Sekrety wyższego współczynnika klikalności reklam na Facebooku

Często korzystam z reklam na Facebooku.


W rzeczywistości dają mi jeden z najlepszych zwrotów z inwestycji dowolnej strategii marketingowej…

I za każdym razem, gdy prowadzę kampanię reklamową, uzyskuję lepsze wyniki. Uczę się czegoś nowego.

Dzisiaj pomyślałem, że podzielę się z Tobą moimi udanymi metodami.

Najpierw musisz ustalić konkretny cel.

1. Ustaw cel

Dokładnie określ, co chcesz osiągnąć dzięki reklamie na Facebooku.

Czy to ma zwiększyć sprzedaż? Następnie wybierz konkretny produkt, na którym chcesz skupić uwagę.

Sprecyzuj swój cel

Jak widać na zdjęciu, ten sprzedawca wybrał bardzo konkretny przedmiot do reklamowania na mojej osi czasu. Nie tylko przyciągaj ludzi do swojej witryny. Zawieź je do określonego produktu lub produktu. Znacznie ułatwia dotarcie do właściwych osób. Oznacza to wyższy współczynnik klikalności i lepsze konwersje.

Facebook pomoże ci tutaj. Dają ci wiele opcji, jeśli chodzi o określenie reklamy. W tym przypadku chcemy uzyskać więcej kliknięć. Upewnij się więc, że wybierasz jedną z następujących opcji:

Wybierz jedną z opcji

Definiowanie odbiorców & Kierowanie

2. Celuj w zainteresowania, hobby i lokalizację

Facebook ma naprawdę wyjątkową pozycję, aby docierać do użytkowników na podstawie ich upodobań, niechęci i informacji demograficznych.

Facebook zbiera wszystkie te dane i wykorzystuje je do kierowania na nas reklam.

To świetna wiadomość dla reklamodawców i firm. Oznacza to, że możesz dokładnie wybrać, kto ma zobaczyć Twoje promocje.

Możesz sprawić, by Twoje reklamy wyświetlały się w wieku 23–25 lat, którzy lubią robić na drutach i muzykę heavy metal… (To niszowy rynek). Im bardziej ukierunkowani i konkretni odbiorcy, tym wyższy współczynnik klikalności.

Skoncentruj się na docelowych odbiorcach

3. Kieruj reklamy na użytkowników witryny

Pomyśl o tym. Ludzie z dużym prawdopodobieństwem klikną Twoją reklamę, jeśli byli już w Twojej witrynie. Rozpoznają już Twoją markę.

Są już zainteresowani tym, co mówisz.

Za pomocą Facebooka możesz wysyłać reklamy tylko tym, którzy odwiedzili twoją stronę.

Oto jak to działa. Przede wszystkim upewnij się pliki cookie są aktywowane Na twojej stronie. Teraz, wybierając grupę docelową, kliknij przycisk „Utwórz niestandardową grupę docelową”.

Następnie kliknij „Ruch w witrynie”.

Utwórz niestandardową grupę odbiorców

Facebook będzie teraz korzystać z plików cookie w Twojej witrynie, aby śledzić użytkowników witryny i wysyłać im reklamy, gdy wrócą na Facebook.

To świetny sposób na ustalenie marki i budowanie świadomości. Ponieważ już Cię znają, Twój współczynnik klikalności wzrośnie.

4. Skieruj swoją listę e-mailową

Subskrybenci na Twojej liście e-mail są już zainteresowani Twoją firmą.

Jeśli przeczytałeś mój post „Lejek sprzedaży”, wiesz, że musisz dbać o swoich subskrybentów poczty e-mail. Przy odrobinie dodatkowej pracy możesz zmienić ich w pełnych, płacących klientów.

Jednym ze sposobów jest promowanie reklam na Facebooku w ich kanałach. Oczywiście, możesz przesłać je e-mailem, ale chodzi o świadomość marki. Są już przyzwyczajeni do wyświetlania wiadomości w skrzynce odbiorczej. Upuszczenie Twojego imienia na kanale Facebooka daje im kolejne delikatne przypomnienie.

Znów znajdziesz to na „niestandardowych odbiorcach”. Teraz wystarczy przesłać plik CSV, wkleić adresy ręcznie lub użyć konta MailChimp. Facebook wyszuka tych użytkowników w swojej bazie danych i wyświetli im reklamy.

Użyj swojej listy e-mail

Wybór odpowiedniej treści do promowania

5. Spróbuj promować treści zamiast stron sprzedaży

Pomyśl o tym, jak Ty i Twoi odbiorcy korzystacie z Facebooka. Nie idziemy tam szukać produktów i sprzedaży. Jesteśmy na Facebooku, aby cieszyć się treścią. Szukamy filmów i blogów.

Zamiast zalewać ludzi reklamami, daj im to, czego chcą. Daj im treść! Twórz wyjątkowe treści i skup się na nich. Zdobądź pierwsze kliknięcie i pomyśl o sprzedaży później.

Promuj treść, a nie stronę sprzedaży

Na przykład ten marketer nie próbuje ci niczego sprzedać. Właśnie przedstawia cię na webinarium. To fajna treść, która zaprowadzi cię do drzwi.

Upewnij się, że tytuł dokucza i intryguje. I upewnij się, że dopasowuje się do odbiorców docelowych.

Ta technika wyśle ​​współczynnik klikalności przez dach. Możesz się martwić sprzedażą, gdy tylko wejdą na Twoją stronę. Zapamiętaj, 96% ludzi nie jest od razu gotowych na zakupy. Dlatego umieszczanie produktu przed nosem nie zawsze działa.

Chodzi o pielęgnowanie potencjalnych klientów. Zapewni to opóźniony zwrot z inwestycji, ale jest to silniejsza długoterminowa strategia.

Premia

Jak stworzyć wyjątkową treść

6. Utwórz zoptymalizowaną niestandardową stronę docelową

Ale co, jeśli chcesz natychmiastowego zwrotu z inwestycji?

Możliwe jest ustawienie reklamy, która zwraca się za jednym naciśnięciem przycisku. Aby to zrobić, potrzebujesz niezwykle skutecznej strony docelowej. Wysłanie odwiedzających na zwykłą stronę sprzedaży nie spowoduje jej ograniczenia.

Twoja niestandardowa strona docelowa daje ludziom powód do zakupu produktu. Niedawno stworzyliśmy jeden tutaj w Bitcatcha na naszą wyprzedaż w Czarny piątek na produktach hostingowych.

Zbuduj stronę docelową dla swojej reklamy

Mogliśmy wysłać ludzi na naszą stronę główną i pozwolić im to rozgryźć. Zamiast tego stworzyliśmy wysoce ukierunkowaną i przekonującą stronę sprzedaży.

Jeśli chodzi o Twoją reklamę, podaj konkretny powód, aby kliknąć link. Jeśli chodzi o sprzedaż, musi być ukierunkowana i dokładna.

Mocne sformułowania i obrazy

7. Kopiuj: przejdź od razu do rzeczy

Ludzie szybko przewijają Facebook. Naprawdę szybko. Zatrzymujemy się tylko wtedy, gdy coś przyciąga wzrok. Pomyśl o tym, jak korzystasz z osi czasu. Przewijasz i skanujesz, aż zobaczysz coś, co lubisz.

Kopia nagłówka jest głównym sposobem na komunikowanie się z ludźmi. Zatrzymać ich na swojej drodze i sprawić, by zauważyli.

Sztuką jest być odważnym, prostym i bezpośrednim. Nie masz czasu na zabawę i spryt, jeśli chodzi o reklamy na Facebooku. Krótkie, ostre zdania i wiele słów kluczowych to wszystko, czego potrzebujesz.

Przejdź prosto do celu

Weźmy na przykład najnowszą reklamę Shopify. Ich nagłówek jest prosty i bezpośredni: Zbuduj swój sklep na FB!

Ale przekonuj. Spraw, by było to atrakcyjne.

8. Użyj wyróżniającego się obrazu. Jeszcze lepiej, użyj wideo

Algorytm Facebooka jest starannie dostrojony, aby nadać priorytet zdjęciom. Ostatnio poprawiono ten algorytm, aby nadać priorytet wideo.

Wykorzystaj wideo jako swoją reklamę, a zwiększysz swoje szanse na pojawienie się. Ludzkie oko jest znacznie bardziej prawdopodobne, że zatrzyma się również na treści wideo.

Sprawdź to ogłoszenie autorstwa Disaronno. Nie proszą cię nawet, żebyś coś kupił. Ale dzięki 2,2 milionom wyświetleń dociera do ich odbiorców! Najpierw skup się na zwróceniu uwagi, a następnie przeprowadź kliknięcia.

Użyj ładne zdjęcia / wideo

Test, test, test

9. Podziały A / B

Nawet najmądrzejszy marketer na świecie nie wie na pewno, jakie sformułowania, obrazy lub publiczność zareagują lepiej. Podziały A / B mogą jednak tekst dokładnie powiedzieć, co jest najbardziej skuteczne.

Używam Adespresso do uruchamiania moich podziałów A / B. Wyraźnie mówi mi, co działa i która z moich reklam ma najlepszy współczynnik klikalności..

Testy A / B polegają na zestawieniu ze sobą dwóch reklam. Każdy będzie nieco inny i wysłany do próbki odbiorców. Facebook powie ci wtedy, który z nich miał lepszy współczynnik klikalności.

Możesz wypróbować dwa różne tytuły lub nagłówki. Wypróbuj dwa różne obrazy lub dwie nieco odmienne grupy odbiorców.

Ten, który ma najwięcej kliknięć, to ten, za którym tracisz pełną wagę marketingową.

Reklamy na Facebooku mogą się zwrócić, jeśli uzyskasz idealny współczynnik klikalności!

Daj mi znać, jeśli masz jakieś palące pytania dotyczące swoich reklam na Facebooku. Jestem tutaj, aby pomóc i chciałbym usłyszeć o twoich kampaniach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map