Dlaczego opakowanie Twoich produktów ma znaczenie

Ciężko jest przeżyć swoje dzieciństwo. Ale jest coś w dostarczaniu paczki do domu, co może prawie zabrać cię z powrotem. Większość z nas pamięta emocje i zawroty głowy, które towarzyszyły rozdzieraniu prezentu na urodziny lub poranek w Boże Narodzenie, kiedy byliśmy mali.


Ale jak sprawić, by klienci rozkoszowali się ekscytacją związaną z otrzymywaniem produktu? Staranne pakowanie i prezentacja mogą przejść długą drogę. Istnieją takie rynki z projektowaniem graficznym jak Designhill który zapewnia niesamowite projekty opakowań produktów dla Twojej firmy. Tutaj możesz zaprojektować swój pakiet, uruchamiając konkurs projektowy od projektantów z całego świata.

Zbuduj swoją markę

Tak, twój klient już kupił Twój produkt, ale to nie znaczy, że musisz przestać go kupować. Sposób pakowania i prezentowania towarów do wysyłki może być potężnym narzędziem marketingowym – nie pozostawiaj tego później. Jako sprzedawca online chcesz skupić się na ogólnym doświadczeniu swoich klientów.

Nie wyrzucaj swoich towarów w pudełku. Zamiast tego użyj swojego opakowania jako sposobu na dalsze budowanie swojej marki. Według ankiety przeprowadzonej przez Shorr Packaging Corp., tylko 11% klientów są dziś w pełni zadowoleni z opakowania. Wow – to wiele niezadowolenia, które daje ci szansę zabłysnąć. Przy odrobinie staranności możesz wyróżnić swoje towary na zatłoczonym polu e-commerce, a klienci będą wracać po więcej.

Zwróć uwagę na swój biznes e-commerce

Jeszcze kilka lat temu ludzie nie byli przyzwyczajeni do kupowania rzeczy przez Internet. Pewnie, od czasu do czasu mogli dokonać zakupu czegoś, czego nie mogli uzyskać lokalnie, ale e-handel stanowił jedynie niewielki zastrzyk w całej gospodarce. Mój, jak zmieniły się czasy.

Dzisiaj ludzie nie boją się kupować wszystkiego online. Ludzie kupują wszystko, od artykułów spożywczych i pasty do zębów po droższe przedmioty, takie jak komputery, a nawet samochody. Prawie to nazywasz i możesz kupić online.

W 2015 r. USA. Sprzedaż e-commerce wyniósł 287 miliardów dolarów. A reszta świata nie jest daleko w tyle. Chiny miały 247 miliardów dolarów sprzedaży; Japonia miała 76 miliardów dolarów, a Wielka Brytania prawie 67 miliardów dolarów. Trend wydaje się być coraz większy. Firma zajmująca się badaniem rynku eMarketer przewiduje, że globalna sprzedaż online będzie bliska 2,4 bln USD w 2017 r.

Przy tak wielu ludziach korzystających z Internetu chcesz się wyróżnić i zostać zapamiętanym. Dla klientów po raz pierwszy pakiet, który ląduje tuż za progiem, może być pierwszym, gdy fizycznie zobaczą i poczują twój produkt. Sposób, w jaki przybywa, jest niezbędnym sposobem pielęgnowania lojalności wobec marki.

Podnieś swoich klientów piękną prezentacją

Pierwszą rzeczą, którą zauważą ludzie, jest pudełko lub koperta. Detalista e-commerce w Powerhouse Amazonka, w większości pakuje swoje towary w proste brązowe pudełko, ale z rozpoznawalną taśmą do pakowania i logo z boku.

Amazonka

Chociaż brązowe pudełko jest subtelne, nie można pomylić, skąd pochodzi paczka. Niektórzy detaliści lubią dodawać trochę więcej światła do opakowania. Walmart czasami naszywa nazwę swojej firmy jasnymi literami z boku pudełka i nie można pomylić żywych pomarańczowych kopert Shutterfly, których używa do wysyłania swoich towarów. Opakowanie może pomóc w budowaniu poczucia intrygi. Chcesz, aby nawet sąsiedzi zastanawiali się, co jest w tym pakiecie?

Oczywiście kupcy muszą uważać na to, jak opisują zewnętrzną stronę pudełka. Nie chcesz reklamować drogiego przedmiotu dla całego świata, aby zobaczyć, jak siedzisz na czyimś ganku, po prostu błagając o porwanie. Ale jeśli nie możesz sprawić, by było to ekscytujące na zewnątrz – dodaj trochę stylu w środku.

Dziś nawet rozpakowywanie towarów ma aspekt społeczny. Ludzie korzystają z kanałów społecznościowych, aby podzielić się podekscytowaniem z powodu ostatniego zakupu online. Co za dar, jako sprzedawca internetowy, jeśli możesz skorzystać z tej bezpłatnej reklamy, aby uzyskać cenne opinie ustne.

Badanie przeprowadzone przez Dotcom w 2015 r. Badanie opakowań e-commerce, rozpakowywanie doświadczeń klientów, wykazało, że 39% respondentów udostępniło zdjęcie lub film w mediach społecznościowych, a 60% stwierdziło, że chętniej podzieli się obrazem produktu jeśli przyszedł w pudełku przypominającym prezent, niż w nieokreślonym brązowym. Czy to przekonało cię do dodania odrobiny tłuszczu do twojego opakowania??

Ludzie lubią otrzymywać prezenty. Spraw, by były to urodziny. Śmiało i dodaj małe dodatki, takie jak ładna bibuła, a nawet spersonalizowana karta. Jeśli operacja jest wystarczająco mała, nawet dodanie pozdrowienia z nazwiskiem klienta do wewnętrznej klapy pudełka sprawi, że poczują się wyjątkowo.

Jeśli podniecisz swoich klientów, chętniej podzielą się swoimi doświadczeniami. Możesz nawet mieć szczęście i udostępniać wideo z rozpakowywania na YouTube. Niesamowicie ludzie robią to właśnie w liczbach masowych. Od 2010, Filmy na YouTube z „rozpakowaniem” w tytule wzrosły o 871%.

Jedną z firm, której nie brakuje rozpakowywania filmów na YouTube, jest Apple. Wystarczy wpisać „rozpakowywanie iPhone’a”, a wyświetli się ponad cztery i pół miliona odsłon. Nic dziwnego – skoro Apple jest mistrzem szczegółów marketingu.

iPhone-Box

Na przykład to Wideo na YouTube autor: iJustine, która pokazuje jej rozpakowywanie nowego zegarka Apple, ma już ponad milion wyświetleń. Możesz poczuć oczekiwanie, gdy najpierw otwiera zwykłe pudełko wysyłkowe, a następnie szybko kopie znajomą grubą, wysokiej jakości białą skrzynkę Apple. Jej entuzjazm jest zaraźliwy, a tego rodzaju bezpłatne reklamy generują jeszcze więcej szumu dla najnowszych produktów Apple.

Używaj opakowań, które są dobre dla Twoich klientów

Chociaż ludzie mogą docenić piękne opakowanie, jeśli twoje produkty dotrą uszkodzone lub trudno je otworzyć, klienci nie będą zadowoleni. Klienci mogą być wybredni, a jeśli znajdą coś denerwującego podczas otwierania swojego pakietu, nie zawahają się wystawić złej oceny produktu lub firmy.

fragile_box

W jego Badanie preferencji dotyczących opakowań elektronicznych w 2016 r, Shorr Packaging Corp. zapytał klientów, co ich zdaniem jest najbardziej denerwujące lub irytujące w związku z ich doświadczeniem w zakresie opakowań. Oto, co znaleźli:

 • 55% respondentów stwierdziło, że drażniący numer jeden to opakowania, które trudno otworzyć.
 • Na drugim miejscu z 19% było nadmierne opakowanie.
 • 13% respondentów wymieniło uszkodzone opakowanie (nie rzeczywisty produkt).
 • 8% ludzi było zirytowanych materiałami nienadającymi się do recyklingu.
 • 4% nie doceniło brzydkiego opakowania.

Biorąc pod uwagę, że numerem jeden dla osób otwierających paczki jest to, że trudno je otworzyć, nietrudno jest ułatwić ludziom dotarcie do ich towarów. Nikt nie chce się zmagać z użyciem ostrego noża do otwierania grubych plastikowych opakowań, które się nie ruszają. Ludzie też nie doceniają konieczności pozbycia się całego opakowania po wydaniu produktu.

Pamiętaj o środowisku

Innym interesującym wnioskiem z badania jest fakt, że konsumenci stają się coraz bardziej świadomi wpływu nowej gospodarki internetowej na środowisko. Zdają sobie sprawę, że cały ten e-handel nie jest pozbawiony kosztów środowiskowych. Według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) opakowanie odpowiada za maksymalnie jedna trzecia odpadów nieprzemysłowych w krajach rozwiniętych.

Chcesz chronić wysyłane produkty, ale jako sprzedawca internetowy nie chcesz, abyś marnował i nie dbał o środowisko. Obecnie istnieje coraz więcej przyjaznych dla środowiska opcji dla twojego opakowania. Tak zwane ekopakowanie to prężnie rozwijająca się firma. Karton jest doskonałym wyborem, ponieważ można go łatwo poddać recyklingowi. Aby uzyskać punkty bonusowe, możesz użyć kartonu wykonanego z materiałów pochodzących z recyklingu lub materiałów pokonsumenckich.

Aby uzyskać dodatkowe wypełnienie dla swoich produktów, możesz zdecydować się na użycie niszczenia opakowania wykonanego z papieru pochodzącego z recyklingu. Występuje w różnych kolorach i może być marszczona, aby dodać dekoracyjny akcent. Lub zamiast staroświeckich styropianowych orzeszków do pakowania, istnieją alternatywne na bazie skrobi alternatywy z kukurydzy, sorgo zbożowego i innych upraw. Są one nie tylko lepsze dla środowiska, ale Twój klient nie będzie musiał zajmować się utylizacją. Po prostu polej wodą orzeszki ziemne i obserwuj, jak rozpuszczają się w nicość.

Ułatw swoim klientom zwrot przedmiotów

Wielu sprzedawców internetowych, którzy odnoszą sukcesy, docenia to, że musisz być gotów zaakceptować zwroty, jeśli chcesz, aby ktoś zaryzykował. Nawet twoi najlepsi klienci chcą wiedzieć, że mogą zwrócić produkt, jeśli nie pasuje, jest uszkodzony lub nie działa zgodnie z tym, co mieli na myśli.

Shorr Packaging Corp. odkrył, że klienci premium (zdefiniowani jako wydawanie ponad 200 USD miesięcznie na zakupy online) osiągają duże zyski. Znaleźli to 22% tych kupujących powiedział, że zwracają co najmniej jedną czwartą swoich zakupów online. Ale 95% tych klientów oświadczyło, że powtórzy transakcje, jeśli proces zwrotu będzie łatwy.

Chcesz, aby ludzie mogli jak najłatwiej zwracać swoje produkty, jeśli nie są zadowoleni. Jednym z łatwych rozwiązań, z którego korzysta wielu sprzedawców odzieży, jest dołączenie listów zwrotnych. Ułatw swoim klientom odłożenie produktów z powrotem do pudełka i po prostu przyklej etykietę.

Nordstrom, firma, która od dawna szczyci się wysoką jakością obsługi klienta, obejmuje etykietę zwrotną, a także pokrywa koszty wysyłki zwrotnej. Jeśli mieszkasz w USA, wszystko, co musisz zrobić, to wrzucić towar z powrotem do pudełka, nakleić etykietę i przekazać go przewoźnikowi pocztowemu. Nie musisz męczyć się z odejściem na pocztę lub do UPS, aby zważyć paczkę i obliczyć koszty wysyłki.

Czasami są to małe rzeczy. Trunk Club zawiera nawet taśmę, aby klient mógł zamknąć pudełko z powrotem. Bo tak na poważnie, kto ma czas na upolowanie rolki taśmy. Inni detaliści, tacy jak Stitch Fix, zawierają torbę zwrotną, która jest tańsza i łatwiejsza do wysłania pocztą niż pudełko.

trunk_club

Obniż koszty

Kreatywność jest świetna, ale nie chcesz zwariować. Nadal musisz wziąć pod uwagę koszty wysyłki.

Obecnie wielu głównych przewoźników, w tym FedEx, UPS i DHL, stosuje wagę wymiarową do obliczania opłat za przesyłki lądowe o powierzchni mniejszej niż trzy stopy sześcienne. Oznacza to, że uwzględniają rozmiar twojego pudełka, a także wagę. Upewnij się więc, że wybrane pudełko pasuje do twoich towarów. Mailery mogą być również opcją, jeśli twój produkt jest mały.

Bez względu na rozmiar swojego pudełka, pamiętaj, aby wrzucić trochę wypełnienia, nawet jeśli nie jest to możliwe do złamania. Nie chcesz, aby Twoje towary krążyły w środku pudełka. Uważaj, aby nie dodać zbyt dużej wagi do swojej wyściółki. Możesz wypróbować jedną z ekologicznych opcji wymienionych powyżej lub lekką folię bąbelkową, którą możesz otrzymać w arkuszach, rolkach lub torbach.

Wykorzystaj swoje opakowanie, aby pozostawić trwałe, pozytywne wrażenie

Jako sprzedawca online możesz nie mieć fizycznego sklepu, ale nadal chcesz zapewnić swoim klientom spersonalizowane i luksusowe wrażenia, tak jakby robili zakupy w małym butiku. Innymi słowy, chcesz, aby poczuli się wyjątkowo. Prawdopodobnie już robisz to z witryną i innymi interakcjami, ale nie zapominaj o często pomijanym obszarze – pakowaniu.

Sposób, w jaki pakujesz i prezentujesz swoje towary do wysyłki, pozostawi niezatarte wrażenie – nie tylko u klientów, ale potencjalnie u ich przyjaciół, a nawet przyjaciół znajomych, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Możesz być zadowolony, że dokonałeś sprzedaży, ale nie marnuj złotej okazji. Ładne, ale praktyczne opakowanie pozwala przyciągnąć nowych klientów i, co równie ważne, zachować tych, których już masz. Powracający klienci wydają średnio 67% więcej niż klienci po raz pierwszy, więc chcesz zaimponować nawet tym, którzy już dokonali u Ciebie zakupu.

Chcesz wziąć pod uwagę cały proces transakcji klientów. Ich transakcja nie zostaje zakończona, gdy klikną przycisk Kup. Musisz ich oczarować, kiedy nadejdzie ich paczka. Może to być różnica między klientem jednorazowym a kimś, kto jest lojalny wobec Twojej marki i dokonuje wielokrotnych zakupów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map