa „automatizáciu e-mailov“. Automatizácia vám umožňuje odosielať e-maily, ktoré sú vyvolané určitou udalosťou. Napríklad spustenie uvítacej série, keď sa niekto zaregistruje do vášho zoznamu e-mailov. (Je to užitočné aj pre super triky, ako je pripomenúť zákazníkom opustený košík, poslať im zľavu pri narodeninách alebo použiť zákaznícku históriu na propagáciu podobných položiek).

Automatizácia je v službe MailChimp platenou funkciou, takže ak máte iba štandardný balík, budete chcieť inovovať. Ak ste úplne nový, najskôr si prečítajte náš tutorial MailChimp – Ako zostaviť zoznam e-mailov od nuly & pošlite svoj prvý bulletin

Funguje to takto:

Krok 1. Prihláste sa do služby MailChimp a kliknite na automatizáciu

mc-automatizácia

MailChimp nazýva automatizačnú kampaň „pracovným postupom“, takže vytvárame pracovný postup automatizácie.

mc-automatizáciou workflow

Krok 2. Vyberte zoznam účastníkov, ktorý chcete použiť

Ak máte viac ako jeden zoznam, vyberte ten správny!

Krok 3. Vyberte typ pracovného postupu

welcome-series

Použite možnosť „uvítacia séria“. Všimnite si, že existuje veľa ďalších e-mailov, ktoré tu môžete automatizovať. Môžete sa vrátiť a skontrolovať niektoré z nich neskôr.

Krok 4. Pomenujte pracovný postup a vložte meno a e-mailovú adresu, z ktorej uvítacia séria bude pochádzať

Pro-Tip, niektorí blogeri myslíte si, že zvyšuje otvorenú sadzbu, ak sa použije skutočné meno odosielateľa a spoločnosť spolu. Napríklad „Daren z Bitcatchy“, nie iba „Bitcatcha“.

Krok 5. Priraďte spúšť

V tomto prípade je náš spúšťač „pri prihlásení sa na odber“. Vtedy im chceme začať posielať uvítaciu sériu.

mc-spúšť

Krok 6. Nastavte, keď sa spustí e-mail

Najlepšie výsledky dosiahnete nastavením prvého spúšťača na „okamžite“. Inými slovami, váš odberateľ dostane hneď prvý e-mail v sérii. S väčšou pravdepodobnosťou otvoria e-mail, ak prídu okamžite po registrácii – skôr, ako sa rozptýlia!

mc-workflow

Krok 7. Navrhnite svoj prvý uvítací e-mail

Teraz pre zábavu. Napíš svoj prvý uvítací list obsahom a uprav ho pomocou šablón MailChimp. (Zaseknuté o tom, čo uviesť v sérii uvítacích e-mailov? Ďalej uvádzame viac tipov).

Krok 8. Nastavte plán

Ako dlho chcete, aby účastník dostal druhý, tretí a štvrtý e-mail? To sa bude líšiť pre každého z vás. V niektorých prípadoch, napríklad Pinterest, funguje jeden za deň veľmi dobre.

Pre ostatných – najmä maloobchodníkov a predajcov softvéru alebo digitálnych produktov online – možno budete chcieť využiť dlhšie medzery, aby ste predplatiteľom dali možnosť získať dôveru..

Krok 9. Test, test, test

Teraz, keď je uvítacia séria spustená, pozorne sledujte analýzy. Pozrite sa na otvorené sadzby a miery prekliknutia. Mohli by ste ich vylepšiť? Vylepšite predmet, obsah a rozvrh, až kým sa vám to nepodarí.

Bonusové tipy

Skôr ako pôjdem, prečítajte si niekoľko bonusových tipov, aby vaša uvítacia séria fungovala čo najlepšie.

1. Aké sú vaše ciele??

Aké sú vaše tri hlavné ciele skôr, ako začnete? Takto sa rozhodujete, čo sa deje vo vašej e-mailovej sérii. Ak ste internetový obchod, môže to byť povedomie, sledovatelia Instagramu a predaj.

V takom prípade sa váš prvý e-mail bude týkať vášho príbehu, druhý bude obsahovať povzbudenie sledovať Instagram a tretí bude tlačiť na predaj.

2. Kto ste?

Uistite sa, že váš prvý e-mail presne určuje, kto ste.

hellofresh

3. Posilnite výhody, ktoré sú na zozname

Využite túto príležitosť na to, aby ste im presne pripomenuli, prečo sa prihlásili. Dajte im dobrý dôvod na to, aby ste si dávali pozor na svoje e-maily. Je to zľava alebo exkluzívne informácie?

4. Povedzte príbeh

Jedna z mojich obľúbených uvítacích sérií bola dlhá 20 e-mailov! Bola to finančná spoločnosť a pomocou uvítacej série rozprávali príbeh, ako pomohli jednému z ich klientov.

Pomocou pútavého príbehu sa im podarilo úplne zhrnúť, kto sú, čo urobili a ako pridávajú hodnotu. Cestou predstavili rôzne produkty, počnúc lacnou elektronickou knihou až po zákaznícky konzultačný servis..

5. Získajte rýchly prvý predaj

Čím skôr zákazník niečo kúpi, tým lepšie. Keď od vás niečo kúpia, je tu spojenie. Je oveľa pravdepodobnejšie, že v budúcnosti budú otvárať e-maily a znova nakupovať.

Použite uvítaciu sériu, aby ste čo najskôr zabezpečili malý predaj.

6. Najskôr sa rozhodnite, čo chcete povedať

Nerozhodujte sa iba o sérii piatich e-mailov a potom zistite, ako ich vyplniť. Rozhodnite sa, čo chcete povedať, a potom ho rozdeľte na jednotlivé e-maily.

7. Čo bude ďalej?

Vždy ich nechávajte s vešiakom a dajte im vedieť, kedy očakávať ďalší e-mail. Uistite sa, že to hľadajú.

čítaj viac

8. Udržujte e-maily konzistentné

Pokúste sa zachovať jednotný dizajn a rozloženie celej série. Udržiavajte konzistentný predmet aj pomocou číslovaného systému alebo konštantnej témy. Je to malý trik, ktorý posilňuje vašu značku.

9. Požiadajte o ďalšie údaje

Vo svojom pôvodnom registračnom formulári je najlepšie vyhnúť sa príliš mnohým otázkam. Meno a e-mailová adresa je všetko, čo potrebujete, aby ste sa rýchlo dostali k odberateľom.

Uvítacia séria vám však dáva možnosť požiadať o ďalšie informácie neskôr. V treťom alebo štvrtom e-maile môžete požiadať o pohlavie, miesto a ďalšie preferencie. To vám pomôže segmentovať zoznam účastníkov a odosielať vhodnejšie e-maily.

10. Pred odoslaním štandardného bulletinu počkajte, kým sa uvítacia séria neskončí

Uistite sa, že váš nový odberateľ nedostane normálny bulletin ani propagačné e-maily až po uvítacom seriáli. Je to trochu mätúce a dezorientujúce.

V poslednom e-maile zo série im dajte vedieť, že je po všetkom, a plynule ich preveďte do pravidelných spravodajcov.

11. Ak predplatiteľ použije propagačný kód, neposielajte ho znova!

Ak na privítanie propagačného kódu používate uvítaciu sériu viac ako raz, nezabudnite sledovať predaj. Nechcete, aby ste účastníkovi naďalej posielali ten istý propagačný kód, ak ho už použil.

Uvítacia séria predstavuje perfektný spôsob, ako vybudovať lojalitu k značke a vytvoriť silnejší vzťah so zákazníkmi pre budúcnosť. Správy vám poskytujú viac príležitostí na predaj, zatiaľ čo váš predplatiteľ sa najviac zaujíma o váš produkt.

Používa niekto tam vítanú sériu alebo iné formy automatizácie e-mailov? Plánujete v budúcnosti? Dajte mi vedieť svoje myšlienky a nápady v sekcii komentárov!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map