Malezya KOBİ’leri Nasıl Online Olabilir – Hızlı ve Kolay Yolu!

Malezya KOBİ’leri Nasıl Online Olabilir – Hızlı ve Kolay Yol!

En iyi işletmelerin uyarlanabilir olarak hayatta kaldığını biliyorsunuz. Dünya her yıl daha hızlı değişiyor ve iş yapmaya devam etmek için ayak uydurmak zorundasınız.


On yıl önce, hiç kimsenin bir akıllı telefon aracılığıyla neredeyse her şeyi yapabileceğinizden, arabanızın bilgisayarlı olabileceğinden ve İnternet’in hayatınızda böyle büyük bir rol oynayacağından şüphelenmeyeceğinizi düşünün.

Malezya KOBİ’leriniz Dijital Olmalı mı??

İşletmenizi çevrimiçi ortamda kullanmaya gerek olup olmadığını merak edebilirsiniz. İşte KOBİ’lerinizin dijital bir platform kullanmasının bazı nedenleri:

 1. Kağıt Paraya Elveda Deyin Günümüzde fiziksel para kullanmayı gerektirmeyen şeyler için ödeme yapmanın pek çok yolu var. Banka kartları, kredi kartları ve çevrimiçi bankacılık, ödemeyi çok kolaylaştırır. Ve yeni gelişmeler geliyor.

  Kentsel Çin ve Hindistan’da yaygın olarak kullanılan mobil cüzdan, Malezya’da burada dalgalar yapıyor. CIMB, Hong Leong ve Maybank gibi yerel bankalar, Alipay, WeChat Ödemesi ve Samsung Pay Akıllı telefonlarla tüm tüketiciler için daha uygun hale getirmek için. E-cüzdanı artırın tüketicilerin Klang Vadisi’ndeki farklı gıda kamyonları, pasar malamları ve yemek sahalarında ağır indirimler alabileceği.

 2. Hükümetimiz İşaretleri Tanıyor Malezya Hükümeti, yeni teknolojinin yeni tsunamasının yolumuza girdiğini gördü ve e-ticaretin benimsenmesini teşvik etmek için adımlar attı:

  • Bank Negara çevrimiçi anında transfer ücretlerinden feragat etmek ve çek ücretlerini artırmak da dahil olmak üzere çevrimiçi ödemeyi geliştirmek için adımlar atıyor.
  • Malezya, Çin İnternet şirketi Alibaba Grubu ile birlikte, son zamanlarda bir Dijital Serbest Ticaret Bölgesi çevrimiçi işletmeleri olan yerel işletmeleri ürünlerini ihraç etmeye teşvik etmek
  • Devlet kurumları KOBİ Corp ve MDEC tarafından Malezya’da eRezeki, eUsahawan, eLadang ve e-ödeme ve sertifika programları dahil olmak üzere dijital ekonominin artırılmasına yardımcı olmak için çeşitli programlar başlatılmıştır..
 3. Çevrimiçi olmak gerçekten büyük bir iştir Başarılı bir iş, sonuç olarak ve kazanç büyüktür. Hem yerel hem de uluslararası pazarda yer alan yerel girişimcilerin başarı hikayelerini düşünün:

Ama nereden başlamalı?

Şimdi ilginizi çektiğime göre, bir sonraki adımınızı merak ediyor olabilirsiniz. Belki bu cesur yeni dünyaya başlamak istersiniz ya da çevrimiçi varlığınızı daha da geliştirmek istersiniz. Ama nereden başlamalı?

Web barındırma hizmetleri sunan yerel bir KOBİ olan Exabytes, bize yardım etmek için neler yapabileceklerini göstermek için bir tur vermek üzere bizimle iletişime geçti..

Exabytes Tanıtımı – Rehberli Tur

Kim eksabayt?

Exabytes Ödülleri

Exangtes’in kazandığı ödüller Penang Genel Merkezi’nde

2001 yılında kurulan Exabytes yerel Ödüllü KOBİ. 121 ülkeden 75.000 müşteri ve Malezya’nın web barındırma pazar payının% 30’u ile etkileyici bir özgeçmiş sunuyorlar. Onların vizyon KOBİ’lerin işlerini çevrimiçi büyütmelerine ve güvenilir bir dijital ortak olarak hayallerine ulaşmalarına yardımcı olmaktır.

Son zamanlarda, Singapur’un web barındırma pazar payının% 15’ini Usonyx ve Signetique gibi satın almalarla birlikte genişletiyorlar. Menara AIMS, Malezya’nın yanı sıra Singapur, Denver (ABD) ve Kuningan’da (Endonezya) güvenli veri merkezleri var.

Exabyte’ler yerel işletmeler ve teknoloji topluluğu için çok şey yapıyor:

Chan Kee Siak ve Exabytes Hamamböceği Takımı

Chan Kee Siak ve Exabytes Hamamböceği Takımı

 1. Yakın zamanda başlatılan Exabytes Hamamböceği Teknoloji Finansmanı Program, yerel teknoloji girişimlerinin, sinir bozucu böcek gibi güçlü, uyarlanabilir hayatta kalanlar olacak yerden kalkmasına yardımcı oluyor.
 2. Onlar organize Malezya Web Sitesi Ödülleri (MWA) 2017 ülke çapındaki en iyi web geliştiricilerinin, tasarımcılarının ve ajanslarının çalışmalarını tanımak ve ödüllendirmek.
 3. Exabytes İnternet Pazarlama Zirvesi, Son zamanlarda Cyberjaya’da düzenlenen, mevcut durumla ilgili bilgi sağlamak ve Dijital Pazarlama Endüstrisinin stratejilerini ve ilerlemelerini tartışmak için çeşitli deneyimli Dijital Pazarlamacıları ve Gurusları yerel teknisyenlerle birleştirdi.

Exabytes’in arkasındaki adam – Bay Chan Kee Siak

Daren Low, Bay Chan Kee Siak ile bir an geçiriyor

Daren Low, Exabytes CEO’su Bay Chan Kee Siak ile Penang Genel Merkezinde bir an geçiriyor

Exabytes’in kurucusu ve CEO’su Bay Chan Kee Siak ile Penang’daki merkezlerinde görüşmek için biraz zaman ayırdık. Bir hawkers ailesinden doğan bu kendi kendini yetiştirmiş girişimci, 19 yaşından beri bu şirketi kurdu ve kendi işinizi kurma denemelerine ve sıkıntılarına çok aşina.

Halen İnternet Birliği, Malezya, farklı girişimcilerin Internet liderleri ve yerel yöneticileri arasında değerli öğrenme ve uzmanlıkları paylaşmalarını sağlayan bir ağ platformu Kurucu Enstitüsü, küresel bir fikir aşaması hızlandırıcı ve başlatma başlatma programı.

Ayrıca iki hizmet platformu daha kurdu., eASYSTORE, bir çevrimiçi mağaza açmak isteyenler için bir çevrimiçi e-ticaret platformu ve Malezya’nın ilk entegre taşıma hizmeti EasyParcel.

Müşteri deneyimi – Exabytes müşteri destek merkezine bir bakış

Exabytes Özel Müşteri Hizmetleri Ekibi Zor Çalışıyor

Exabytes Özel Müşteri Hizmetleri Ekibi Zor Çalışıyor

Bir sonraki durağımız Exabytes’in Penang’daki 7/24 müşteri destek merkeziydi. Servis ekibi, farklı hosting hesapları için üç farklı ekipten oluşur: paylaşılan barındırma, özel sunucular ve bayi hesapları. Ayrıca, ortaya çıkabilecek herhangi bir teknik sorun için Menara AIMS’den bir mühendis mühendis ekibine katılırlar..

Destek ve Teknik Ekip Sonuç Monitörleri

Destek ve Teknik Ekip Sonuç Monitörleri

Bize her çözülmüş biletin hizmetlerini değerlendirmek için bir oylama sistemi ile nasıl geldiğini gösterdiler. Tüm oylar müşteri memnuniyetini artırmak için anlamlı sayılara ve hedeflere kaydedilir ve birleştirilir..

Teknoloji turu – Exabyte’in Menara AIMS, Kuala Lumpur’daki veri merkezinin içinde

Menara AIMS şirketinde Exabytes Datacenter

Daren veri merkezini yönetici ile gezdi & sistem Mühendisi

Son olarak, Menara AIMS’in Veri Merkezine tanıtıldık. Exabytes’in sitesi, 100.000’den fazla web sitesi ve 1.000.000’dan fazla e-posta hesabıyla 1000’den fazla sunucuyu yönettiklerini iddia ediyor. Bu merkezin şu anda% 99,98 kullanılabilirlik sunan bir Seviye III merkezi olarak derecelendirildiğini, ancak gelecekte en üst Seviye IV’e yükseltileceğini öğrendik.

Exabytes Cloud sunucusu

Bazı teknoloji ekipmanlarına bir bakış

Güvenlik nedeniyle sunucu raflarının fotoğraflarını alamasak da, yeni, takılı olmayan bulut barındırma sunucularının bazılarına göz atmayı başardık.

Veri Merkezi Ameliyathane

Exabyte’in Teknik Ekibi, operasyon odasındaki sunucuları yakından takip ediyor

Ortaya çıkabilecek teknik sorunların hemen üstesinden gelmeye hazır olmak için eğitimli mühendislerin günün her saati vardiyalarda sunucuları izledikleri Operasyon Odasını görme şansımız oldu..

Exabytes hakkındaki düşüncelerimiz

Daren Low, Chan Kee Siak ve Vickson Tan (Exabytes Penang Turu)

Daren Low, CEO (ortada) Chan Kee Siak ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Vickson Tan ile (solda)

Turun sonunda, Exabytes’in yerel bir KOBİ’nin kendileri olarak yerel kültürü anladıklarına ve yerel girişimci topluluğuna katılımlarının parmağını Malezya KOBİ ortamının nabzına tuttuğuna ikna olduk..

Onlar da hazır altyapı onları Güney Doğu Asya’nın önde gelen web hosting şirketi olarak donatıyor gösterdi. EasyStore gibi hizmet şirketlerine bağlantılar da onlara Singapur, Endonezya ve Tayvan gibi diğer ülkelerde aktif olarak yer veriyor.

Exabytes, KOBİ sahibine öncelikle üç temel hizmet sunmaktadır:

 1. İş E-posta Barındırma (Aylık yalnızca RM17,99’dan itibaren) EBizMailPro, çeşitli dijital cihazlar ve Microsoft Outlook’ta takvimlerin, görevlerin ve içeriklerin mükemmel senkronizasyonunun yanı sıra e-postaların mükemmel ve güvenli bir şekilde dağıtılmasını sağlayan web posta hizmeti sunar.. .
 2. Web Sitesi Tasarım Hizmetleri (Ayda sadece RM39’dan itibaren) Anında Web Sitesi, ihtiyaçlarınıza uygun, özel ve özel bir web sitesi sunar. Ayrıca teknik yardım, Pazarlama hizmetleri ve uzman telefon görüşmesi danışmanlığı ile birlikte gelir. .
 3. All-In-One Web Sitesi Oluşturucu (aylık RM23,29 – RM69,96 RM) Sürükle ve bırak oluşturucu EBizPro, tüm dijital platformlarda çalışan özelleştirilebilir şablonlarla birlikte gelir. Bu abonelik profesyonel e-posta desteği içerir. .

Başlarken – İşletmenizi İnternet’ten Artıracak Pratik İpuçları

Günün sonunda, gerçekten etkili bir çevrimiçi iş kurma şekliniz size bağlıdır.

Ama inşa et, yapmalısın. Avantajları düşünün! Dijital platformunuzla, müşterilerinize daha iyi kolaylık sağlayarak daha rekabetçi bir hızda kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleri sağlayabilirsiniz. Müşterilere sadece Malezya’da değil yurtdışında ve maliyetin çok altında ulaşabilirsiniz.!

Bunu yapmanın en ucuz yollarından biri, e-posta pazarlaması adı verilen etkili ve odaklanmış bir araç kullanmaktır. Özenle hazırlanmış bültenler aracılığıyla, kişi listenizdeki herkese ulaşabilir ve onları anında haberdar edebilir ve satışları işletmenize çekebilirsiniz.

Hedef kitlenize gerçekten iz bırakmak için bu yararlı makalelere göz atın:

 • Sıfırdan Bir E-posta Listesi Nasıl Oluşturulur & İlk Bülteninizi Gönderin
 • Kesin E-posta Pazarlama Kılavuzu (Bölüm 1)

Uzmanların çevrimiçi tanıtımınızı gerçekleştirmesine izin vermek için biraz fazla harcama yapmayı düşünmüyorsanız, Exabytes Dijital Pazarlama Hizmetleri ayrıca.
Avatar

Yazar hakkında

Samuel Low, girişimcilik, teknoloji ve çeşitli şirketler için yasal makaleler de dahil olmak üzere çeşitli konularda yazmayı çok seviyor. Bunu yapmakla meşgul olmadığında, diğer tutkusunu takip eder: sahne sanatları!

Okuduklarınızı Beğen?

Bitcatcha’dan güncelleme alan abonelerimize katılın. Özel çevrimiçi iş ipuçları ve püf noktaları gönderiyoruz.

Sonraki “

İnternet & 2018’de siz olun: İşinizi Etkileyecek 3 Büyük Değişiklik

«Önceki

Freelance Sosyal Medya Yöneticisinin İşe Alınması İçin 5 Adım Kılavuzu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map