Çevrimiçi Mağazanızı Gerçek Dünyada Pazarlamak için Yapmadığınız (Ama Yapmanız Gereken) 7 Şey

E-ticaret mağazanızı çevrimiçi olarak nasıl tanıtacağınızı anlatan inanılmaz miktarda içerik var, ancak çevrimdışı olarak nasıl pazarlayacağınız konusunda daha az şey var. Ve gerçek şu ki, ikisine de ihtiyacınız var. İşletmenizi ne kadar çok pazarlarsanız o kadar çok işletme elde edersiniz!


Aşağıdaki çevrimdışı taktiklerin hiçbirini ve tümünü kullanmıyorsanız, bunları çevrimiçi ortamda pazarlamak için yaptığınız şeye ekleme zamanı.

1. Business Networking Fırsatlarına Katılmıyorsunuz

İster yerel Ticaret Odası’nız isterse sektöre özgü bir ağ grubu olsun, ağ oluşturma fırsatlarına katılmamayı göze alamazsınız. Tabii, kendinizi yerinde hissetmeyebilir ve ilk etkinliğinizde karanlık bir köşede saklanmayı tercih edebilirsiniz, ancak insanları tanıdıkça ve gruba değer kazandıkça, insanlar size güvenmeye başlayacak ve size yardım etmek isteyecektir. İnsanları daha hızlı tanımanın en iyi yolu, gönüllü olmak veya bir ofis için koşmaktır. Unutmayın: anında satış yapmak için değil, zamanla ilişki kurmak için oradasınız.

Jamal Asskoumi, sahibi CastleSmart.com, İngiltere merkezli bir emlak acentesi, sektöründeki kongre ve toplantılara katılmanın potansiyel müşterilerle bağlantı kurmada yardımcı olduğunu söylüyor.

CastleSmart.com

Bu etkinliklere katılmanın “daha ​​sonra sitemizin kullanıcıları olmaya devam eden birkaç endüstri meraklısı ile iletişim kurmamıza izin verdiğini” ve bu çabaların satışlarda% 15’lik bir artışla karşılandığını söylüyor..

2. Siparişleri Takip Etmiyorsunuz

Çoğu e-ticaret şirketi müşterilerle yalnızca e-posta yoluyla etkileşim kurar, ancak sınırlamalar vardır. Bir müşteri bir ürünü iade ederse ne olur? Bunun neyin yanlış olduğunu biliyor musun? Hızlı bir telefon görüşmesi size neyin yanlış olduğu hakkında değerli bilgiler verebilir ve gelecekteki müşteriler için süreci veya ürünlerinizi iyileştirmenize yardımcı olabilir. Müşterilerinizle konuşmak, istediklerini anlamanıza da yardımcı olabilir, böylece onu sunabilirsiniz.

Alex Drysdale, Kurucu Crik Beslenme, müşterileriyle konuşmanın, daha fazlası için geri gelmelerini sağlama üzerinde büyük bir etkisi olduğunu söylüyor.

Crik

“Her bir müşteriyi aramaya ve onlara ürünümle ilgili neyi sevdiklerini veya nefret ettiklerini sormaya çalışıyorum. Ayrıca bizzat kendim teslim ve yerel siparişler ve onlarla 15 dakika konuşmak için yeterli zaman bıraktığımdan emin olun. Herkes evindeki CEO’yu, zor kazanılmış paralarını harcadıkları şeyle ilgili her türlü soruyu yanıtlayarak seviyor. ”

3. Kartvizitlerinizi Her Zaman Taşımazsınız

“Bir bira için dışarı çıkıyorum. Kartvizitlerime neden ihtiyacım var? ” Ve belki de onlara ihtiyacınız olmayacak. Ama onları taşımak ve onlara tekmelemekten daha iyi değil çünkü onları getirmedin. Serendipity en az beklediğiniz zaman olur. Garsonunuzla bileziği hakkında konuşabilir ve benzer tasarımlar satan bir Etsy mağazanız olduğunu söyleyebilirsiniz. Mağazanızı kontrol etmek istiyorsa, kartvizitinizin yanınızda olması daha profesyonel görünmenizi sağlar ve daha sonra mağazanızı ziyaret etmesini kolaylaştırır.

Cristina Castro Moral, sahibi Sombras Blancas Sanatı & tasarlamak, diyor ki, markalaşma şirketini pazarlamak için kartvizitler şart.

sbcard

“Fiziksel işletmeleri olan veya işleri nedeniyle birçok farklı insanla sürekli temas halinde olan müşterilerle çalıştığımda, genellikle onlara kartvizitlerin bir kısmını postayla göndermeme sakıncası olup olmadığını soruyorum. Bu şekilde, fırsat ortaya çıkarsa, kartımı hizmetlerimle ilgilenebilecek diğer kişilere verebilirler. Bu sayede sürekli olarak birçok farklı yerden yeni potansiyel müşterilerle iletişim kuruluyorum. ”

Ayrıca bir yığın kartvizitini çantasında tuttuğunu ve neredeyse bir not defteri olarak kullandığını söyledi..

“Herkes e-postamı / telefonumu her istediğinde, işle ilgili olmasa bile, kartımı teslim ediyorum ve arkasını gerekli ekstra bilgileri karalamak için kullanıyorum. Bu kartın nerede biteceğini asla bilemezsiniz ve bu kartlardan birinin potansiyel bir müşteriye ulaşma şansı vardır. ”

4. Ürünlerinizi Göstermiyorsunuz

Çok daha fazla insan var değil Şehrinizdeki markanıza tanıyanlardan Hangi. Onları tanıtmak size kalmış. Annabel Annunziata online mağaza En Güzel Güzellik topluluğunuzda bir gösteri düzenlemenin – evinizde olsa bile – insanları ürünlerinizle buluşturmanın harika bir yolu olduğunu söylüyor.

Ürünlerinizi Gösteriyor

Sosyal medya kanalları aracılığıyla reklam veren yerel bir salonda bir gösteri düzenlediğini söylüyor. Kartvizitlerinin öne çıkmasını sağlayarak ürünlerini sergiledi. Ayrıca, e-ticaret mağazasını insanlara göstermek için dizüstü bilgisayarında kurdu ve hatta o gün sitesinde siparişleri için nakliye yapılmadan bir promosyon teklif etti..

“Salondaki müşteriler sadece mağazamın neye benzediğini ve bazı ürünlerin ne olduğunu görmekle kalmadı, aynı zamanda bu müşterilerin ailesi ve arkadaşları da siteme bakıyorlar ve ailelerine sipariş vermeleri için emir veriyorlardı.”

Bu etkinliğin salonda birçok satış yarattığını ve sonuçların o günün ötesine geçtiğini, çünkü salon şimdi kartvizitlerinin bir yığınını tezgahlarında tuttuğunu söylüyor.

5. Medya ile İlişkilerinizi Geliştirmeyin

Gazeteciler hala basılı yayınlar için yazıyor, ister inan ister inanma. Ve yerel işletmeler her zaman ilgi çekicidir. Ama gazeteciler sizi tanımıyorsa sizinkiler değil! En iyi yol senin hakkında bir gazeteci yazsın onlarla ilişki kurmak önce bir şey istiyorsun. İçeriklerini okuyun. Çevrimiçi olarak yorum yapın. Onları sosyal medyada takip edin. Bir ağ etkinliğinde ellerini sallayın. Onları kahveye götür. O zaman ihtiyaç duyduğunuzda kendinizi güvenilir bir kaynak olarak konumlandırın.

Alex Reichmann, CEO’su iTestCash, bu taktikle başarılı oldu:

“Benim için işe yarayan bir kampanya, bir bankacılık dergisiyle temas kurmak ve bir hikaye fikri önermekti. Bu sayede sahte para hakkında bir makale yazdılar ve dergilerinde ve web sitelerinde bir söz ve alıntı aldım. ”

Medya ile İlişkiler

Web sitesine, onu dergi makalesinde bulduğunu söyleyen birkaç müşteri aldığını söylüyor.

6. Ortaklık Aramıyorsunuz

Kasabadaki özel evcil hayvan ürünlerini rekabet olarak satan diğer adamı düşünmek yerine, potansiyel bir ortaklık fırsatı olarak yeniden düzenlemeyi deneyin. Muhtemelen aynı ürünleri satmazsınız, bu nedenle birlikte çalışmanın veya birbirinize iş göndermenizin yolları olabilir. Bir endüstri etkinliğine katılırsanız, yarışmadan kaçmayın. Kendinizi tanıtın ve konuşmanın nereye gittiğini görün. Bir zamanlar bir pazarlama firması da yürüten bir kadının rekabet olduğunu varsaydım, ancak sonunda büyük bir projeye yardımcı olmamı sağladı ve ilişki yıllarca karşılıklı yarar sağladı.

Candice Galek, CEO & Kurucusu Bikini Lüks, bikini e-ticaret mağazasını ilk başlattığında, Miami Beach’teki yerel pazarını gözden kaçırdığını söylüyor. Bir kez uyandığında, yerel işletme sahiplerine gitti ve bir tarafta Bikini Luxe’ün reklamı ve diğer tarafında onların reklamlarıyla el ilanları oluşturmayı ve el ilanlarını işlerine (peçete dağıtıcılarına vb.) Yerleştirmeyi teklif etti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map