NordPass İncelemesi – NordPass Password Manager’ın 9 Artıları ve 1 Con’u

NordPass


NordPass

https://nordpass.com/

tl; Dr.

Kullanıcı dostu, uygun fiyatlı ve oldukça ciddi güvenlik özelliklerine sahip NordPass, Nord markasını gururlandırıyor! Daha büyük markalara kıyasla çok fazla işlevi olmayabilir, ancak NordPass onlara paraları için iyi bir çalışma sağlar! Daha fazla bilgi edin.

NordPass İncelemesi – 9 Artıları & 1 NordPass Şifre Yöneticisi Con

Benim gibi bir şeyseniz, şifrelerinizi birkaç ayda bir değiştirmenizi sağlayan güvenlik sistemlerinden kesinlikle nefret edersiniz..

Teşekkürler NordVPN’deki iyi geliştiriciler, NordPass adlı yeni şifre yöneticilerini piyasaya sürdüler. Bir deneme yaptık ve programla ilgili olabilecek talihsiz eksilerle birlikte bu konudaki düşüncelerimizi paylaşacağız..

İçindekiler

NordPass’in Artıları

 1. Diğer kaynaklardan kolayca veri aktarın!
 2. Tarama işleminizi hızlandırın!
 3. NordPass iş için faydalıdır!
 4. NordPass Sıfır Bilgi Mimarisini kullanıyor!
 5. NordPass Parolalarınızı otomatik olarak kilitler!
 6. NordPass 2 faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir!
 7. NordPass hemen hemen her platformda kullanılabilir!
 8. NordPass birinci sınıf güvenliğe sahiptir!
 9. NordPass bir kickass ÜCRETSİZ versiyona sahiptir!

NordPass Con

 1. Kuruluş seçeneği yok

NordPass Planı & Fiyatlandırma

 • genel bakış

NordPass Rekabete Nasıl Dayanıyor?

 • NordPass VS Dashlane
 • NordPass VS Google Şifre Yöneticisi

Karar

 • NordPass için gitmeli misin?

NordPass – NordVPN Gururlu mu?

Tefincom & Co’s NordVPN, onlara VPN pazarında iyi hizmet veriyor (aslında en iyi VPN listemizde 1 numara yaptılar), şifre yöneticisi işine girmeye karar verdikleri için mutluyuz, bize rekabete uygun bir alternatif sunuyor dışarıda.

NordPass sadece 2019’un sonlarında kurulmuş olmasına rağmen, teknolojinin arkasındaki geliştiriciler 2012’den beri NordVPN üzerinde çalışıyor ve internet güvenlik endüstrisinde 8 sağlam yıllık deneyim sağlıyor.

Şirket Panama dışında faaliyet gösteriyor, bu çok zekice bir şey çünkü ülke Beş Göz veya On Dört Göz kullanıcı verilerini gizli tutmalarını sağlayan ittifaklar. Bu, hiç kimsenin yasaları Tefincom’u verilerini paylaşmaya zorlamaya davet edemeyeceği anlamına gelir; bu, özel verilerimizi gizli tutmak isteyen kişiler için harika bir haberdir..

Bence bunu okuyan herkesin Tefincom’un son zamanlarda sıcak çorbada olduğunu bilmeniz önemli. kimlik bilgisi doldurma 2019’un başlarında saldırı, bu da 2000’den fazla kullanıcı adı ve şifrenin sızdırılmasına neden oldu.

Bu, şirketi sıfır bilgi mimarisi aramaya zorlayan kılık değiştirmiş bir nimet olmuş olabilir, sizden başka hiç kimsenin verilerinize erişmemesini sağlayan bir güvenlik protokolü. Bu teknoloji ile denemeler yapmak, muhtemelen bir şifre yöneticisi ile başka bir gelir akışı oluşturabileceklerini fark etmelerine yol açtı ve bu da bugün bu güzel yazılmış parçayı okumanıza yol açtı.

Peki, NordPass NordVPN gurur duyuyor mu? Öğrenmek için okumaya devam edin!

NordPass Password Manager’ı Kullanmanız İçin 9 Neden

1. Diğer kaynaklardan kolayca veri aktarın!

Bir şifre yöneticisi indirdiğinizde, yıllar boyunca biriktirmeyi başardığınız tüm şifreleri tek tek girmek istemezsiniz. Doğal olarak, sadece çalışmasını isteyeceksiniz.

nordpass tarayıcılardan şifreleri içe aktarma

NordPass, tüm şifre verilerini tarayıcınızdan ve diğer şifre yöneticilerinden içe aktarmayı kolaylaştırarak hayatımızı kolaylaştırır, böylece şifrelerinizi manuel olarak girme zahmetinden geçmenize gerek kalmaz!

Yazılımı kurduktan sonra, NordPass tarafından şifrelerinizi içe aktarmanız ve kasanızı organize etmeniz istenir.

nordpass ithalat şifreleri

Büyük yeşil “Öğeleri İçe Aktar” düğmesine basın. Verilerinizi buradan içe aktarmak için programların tamamını görebilirsiniz.

nordpass tarayıcı veya şifre yöneticilerinden veri alabilir

Not

Bu incelemenin amaçları doğrultusunda, yalnızca Chrome tarayıcımızdan toplanan verileri kullandık, ancak diğer tarayıcılarınızdan veya şifre yöneticilerinizden gelen verileri kullanmaktan çekinmeyin.

Daha sonra NordPass’e yüklemek için bir CSV dosyasını Chrome’dan dışa aktarmanız gerekir, ancak talimatlar biraz belirsizdir, bu nedenle işlem boyunca size rehberlik edeceğiz.

nordpass kromdan şifre içeri aktarma

Chrome’da, tarayıcının en sağındaki üç noktayı tıklayarak ayarlara gitmeniz gerekecek.

nordpass, kromdan şifre almak için ayara gidin

(Sekmelerimi affedin, şu anda birkaç proje üzerinde çalışıyorum.)

Yukarıdaki kırmızı dairede üç noktayı seçin, ardından “Ayarlar” – “Otomatik Doldur” – “Şifreler” üzerine tıklayın. Görünen sayfada verileri CSV olarak dışa aktarma seçeneği olmadığından, burası biraz kafa karıştırıcı hale geliyor. Aşağıda gösterildiği gibi üç noktayı tekrar tıklamanız gerekir.

nordpass csv dosyasını kromdan dışa aktarıyor

Bunu yaptıktan sonra, “Şifreleri Dışa Aktar” düğmesi açılır ve yapmanız gereken tek şey verilerinizi CSV olarak dışa aktarmak için ekrandaki talimatları takip etmektir. Şimdi çok zor değil?

CSV dosyasını yükledikten sonra (dosyayı sildiğinizden veya güvenli bir yerde tuttuğunuzdan emin olun, çünkü etrafta dolaşan herkes şifrelerinizi görebilecektir), NordPass’a hangi yöneticinin hatırlamasını istediğiniz girişleri seçersiniz.

nordpass içe aktarılacak şifreyi seçmenizi sağlar

Sadece hepsini istediğimizden, NordPass’ın her şeyi seçmesini sağladık.

Tebrikler, işiniz bitti! Artık normalde NordPass kullanmaya devam edebilirsiniz.

NordPass’ın bankacılık şifreleri gibi hassas veriler için çalışmadığını ve haklı olarak böyle olmadığını unutmayın. En azından birincil finansal hizmetiniz için sahip olduğunuz şifreleri hatırlamanız gerekir!

2. Tarama işleminizi hızlandırın!

Bildiğiniz gibi, internet söz konusu olduğunda hız kraldır ve NordPass süreci hızlandırmaya yardımcı olur, bu da size daha keyifli, doğal bir his, kullanıcı deneyimi sağlar.

nordpass tüm girişleri kontrol etmenizi sağlar

NordPass tarayıcı uzantısı ile tüm girişlerinizi bir bakışta göreceksiniz,

En iyi bölüm, bir girişe tıkladığınızda doğru şifreyi girmek zorunda kalmadan doğrudan en sevdiğiniz sitelere başlayabilmenizdir..

Bu size en fazla 1 veya 2 saniye kazandıracak, ancak tarama deneyiminizi sadece 1 saniye hızlandırmanın dijital dünyada MASSIVE olduğunu unutmayın..

Özellikle işiniz için çok sayıda dijital hizmet kullanıyorsanız, bu özellikle önemlidir. İhtiyacınız olan tüm hizmetler tam anlamıyla bir düğmeye tıklayarak sizin için yüklenecektir.

3. NordPass iş için yararlıdır!

Parola yöneticisi gerçekten kullanışlı bazı özelliklerle birlikte gelir! Bunlardan bazılarını burada keşfedeceğiz.

 • Güvenli Notlar
  İşletmenizde dönen WiFi şifreleri veya anahtar kilitleri kullanılıyorsa, bu şifreleri Güvenli Notlar ile güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz, çünkü kağıda yazmak onları meraklı gözlere karşı savunmasız bırakır.

  nordpass güvenli not özelliğine sahiptir

  Güvenli bir not eklemek gerçekten çok kolay.

  Chrome’da NordPass uzantısına tıklayın (veya kullandığınız tarayıcıyı tıklayın), “Tüm Öğeler” i tıklayın ve ardından “Güvenli Notlar” ı arayın.

  Chrome'da güvenli not bulma nordpass

  Özellik yüklendikten sonra, tek yapmanız gereken başlığınızı ve notun kendisini yazmaktır. Biyokimyada yüksek lisans derecesi gerektirmez.

  nordpass güvenli not

  Örnek olarak, sakat kaygım devralıncaya ve aslında hiç de harika olmadığımı hatırlayana kadar kendime ne kadar harika olduğumu söylemek için küçük bir not defteri olarak kullandım..

 • Notları Güvenle Paylaşın
  Şimdi yukarıda belirtilen dönen WiFi şifrelerini veya tuş kilidi kodlarını dağıtmaktan sorumlu iseniz, bunları meslektaşlarınıza e-postayla göndermenin o kadar güvenli olmadığını bileceksiniz..

  NordPass ile güvenli notları hedeflediğiniz alıcılara yalnızca bu notları görüntüleyebilecekleri şekilde paylaşabileceksiniz..

  Bunu yapmak gerçekten çok basit!

  nordpass güvenli notları paylaşmanızı sağlar

  NordPass uzantısına tıklayın, göndermek istediğiniz güvenli notu seçin ve “Paylaş” a basın. Alıcınızın e-posta adresini girin ve işiniz bitti!

  NordPass daha sonra alıcıya güvenli bir not gönderdiğinizi bildiren bir e-posta gönderecektir. Daha sonra alıcının belgeyi görüntülemek için NordPass (ücretsiz sürüm) alması gerekir.

  paylaşılan güvenli not için nordpass bildirim gönder

  NordPass tarafından daha fazla kullanıcıya katılmak için sinsi küçük bir hareket, ancak daha sonra güvenli notları görüntülemek için ekosistemlerinde olmanız gerekecek. Ayrıca, hiçbir zarar!

 • Kredi Kartlarını OCR Tarama ile Güvenli Bir Şekilde Saklayın
  İş sarf malzemeleri için çevrimiçi alışveriş yapmak, doldurmanız gereken tüm ödeme formlarıyla oldukça sinir bozucu olabilir.

  Daha da kötüsü, cüzdanınızı unutursanız veya kartınızı yanlış yerleştirirseniz, sarf malzemelerinizi satın alamazsınız!

  Neyse ki, NordPass’ın bu soruna bir çözüm sağlayan yerleşik bir OCR tarayıcısı var.

  OCR tarayıcıyı NordPass’in mobil uygulamasından başlatın, kredi kartınızı tarayın ve ayrıntılarınızı otomatik olarak sistemlerine kaydeder.

  Bir daha çevrimiçi alışveriş yapmanız gerektiğinde, ödeme ayrıntılarını doldurmanız gerekmez. Bunun yerine, NordPass kredi kartı bilgilerinizi sizin için otomatik olarak dolduracaktır!

  nordpass kredi kartı bilgileri eklemenizi sağlar

  Bu kolaylıklar gerçekten hayatın küçük lüksleri.

4. NordPass Sıfır Bilgi Mimarisini kullanır!

Bu ne anlama geliyor ve sizin için neden önemlidir??

Bunun bir Şifre Yöneticisi olduğunu görünce, hiç kimsenin şifrelerinizi bilmediğinden emin olmak istersiniz, değil mi??

Sıfır Bilgi Mimarisi ile giriş bilgilerinize erişen tek kişi siz olduğunuzdan emin olabilirsiniz – NordPass bile bunlara erişemez, capeesh?

nordpass sıfır bilgi şifrelemesi kullanır

Bu teknolojiyi kullanan NordPass, kasanızın kilidini açmak için anahtara sahip olduğunuzu kanıtlar, ancak anahtarı kendileri tutmazlar, bu da onu süper güvenli kılar.

Başka bir güvenlik katmanı eklemek için kasanızdaki veriler Ana Parolanız tarafından şifrelenir, bu nedenle NordPass’in sunucularının ihlal edilmesi durumunda verileriniz, verileri kimin eline aldığında işe yaramaz hale gelir.

Ana şifrenizi bir şekilde unutursanız, hesabınızı almanıza izin veren tek şey kurtarma kodudur (bir hesap satın aldığınızda sağlayabilecekleri).

Bir şekilde hem ana parolanızı hem de kurtarma kodunuzu kaybetmeyi başarırsanız … bunu söylemekten nefret ederim, ama bu gerçekten kendi hatanız.

5. NordPass Parolalarınızı Otomatik Kilitler!

Toplantılara veya etkinliklere katılmak için bilgisayarınızı veya dizüstü bilgisayarınızı uzun saatler boyunca bırakmak, özellikle de tüm parolalarınızın bir parola yöneticisi kullanılarak tam anlamıyla kilidi açıldığında, endişe verici olabilir..

Neyse ki, NordPass’taki iyi insanlar ileri görüşlü insanlar ve zaten bu soruna bir çözüm oluşturdular.

Giriş, NordPass’in Autolock sistemi!

nordpass'ın otomatik kilitleme özelliği vardır

Otomatik Kilit sistemi ile NordPass, belirli bir süre sonra şifre yöneticisini otomatik olarak kilitleyecek ve diğer her şeye tekrar erişmek için ana şifrenizi girmenizi gerektirecektir. Hoşçakal meraklı gözler!

Otomatik Kilitleme özelliğini 15 dakika gibi kısa bir süre veya 1 ay gibi uzun bir süre boyunca kilitlenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu özelliği hiç istemiyorsanız, hiçbir zaman Otomatik Kilitlenmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz, ancak başka hiç kimsenin bilgisayarınıza erişimi olmadığı sürece bunu gerçekten önermiyoruz.

Şahsen, tatlı Autolock noktasını 1 saat buldum. Makinemi güvende tutacak kadar uzun, ama beni rahatsız edecek kadar sık ​​olmuyor.

6. NordPass, 2 Faktörlü Kimlik Doğrulamaya sahiptir!

Şifre yöneticinizle olabildiğince fazla güvenlik isteyenler için NordPass sadece sizin için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) uyguladı.

Şifre yöneticisi zaten çok sayıda güvenlik özelliğine sahip olmasına rağmen, 2FA’dan oldukça memnunuz çünkü… şey, artık bilmeden herkesin şifrelerimize erişmesi imkansız!

Birisinin bilgisayarlarımızda gözetleme yapmaya çalışıp çalışmadığını bilmek istiyoruz!

nordpass 2fa güvenlik özelliğine sahiptir

Etkinleştirdiğinizde NordPass, Google Authenticator, Duo Mobile veya istediğiniz haftanın lezzeti olsun, istediğiniz mobil kimlik doğrulayıcınıza bağlanmanız için bir QR kodu üretecektir.

2fa'yı etkinleştirmek için nordpass tarama QR kodu

Taramadan sonra kod, daha sonra NordPass’e girmeniz gereken kimlik doğrulayıcı uygulamasına gönderilir.

nordpass, 2fa'yı etkinleştirmek için kimlik doğrulayıcıdan doğrulama kodunu girin

Bunu yaptıktan sonra, hazırsınız! 2FA şimdi bilgisayarınızda kuruldu ve şu anda birisinin sizi uyarmadan bilgisayarınızın etrafında arama yapması neredeyse imkansız..

7. NordPass hemen hemen her platformda kullanılabilir!

İster bir Android cihaz, ister bir Apple telefon, bir tablet kullanın, ister kesinlikle bir bilgisayardan çalışın, NordPass’ın neredeyse tüm cihazlarla çalıştığını göreceksiniz..

nordpass birçok büyük platformda mevcuttur

Ayrıca Chrome, Edge, Firefox gibi en popüler tarayıcılarda da çalışır & Opera (Safari tuhaf bir şekilde dışarıda kalmasına rağmen).

En iyi yanı, tüm cihazlarınız arasında NordPass senkronizasyonudur, bu nedenle Chrome’da bir şifre kaydederseniz, bunun mobil cihazınıza ve iPad’inize de kaydedildiğini görürsünüz!

Veri senkronizasyonu, tek bir kullanıcı için fazlasıyla yeterli olan 6 cihaza kadar çalışır, ancak hey, şikayet etmiyoruz!

8. NordPass birinci sınıf güvenliğe sahiptir!

NordPass gerçekten bir şifre yöneticisinde gördüğümüz en iyi güvenlik sistemlerinden birine sahip! Güvenlik özelliklerinden bazılarına göz atalım.

 • XChaCha20 Şifrelemesi

  NordPass, verileri şifrelemek ve şifresini çözmek için XChaCha20 algoritmasını kullanır. Kullanıcı kasalarını şifrelemek için kullanılır, 256 bit şifreleme en güvenli olanıdır. Şifrelemede o kadar etkili ki Google ve Cloudfare gibi teknoloji devleri kullanıcıları için güvenli ancak hızlı bağlantılar sağlamak için kullanıyor!

 • Mobil Cihazlarla Parmak İzi Kimlik Doğrulaması

  NordPass, mobil cihazlarla biyometrik kimlik doğrulama uyguluyor ve hassas verileri tamamen gizli tutmanın en iyi yollarından biri.

 • nordpass'ın biyometrik kimlik doğrulaması var

  Parmak izleri her bireye özgüdür, bu da kimsenin kasanızın kilidini açamamasını sağlar. NordPass ile bir anahtar olarak çalışır, böylece kredi kartı bilgileri, şifreler veya nükleer füze fırlatma kodları olsun, kasanızın içindeki içeriğe yalnızca siz erişebilirsiniz!

9. NordPass bir kickass ÜCRETSİZ versiyona sahiptir!

Hangi şifre yöneticisi dünyanın en iyisi?

Özgür olan, duh.

NordPass, şifre yöneticisinin tamamen kıçını tekmeleyen tamamen ücretsiz bir sürümünü sunuyor. Verilerinizi birden fazla cihazda senkronize edemeyeceğiniz veya güvenli notları diğer kullanıcılarla paylaşamayacağınız için, ücretli sürüm olarak pratik olarak harika.

nordpass'ın yasal bir planı var

Ücretsiz sürümle, güvenli notları hala iyi alabileceğinizi, bunları paylaşamayacağınızı unutmayın..

Bunun dışında, premium sürümde keyfini çıkaracağınız tüm özellikler, ücretsiz sürümde de keyfine varacaksınız! Aslında bir cihazdan çalışan biri için oldukça uygun.

NordPass Hakkında Bir Küçük Şikayet

Dürüst olmak gerekirse, NordPass hakkında bir şikayette bulunmak için biraz uğraşmak zorunda kaldık. Bunun dünyanın en iyisi olduğunu düşünmüyoruz, ancak NordPass ile ilgili çok az yanlış var. Ortaya çıkabilecek tek şey şudur:

1. Kuruluş Seçeneği Yok

NordPass şifrelerimizi gözden geçirmemize izin veriyor ve bizim için bir yer imi gibi davranıyor, ancak maalesef herhangi bir organizasyon seçeneği yok. Ada veya son kullanılana göre sıralayabilirsiniz, ancak bu.

Verilerimizi forumlar, e-postalar, hobi siteleri vb. Kategorilere göre sıralayabilseydik bunu tercih ederiz. Şu anda NordPass ile erişmek istediğimiz siteyi manuel olarak aramayı yapmak zorundayız.

Yine, bu büyük bir şikayet değil, sadece programda eksik olduğunu düşündüğümüz bir özellik.

NordPass Planı & Fiyatlandırma: Genel Bakış

NordPass birden fazla faturalandırma döngüsüne sahiptir ve iptal etmek istediğinizde çok fazla harcamadan iptal etme esnekliği sağlar.

1 Yıllık Plan 2 Yıllık Plan 1 Aylık Plan
Fiyat /mo$2.99$2.49$4.99
Toplam Fatura / Yılsonu35.88$29.88$59.88
Saving40% 50% 0%

Bununla ilgili güzel olan şey, kredi kartları, Amazon Pay ve Bitcoin, Dash ve Etherium gibi Kripto para birimleri ile ödeme seçeneğiniz olacak.!

NordPass Rekabete Nasıl Dayanıyor?

Bir şifre yöneticisi sadece budur, bir şifre yöneticisi.

Bununla birlikte, bazı markaların onları benzersiz kılan belirli özellikleri vardır, bu da rekabette hafif bir avantaj sağlar. Burada, önemli özellikleri yan yana listeleyeceğiz, böylece NordPass’ı en yakın rakiplerinden daha iyi veya daha kötü kılan bir bakışta.

NordPass VS Dashlane

 • değer
  Şahsen değerin öznel olduğunu hissediyorum.

  Bazı insanlar düşük fiyatlı bir ürünün en fazla değeri getirdiğini düşünüyor. Diğerleri değerin daha büyük, daha iyi faydalar anlamına geldiğini düşünüyor.

  NordPass kesinlikle daha ucuz, ancak fiyatları avantajlarını yansıtıyor.

  Bunlar fırfırsız bir şifre yöneticisidir – başka bir deyişle, temelleri gerçekten iyi yapar, ancak bu konuda.

  Dashlane, huysuz yaşlı yüzüme bir gülümseme koymak için yeterli özelliklere ve faydalara sahip, ancak fiyata bir göz attığımda bu gülümseme baş aşağı dönüyor.

  Şahsen, ikisi de eşit değer sağlar, ancak aradığınız şeye bağlıdır.

 • useability
  Her iki şifre yöneticisi de kendi programlarının kullanımını gerçekten kolay hissettirmek için mükemmel bir iş çıkardı.

  Arayüzleri o kadar iyi tasarlanmış ki hiç kayıp ya da bunalmış hissetmedik.

  Her ikisi de çağdaş ve temiz görünecek şekilde tasarlanmıştır, tüm özelliklerine sadece birkaç tıklamayla erişmenizi sağlar.

  Kullanım kolaylığı açısından, oldukça eşit olduklarını söyleyebilirim.

 • Özellikleri
  Daha önce de belirtildiği gibi, Dashlane sadece özellikleri karşılaştırıyorsak NordPass’ı tamamen kaplıyor.

  Ancak bunun oldukça öznel olduğunu da düşünüyoruz.

  Bazı insanlar bir şifre yöneticisinin en iyi yaptıklarını yapmasını ister – şifrelerini güvende tutun. Başka bir şey yapmak için program yapmaları gerekmez.

  NordPass temel bilgileri son derece iyi yapıyor, bizden herhangi bir şikayet gelmiyor.

  Yani evet, özellikler açısından Dashlane kesinlikle NordPass’i geçiyor … ancak özellik eksikliğinde bile NordPass ile oldukça mutlu olduğumuzu ve bunun bir LOT olduğunu söylediğini unutmayın..

 • Güvenlik
  Şifre yöneticisi endüstrisi, her yerde bol miktarda rekabet olan sert bir sektördür.

  Bu, oyuncuların güvenlik konusunda tereddüt edemeyeceği anlamına gelir, çünkü uygun güvenlik önlemleri olmadan kaybedilen bir oyun oynayacaklar.

  Dashlane ve NordPass, giriş bilgilerinizin güvenli ve yalnızca sizin tarafınızdan kullanılabilir olmasını sağlamak için mevcut en iyi güvenlik önlemlerini kullanır.

  Öyle olur ki, oyunun üstünde kalabilmelerinin tek yolu budur.

  Yani, güvenlik söz konusu olduğunda her ikisi de mükemmel.

NordPass VS Google Şifre Yöneticisi

Birçoğunuz Chrome ile yerleşik olarak geldiği için Google Şifre Yöneticisi’ni (GPM) biliyorsunuz.

NordPass ile GPM’yi karşılaştırarak, premium bir şifre yöneticisi kullanarak ne kadar fark yarattığı hakkında kabaca bir fikir edineceksiniz..

 • değer
  GPM ücretsizdir ve işi iyi yapar, bu nedenle teknik olarak en iyi değeri sağlar.

  Ancak, her ikisini de denedikten sonra NordPass’ın sağladığı ekstra faydalar için şahsen ödeme yaparım.

  GPM’nin bir kuruş maliyeti yok, ancak daha güvenli ve kullanıcı dostu bir şifre yöneticisine ihtiyacım var, bu yüzden bana göre NordPass daha fazla değer sağlıyor.

 • useability
  GPM, Chrome ile önceden yüklenmiş olarak gelir ve giriş verilerinizi otomatik olarak kaydeder ve tarama deneyiminizi olabildiğince kesintisiz hale getirmek için kullanır.

  Söylemeye gerek yok, kullanımı çok kolay.

  Ancak, zırhlarında bir miktar var – GPM özelliklerini Chrome ayarlarında gizleyerek erişilmesini zorlaştırıyor. Aslında, çoğu insan GPM’nin giriş bilgilerinizi kaydetmenin ötesinde daha fazla özelliğe sahip olduğunu bilmiyor.

  NordPass kurulum gerektirir, ancak katılım süreci ve fantastik UI, onu ikinci doğa gibi hissettirir. Tüm özellikler bir bakışta görülebilir ve sadece birkaç tıklamayla kolayca erişilebilir.

  Açıkçası, kişisel olarak NordPass’in GPM üzerinden profesyonel olarak tasarlanmış kullanıcı deneyimini tercih ediyoruz.

 • Özellikleri
  GPM pek çok özelliğe sahip değil, ancak ne olduğu için işini iyi yapıyor.

  NordPass, premium bir şifre yöneticisi kadar basit, ancak kesinlikle GPM ritmi var.

  GPM’yi bir süre kullandıktan ve NordPass’e geçtikten sonra, ne kadar eksik olduğumuzu anladık. Güvenli notlar, güvenli paylaşım, biyometrik tarama, OCR tarayıcı – tüm bunlar ve daha fazlası GPM ile kullanılamaz.

  Adil olmak gerekirse, GPM ücretsizdir, bu nedenle ek özelliklere sahip olmalarını bekleyemeyiz, ancak NordPass’ı kullandıktan sonra geri dönemeyiz.

 • Güvenlik
  Şimdiye kadar bildiğiniz gibi, şifre yöneticisi sektöründe bir oyuncu olmak istiyorsa, Güvenlik birinci sınıf olmalıdır..

  NordPass, verilerinizi çevrimiçi ve çevrimdışı tehditlere karşı koruyarak ihtiyaç duyacağınız tüm güvenlik özellikleriyle donatılmıştır.

  GPM… güvenli. Tam olarak NASIL güvenli olduğunu bilmiyoruz, ancak bu Google. Güvenli.

  Bunu söyledikten sonra, GPM ile kişisel verilerimi saklamalarına izin vermekten hiç rahat hissetmedim.

  NordPass ile şifreleri onlarla birlikte tutmakta kendimi çok rahat hissettim.

  Çok şey söylüyor, değil mi?

Karar: NordPass için gitmeli misiniz??

NordPass vaat ettiklerini yerine getirir ve iyi teslim eder. Basit, verimli ve kullanımı çok kolaydır. Şifre yöneticisinin sunduğu çoklu güvenlik düzeylerini seviyoruz ve verilerimizi birden çok platformda senkronize etme yeteneği böyle bir kolaylık.

Kolaylıklardan bahsetmişken, artık bir kullanıcı adını veya şifreyi unutma konusunda endişelenmemiz gerekmiyor. Bu, verilerimize normalden daha hızlı ulaşmamızı sağlar. Önemli şifreleri veya kullanıcı adlarını hatırlamanın stresi de geçmişte kaldı, çünkü NordPass bizim için her şeyi tek bir ana şifre ile hatırlıyor.

Ücretsiz sürümleri çok iyi ve öncelikle tek bir cihazda çalışan kişiler için kesinlikle tavsiye ediyoruz. Birden fazla cihazla çalışıyorsanız ve verileri güvenli bir şekilde paylaşmanız gerekiyorsa, veri senkronizasyonu ve güvenli notlar bu gereksinimlere sahip olanlarımız için çok yararlı olduğu için planlardan birini almaktan daha iyidir..

En iyisi değiller, ancak bloktaki yeni çocuk olarak NordPass her türlü kıçını tekmelemeyi başardı!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map