IPVanish İncelemesi: IPVanish VPN Kullanmanın 5 Artıları ve 4 Eksileri

IPVanish VPN


IPVanish VPN

https://www.ipvanish.com

tl; Dr.

Başlangıçta, IPVanish VPN’yi incelemekte çok tereddüt ettim çünkü ABD merkezli bir hizmet olduklarını biliyordum. Şahsen, kurttan tavukları korumasını istemek gibi. İlk kez 2012’de piyasaya sürülen IPVanish, 2017’de sahipliğini değiştirdi. Ne yazık ki, sahiplikteki değişiklik şirket için benim bakış açımdan çok az olumlu oldu. Orta hızda performans, şüpheli anonimlik ve korkunç müşteri desteği gibi birçok nedenden dolayı bu VPN’yi önermekte zorlanıyorum.

IPVanish İncelemesi: IPVanish VPN Kullanmanın 5 Artıları ve 4 Eksileri

2012 yılında kurulan IPVanish VPN, bloktaki en yaşlı çocuk değil ve aslında bir kez el değiştirdi. Bu şirkette alışılmadık olan şey, bu kadar kısa bir sürede belirgin popülaritesine rağmen, şirketin aynı zamanda bir Günlük tartışması. Bu tür şeyler genellikle VPN servis sağlayıcıları için bir ölüm ücreti gibi görünür, ancak yine de hayatta kalır.

Dahası, ABD merkezli bir şirkettir ve ilk etapta Günlüğe Kayıt Olmama politikasına sahip olduğu iddiaları için iyi hitap etmemektedir. ABD’de henüz zorunlu veri saklama yasaları olmasa da, istekli güvenlik ajansları var. tüm gezegen için İnternet meta verilerini kaydet. Oldukça büyük bir muamma.

Yine de, bazıları iyi, bazıları korkunç bir performans torbası olduğu kanıtlandı, bu yüzden ne yapabileceklerine bakalım.

IPVanish VPN Hakkında Neler Seviyoruz

1. İyi Kullanılabilirlik

IPVanish, dünya çapında 60’tan fazla ülkeyi kapsayacak şekilde büyüyen bir ağda 1000’den fazla sunucu çalıştırdığını iddia ediyor. Tabii ki, esas olarak Avrupa ve Kuzey Amerika’ya odaklanıyor, eski 443 sunucu ve ikincisi 561 sunucu. Bu Asya’yı ve geri kalanını dünyadan bir avuç terk ederken, kapsama alanı orada.

1.1. Kendi Altyapısına Sahiptir

Dikkat çekici olan şey, IPVanish’in tüm kendi altyapısına sahip olduğunu iddia etmesidir. Bu kesinlikle sunucu ekipmanı için doğru olsa da, genellikle veri merkezinden gelen altyapının geri kalanı için nasıl olabileceğinden emin değilim.

Tek Gerçek Üst Düzey VPN hizmet sağlayıcısı olarak, IPVanish olarak sunucular dahil tüm ağımızın sahibi ve işletmecisiyiz. Bu, premium hizmeti rekabetçi bir fiyata sunmamızı sağlar.

Güvenliğinizi asla başkasının kontrolünde bırakmayız. Altyapımızı dışarıdan temin etmediğimiz için dünyadaki en güvenli VPN bağlantılarını sağlayabiliyoruz. Üçüncü taraflar bizi yavaşlatmadan IPVanish ağı yıldırım hızında.

1.2. Neredeyse Tüm Cihazlarla Kullanın

Şu ana kadar VPN incelemelerimi okuyanlar için, cihaz desteği konusunda bana alıştığınızdan eminim. Gerçek şu ki, VPN kadar geniş bir hedef kitlesi olan bir ürünle, çok çeşitli cihazlar kullanan birçoğumuzun olması gerekiyor.

IPVanish Uygulamaları

Aslında, çoğumuzun tek bir evde bile çeşitli platformlarda birden fazla cihaz kullanabileceğini söyleyebilirim. Ayrıca, bazı insanların hala Windows Phone kullandığına şaşkınlığım olmasına rağmen, hassas bir şekilde söylemek gerekirse, gerçek bir yakın arkadaşım bile var..

Yani, işte burada – çok çeşitli cihazları desteklemek IPVanish için bir artı.

IPVanish bazı yönlendiricilere de dağıtılabileceğinden, bunu yapmayı düşünenleri, kolaylık sağlamak veya sadece tekmeler için tekrar uyarıyorum;

Not

Yönlendiricinizde bir VPN hizmeti çalıştırmak, çoğu VPN’nin uygulayacağı eşzamanlı cihaz bağlantı sınırını aşmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, bir dezavantaj var. Neredeyse tüm durumlarda (özellikle genel ev kullanımı yönlendiricileri için), bunu yapmak cihaza özgü VPN uygulamalarını çalıştırıp çalıştırmadığınıza kıyasla İnternet trafiğinizi yavaşlatacaktır. Bunun nedeni, yönlendiricilerin gerçek zamanlı olarak gereken veri şifrelemesini daha az işleyebilmeleri ve böylece veri iletim hızlarınızı yavaşlatmalarıdır..

2. IPVanish Güvende Zor

Dürüst olmak gerekirse, benim için güvenlik bir VPN hizmetindeki anonimlik için ikincil geliyor, ancak bu kişisel bir bakış açısı. Çin, ABD ve Singapur gibi ülkelerdeki İnternet kullanıcıları hakkında düşündüğümde, güvenli bağlantı ihtiyacını tam olarak anlayabiliyorum.

Sadece FYI, ABD, şirketlerin yasadışı dosya paylaşımıyla ilgili olanları kovuşturmaları için dünyanın en sıcak alanlarından biridir. Çin internetini ağır bir şekilde sansürliyor ve Singapur ABD’nin izinden gidiyor. Bununla birlikte, kullanıcıların bir VPN’den yararlanmak isteyebilecekleri birçok ülke vardır – Avrupa ülkelerinde olduğu gibi.

2.1. Zorunlu 256 bit Şifreleme

İstisnasız, bugüne kadar test ettiğim tüm VPN hizmetleri, şifreleme seviyeleri söz konusu olduğunda kullanıcılara bir seçenek sundu. Sonuçta, daha önce bahsettiğim gibi, daha yüksek şifreleme hızınızı düşürebilir. Bununla birlikte, IPVanish görünüşe göre zor bir tutum sergiledi ve tüm kullanıcılar için zorunlu 256 bit şifrelemeyi zorunlu kıldı.

Bunu perspektife koymak, 256 bit şifreleme bugün var olan en yüksek seviyelerden biridir ve modern algoritmalar, protokoller ve teknolojilerde giderek yaygınlaşmaktadır (SSL için bile kullanıyoruz).

Basitçe söylemek gerekirse, 256 bit bir anahtarın kırılması için büyük bilgi işlem gücü gerekir ve o zaman bile yeterli zamanla – herkesin hayatından daha uzun yıllar, kesinlikle.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, bir bağlantı ne kadar yüksek oranda şifrelenirse, bağlantının hız bozulmasından muzdarip olma olasılığı o kadar yüksektir, bu yüzden yaşamlarınızda ihtiyacınız olan mükemmel dengenin ne olduğuna kendiniz karar vermenize izin vereceğim..

2.2. Günlük Yok Politikası

Bu VPN servis sağlayıcıları için kutsal kasedir. Hepimizin, verilerimize emanet ettiğimiz VPN hizmetinin sadece geri dönüp başka birisine vermeyeceğini bilmemiz gerekir. Şimdi bu konuda daha fazla bir şey söylemeyeceğim, ancak resmi olarak IPVanish’in Günlüğe Kaydetme politikası olmadığını söylemek yeterli..

Gizliliğiniz önceliğimizdir, ancak bize olan güveniniz de aynı derecede önemlidir. Bu yüzden politikalarımızda olabildiğince şeffaf olmak istiyoruz. IPVanish sıfır günlüklü bir VPN servis sağlayıcısıdır, yani Hizmetlerimizle ilgili herhangi bir bağlantı, trafik veya aktivite verisinin kaydını tutmayız. – IPVanish Gizlilik Politikası

2.3. Protokol Seçimi

Güvenlik ve anonimlik VPN hizmetlerinin kalesi ise, protokolleri kaslarındaki esnektir. IPVanish, çok sayıda protokolü destekler, böylece bunları durumunuza gerektiği gibi uyarlayabilirsiniz.

IPVanish, OpenVPN, IKEv2, L2TP / IPsec ve SSTP’yi desteklediğini iddia ediyor, ancak SSTP seçeneğinin Windows VPN uygulamalarında eksik olduğunu fark ettim. Belki kaldırıldı.

IPVanish Eksik SSTP

2.4. Kill Switch Çalışması!

Çoğu VPN’de, herhangi bir nedenle VPN sunucusuna bağlantı kesilirse İnternet bağlantınızı sonlandırmak için tasarlanmış Kill Switch adı verilen bir şey bulunur. Bazıları işe yarıyor, bazıları çalışmıyor ama IPVanish Kill Switch’in çalıştığını bildirmekten mutluluk duyuyorum. Biraz halsiz olabilir, ama içeri girdiğinde her şey inatla bağlanmayı reddediyor.

Aslında, IPVanish istemcinizi yükledikten sonra, bir sunucusuna bağlanana kadar internette sörf yapamazsınız. Bağlantı olmadan göz atma ancak IPVanish istemci yazılımından çıktıktan sonra mümkündür. Bu şimdiye kadar gördüğüm bir Kill Switch’in en iyi uygulaması.

3. 8k Video Akış için Yeterli Hız

IPVanish’i ikinci kez değerlendirdim ve dürüst olmak gerekirse, hızları biraz iyileşti – ama o kadar değil. Yaklaşımların bir kombinasyonunu denedim, ancak hizmetlerini kullanarak daha hızlı bir şey koyamadım.

Kısa bir süre önce geniş bant sağlayıcımı değiştirdim ve hat hızım reklamı yapılan 500Mpbs’ye yakın teslim edilebileceğini test etmesine rağmen, bu büyük ölçüde hangi sunuculara bağlandığım.

Temel olarak, doğrudan yerel bir sunucudayken neredeyse maksimum hızları elde edebiliyorum.

vpn olmadan malezya'da temel hız

VPN içermeyen bir Malezya sunucusunda temel test sonucu
(Burada taban çizgisi hızı sonucunun tamamını görün)

Yine de denizaşırı sunuculara bağlandığımda durum değişiyor, ancak bu anlaşılabilir. Mesafe hem hız hem de gecikmede bir faktördür, ayrıca dikkate alınacak sunucuların kalitesi vardır.

IPVanish hız testi – ABD sunucusu

ipvanish hız testi ABD kapalı

IPVanish hız testi ABD – VPN kapalı
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

ipvanish hız testi ABD

IPVanish hız testi ABD – VPN açık
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

IPVanish hız testi – AB sunucusu (Almanya)

ipvanish hız testi AB kapalı

IPVanish hız testi EU – VPN kapalı
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

ipvanish hız testi AB açık

IPVanish hız testi EU – VPN açık
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

IPVanish hız testi – Afrika sunucusu (Güney Afrika)

ipvanish hız testi afrika kapalı

IPVanish hız testi SA – VPN kapalı
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

ipvanish hız testi afrika üzerinde

IPVanish hız testi SA – VPN açık
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

IPVanish hız testi – Asya sunucusu (Singapur)

ipvanish hız testi asya kapalı

IPVanish hız testi Asya – VPN kapalı
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

ipvanish hız testi asya

IPVanish hız testi Asya – VPN açık
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

IPVanish hız testi – Avustralya sunucusu

ipvanish hız testi avustralya kapalı

IPVanish hız testi Avustralya – VPN kapalı
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

ipvanish hız testi avustralya üzerinde

IPVanish hız testi Avustralya – VPN açık
(Burada tam hız test sonucuna bakın)

Sonuçlardan da görebileceğiniz gibi, beş büyük global test konumumuz IPVanish ile değişen sonuçlar gösterdi. Bu hızlar aslında çok kötü değil, ancak yine de en iyi servis sağlayıcılarımızdan alabileceğimiz hızlardan çok uzak.

Yine de, YouTube’dan 8 bin video akışı yapmama izin veriyorlar. Gerçekçi bir şekilde konuşursak, 15 Mbps civarında UHD video için bunu yapmanıza izin verir.

4. Uzun Kilitleme Süreleri Olmadan İyi Fiyat

IPVanish Fiyat Seçenekleri

IPVanish, VPN savaşlarında fiyatlandırmanın ortasında düşmüş gibi görünüyor. Bir yıllık planda aylık RM41 ve aylık 26,60 RM’de, ne burada ne de orada sıralanır. Bir tarafta aylık giderseniz, baskıcı bir şekilde pahalı değil, diğer tarafta uzun bir süre boyunca diğerlerinden daha fazla tasarruf etmiyorsunuz.

Örneğin, gerçekten harika uzun vadeli fiyatlara sahip Nord VPN’i ele alalım.

IPVanish VPN Hakkında Sevmediğimiz Şeyler

1. Optimize Edilmiş Sunucuların Olmaması

VPN istemcisini sistemime yükledikten sonra fark ettiğim ilk şey bu. Çeşitli ayarlara bakıyordum ve IPVanish’in sunucu Ping’e alışılmadık derecede yüksek bir öncelik verdiğini ve bunları buna göre sıraladığını fark ettim. Bunun dışında, uygulama sizin için ne seçerse seçsin.

Beni yanlış anlamayın – sunucu Ping önemlidir. Temel olarak sunucunun cihazınızla iletişimde ne kadar gecikme gösterdiği, ancak bağlamda o kadar da önemli değil.

VPN kullanıcıları olarak, hattı Torrenting, Video Streaming veya başka bir şey gibi çeşitli şeyler için kullanıyor olabileceğimiz tahmin edilmelidir, bu yüzden neden sadece Ping’e odaklanmalıyız? Hayatı basitleştirin, Lütfen.

2. Gizlilik Sorunları

Çok açık bir şekilde ifade edilmemiş Log-log politikalarına rağmen, IPVanish geçmişte yetkililere karşı durmakta olan omurga eksikliğinden dolayı ciddi bir ateş altında kaldı. Daha da endişe verici olan, var olması gerekmeyen bilgileri teslim etmekle suçlandıklarıdır..

2.1. ABD merkezli şirket

ABD merkezli bir şirket olarak IPVanish, yetkililere soruşturmalarında yardımcı olma yükümlülüğüne sahiptir. Ne kadar çabuk olduklarına bakılırsa iddiaya göre kullanıcılarını otobüsün altına attı Homeland Security tarafından sorulduğunda, yine, sizi korumak için onlara bahse girmeye hazır mısınız??

ABD şu anda veri saklama yasalarının geçmesi için savaşmak. Şu anda Avrupa Veri Saklama Direktifi gibi zorunlu veri saklama yasalarına sahip olmamasına rağmen, bunun ne kadar süre önce bir gerçeklik haline geldiği?

2.2. Günlük Kaydı Tartışması

Bu yılın başlarında (2018), TorrentFreak’teki bir makale IPVanish’i kullanıcı günlüklerini yetkililere teslim etmekle suçladı (ABD İç Güvenlik Bakanlığı). Yine de _a_ kullanıcı günlüğü, ama bu yeterince kötü.

Şimdi, IPVanish nispeten yakın zamanda devralındı, bu yüzden sorulduğunda, şirketi devralmadan önce olan hiçbir şey hakkında hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını söyleyerek her şeyi reddetti. Yine de, VPN davranışının birincil sütunlarından birinin bu kadar ciddi bir şekilde ihlal edilmesinin, yeni sahipleri tarafından halının altına o kadar rasgele fırçalandığını korkunç buluyorum..

IPVanish, kullanıcılarımızın günlüklerini StackPath şirketi olarak kaydetmez, kaydetmez ve kaydetmez. Başkasının gözetiminde olanlarla konuşamam ve bu yönetim ekibi çoktan gitti. Ancak bunu bilin – giriş yapmamanın yanı sıra, StackPath, kimin başka türlü talep ettiğinden bağımsız olarak kullanıcılarımızın gizliliğini koruyacaktır. ” – Jeremy Palmer, Başkan Yardımcısı, Ürün ve Pazarlama.

Soru şu ki, açıkça korunmuş oldukları için sözlerini almaya hazır mısınız??

2.3. Olağandışı Sunucu Konum Bilgisi Bulundu

IPVanish Garip Konumları Tespit Edildi

Kullanıyorum hız testi.çok uzun bir süre için net ve genellikle sadece hız testi açısından değil, aynı zamanda ilgili test sunucularının doğru konumunu gösteren doğrudur. Aslında, ilk kez bu sorunu hizmetlerini kullanma tarihimde yaşadım.

IPVanish sunucularına bağlandığımda, Speedtest’in sık sık bana gösterildiğim yerden çok uzakta olan sunucularla eşleştirmeye çalıştığını fark ettim. Normalde, bulunduğunuz yere en yakın sunucuyla sizi eşleştirir.

Peki neden beni binlerce kilometre uzaklıktaki sunucularla eşleştirmeye çalışıyor? Bu konuyu müşteri destek desteğine bir e-postayla getirdim, ancak temelde sorumu görmezden geldi. Burada neler olduğuna dair herhangi bir fikir?

Ne yazık ki, bu garip fenomen bazen coğrafi konum hizmetlerine yayılıyor. Aşağıda gösterilen iBBC oynatıcı olayı örneğini ele alalım;

BBC oynatıcı ile olağandışı sunucu konumu

3. Korkunç Müşteri Desteği

IPVanish ile ilgili en büyük yakınlığım – Müşteri desteği. Aksine, eksikliği. 365/24/7 müşteri desteği sağlamayan bazı şirketleri, özellikle maliyetin yükselebileceği için özellikle canlı sohbet hizmetleri aracılığıyla kesinlikle anlayabiliyorum.

Anlayamadığım şey, IPVanish gibi bir teknik servis şirketinin neden bunu yapamayacaklarını düşündükleri.

Ayrıca, yardım isteyen ayrıntılı bir e-postaya yarım kalple yanıt vermeleri 3 gün sürüyorsa, 7/24 müşteri desteği sunduğunu iddia etmenin neden uygun olduğunu düşündüklerini anlayamıyorum..

IPVanish Müşteri Desteği

TEKNİK OLARAK, doğrudurlar, hemen yanıt verirler – kısa süre içinde yanıt vereceğini söyleyen otomatik bir e-posta ile. Yine de bu, müşteri desteği ruhunu ihlal ettiğim için basitçe şaşırdım.

Yanıtları sadece üç gün gecikmekle kalmadı, yaşadığım sorunları da anlamlı bir şekilde ele almadı. Temelde bana dediler:

geçerli sunucu ile olan bağlantıyı kesin ve farklı bir protokole geçin. En yakın sunucuya bağlanmayı deneyin.

Müşterilerimin yapılandırmasıyla birlikte sorunların karşı karşıya olduğu konular hakkında ayrıntılı bilgi verdim ve söylemek zorunda oldukları tek şey buydu. Eğer önerdikleri çözümü denemeseydim, kendimden utanırdım. Sorunun şirket politikası mı yoksa işi gerçekten istemeyen bir müşteri hizmetleri asistanı olup olmadığından emin değilim, ancak sonuç aynı.

IPVanish, YAZIKLAR OLSUN SANA.

4. Kötü İstemci Uygulaması

Antika tasarımdan çok göze çarpan seçenek eksikliğine kadar, IPVanish uygulamasının aerodinamik ve minimalist olduğunu söyleyebiliriz – eğer nazik olsaydı. Ne yazık ki, çok gerekli işlevlerin eksikliği, onu aerodinamik yerine kötü düşünülmüş hale getiriyor..

Bir kilitlemeden bir şifreleme standardına kadar sunucu organizasyonu eksikliğine (Ping hariç, her zaman onlarla Ping yapıyor), tasarımdaki kemer sıkma biraz fazla ileri gitti.

Kişisel olarak, bu kadar düşük hızlar sunan bir hizmetim olsaydı, müşterinin kendisine bir trafik monitörü eklemezdim. Açık bir yaraya tuz sürmek gibi.

Sonuç: IPVanish VPN fiyatına değer mi?

Oturup uzun bir süre müşteri hizmetinden sonra nefesimi kurtarırken, odağımı geri kazanmak için birkaç dakika sakinleşmek zorunda kaldım. Evcil hayvanımdan biri kötü müşteri hizmetleri ve bu sefer maça aldım.

Yine de, bu şirket için ve ona karşı olan şeylerin bir dengesiyle, hala biraz sıradışı gibi hissediyorum. Örneğin, 256 bit şifreleme düzeylerini uygulayarak güvenlik konusundaki sert tutumlarını ele alalım. Ancak aynı zamanda yalnızca bir kenara fırlatmaya çalıştıkları iddiaları günlüğe kaydetti.

Günün sonunda, IPVanish ile karşılaşan büyük teknik sorunlar kadar değil, şirketin tutumu gibi hissediyorum. Temelde umursamayan müşteri hizmetleri personeline “hiçbir şey bilmiyoruz” diyerek iddiaları bir kenara bırakmaya çalışan bir pazarlama başkan yardımcısından IPVanish bazı ciddi sorunlarla karşılaşıyor gibi hissediyorum.

Yine de doğru konumlandırma ve sadece biraz parlaklıkla, doğru şeyi yapmak ve bir ürünü satın almadan önce okumak için uğraşmayacak binlerce kişi olmasa bile hala yüzlerce kişi var..

Şahsen, IPVanish’e on ayak direği ile dokunmam, ancak dürüst olmak gerekirse, incelememde bahsettiğim gibi parlak noktaları var.

Ana Özellikler

 • ✓ 256 bit şifreleme
 • ✓ Dengeli fiyatlandırma seçenekleri
 • ✓ Aynı anda 10 cihaza kadar destek
 • ✓ 7 günlük para iade garantisi
 • P2P P2P Dosya Paylaşımını destekler
 • ✓ Kayıt tutmama politikası

Şunlar için önerilir

 • • Video akışı (bazen)
 • • Güvenlik bilincine sahip kullanıcılar
 • • P2P hayranları
 • • ABD ve AB tabanlı kullanıcılar

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map