Recenzja Kinsta: Odkryto 10 zalet i 3 wady hosta Kinsta WordPress!

Kinsta


Kinsta

https://kinsta.com

tl; dr

Oferując wiele imponujących narzędzi do zarządzania WordPress i czysty UX, Kinsta zapewnia wszystkie korzyści związane z szybkością i skalowaniem, jakich można oczekiwać od hosta w chmurze. Dodaj to do wysoko wykwalifikowanego zespołu wsparcia programistów WordPress, a otrzymasz najlepsze rozwiązanie hostingowe, aczkolwiek w doskonałej cenie.

Recenzja Kinsta: Odkryto 10 zalet i 3 wady hosta Kinsta WordPress!

Dziś przyglądamy się zarządzanej usłudze hostingowej WordPress o bardzo dobrej reputacji – Kinsta.

Wprowadzony na rynek w 2013 roku Kinsta był pomysłem grupy ekspertów WordPress, którzy nie byli pod wrażeniem dostępnych na rynku rozwiązań hostingowych WordPress. Dziś jest to jeden z najszybciej rozwijających się hostów WordPress w Europie i Ameryce.

Spis treści

Pro z Kisnta

 1. Płonie szybko
 2. Oparta na chmurze infrastruktura stworzona z myślą o szybkości
 3. Oprogramowanie do turbodoładowania
 4. Gwarancja dostępności na poziomie 99,9%
 5. To (prawie) bezdotykowe
 6. Niesamowite wsparcie techniczne
 7. Prosta konfiguracja i migracja
 8. Święty spokój
 9. Idealne do skoków ruchu
 10. Zoptymalizowany dla e-commerce

Con of Kinsta

 1. Wysoka cena
 2. Brak hostingu poczty e-mail
 3. Brak wsparcia telefonicznego

Plan Kinsta & funkcje

 • Hosting WordPress

Jak działa Kinsta na tle konkurencji?

 1. Kinsta vs WP Engine (jako zarządzany host WordPress)
 2. Kinsta vs SiteGround (jako szybki hosting)

Werdykt

 • Jeśli prowadzisz z Kinsta?

Przewaga Kinsta polega na tym, że jej usługi hostingowe są zasilane przez sieć premium Google Cloud, propozycję wartości tak intrygującą, że tak naprawdę nie mogliśmy się oprzeć wystawieniu Kinsty na próbę.

Wśród imponującej listy korzyści prania Kinsta obiecuje błyskawiczny hosting, infrastrukturę nowej generacji i doskonałą obsługę klienta. Kinsta ostatnio również zmienił markę na bardzo elegancką i przyjazną dla siebie wersję i wygląda lepiej niż kiedykolwiek.

Ale czy to naprawdę dostarcza? Sprawdziliśmy to.

10 powodów, dla których Kinsta jest naprawdę dobrym rozwiązaniem hostingowym

1. Jest bardzo szybki

Jak wszyscy wiemy, jeśli chodzi o strony internetowe, szybkość jest wszystkim.

Szybszy czas ładowania strony nie tylko koreluje z wyższymi konwersjami, dłuższym średnim czasem trwania odwiedzin i zmniejszonymi wskaźnikami odrzuceń, ale także znacznie lepszym SEO. Dużo pisaliśmy tutaj na temat prędkości.

A jak radzi sobie Kinsta? Aby się dowiedzieć, utworzyliśmy naszą standardową stronę testową na serwerach Kinsta i uruchomiliśmy ją za pomocą naszego własnego narzędzia do sprawdzania prędkości serwera:

Wyniki?

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

130 ms95 ms10 ms287 ms203 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

487 ms266 ms221 ms83 ms13 ms

Średnia prędkość: 179,5 ms – Zobacz pełny wynik

Uwaga

Do celów testowych utworzyliśmy prostą stronę testową złożoną ze standardowej instalacji WordPress. Zdecydowaliśmy się na hosting z centrum danych w Londynie. Zobacz stronę tutaj.

Cieszyliśmy się, że nasz serwer hosta uzyskał ocenę A +!

Zalecany przez Google czas odpowiedzi serwera wynosi mniej niż 200 ms, ponieważ cokolwiek wolniejszego może powodować zauważalne opóźnienie dla użytkowników. Londyn i USA spisały się świetnie; dobrze pod tym punktem odniesienia. Najkrótszy czas odpowiedzi wynosił 10 ms (ping z Londynu).

Jednak pingi z bardziej odległych regionów, takich jak Bangalore, były znacznie wolniejsze i obniżyły średni światowy czas reakcji do 179,5 ms. To dużo więcej niż 10 ms, ale wciąż imponujące.

A co z czasem ładowania strony?

Wydajność strony internetowej dla Kinsta

Test prędkości Webpagetest.org – Zobacz pełny wynik

Teraz – pamiętaj, że nasza strona testowa nie wykorzystuje jeszcze CDN, technologii buforowania ani żadnych innych optymalizacji, które użytkownicy Kinsta powinni wykorzystać, aby skrócić czas ładowania strony.

Jednak nawet bez optymalizacji zauważyliśmy, że wszystkie ważne wskaźniki prędkości mają ocenę A, są zaznaczone i mają kolor zielony. Ostateczna prędkość ładowania wynosząca 1,097 s jest również fantastyczna.

Podsumowując, Kinsta może nie być szybszą usługą hostingową, którą testowaliśmy, ale z pewnością znajduje się w najwyższej klasie hostów serwerów, które zapewniają szybkość.

Wskazówka

W połączeniu z odpowiednimi optymalizacjami, aby zrównoważyć problemy związane z opóźnieniami w niektórych regionach, użytkownicy Kinsta mogą oczekiwać bardzo imponujących prędkości ładowania

2. Infrastruktura chmurowa zbudowana z myślą o szybkości

Zagłębmy się trochę w kompilację Kinsty.

Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest to, że oferuje wyłącznie hosting serwerów chmurowych Google.

To sprawia, że ​​jego infrastruktura zasadniczo różni się od tradycyjnego hostingu współdzielonego lub dedykowanego konkurentom.

W jaki sposób? Zamiast hostować za pośrednictwem jednego serwera w centrum danych, hosty w chmurze wykorzystują przestrzeń serwera wirtualnego, która łączy się ze złożoną siecią serwerów fizycznych. Daje to użytkownikom całkiem fajne korzyści pod względem szybkości, niezawodności, skalowalności i elastyczności.

Chociaż w pobliżu znajduje się kilka hostów serwerów w chmurze, Kinsta korzysta z prywatnej sieci światłowodowej Google. Jest to jeden z największych na świecie i może osiągnąć prędkość 10 000 TB na sekundę w niektórych regionach.

Co więcej, Kinsta jest zarejestrowany w warstwie Premium Google Cloud, co oznacza, że ​​użytkownicy Kinsta mogą uzyskać najwyższy poziom wydajności, szybkości i bezpieczeństwa.

Użytkownicy Kinsta korzystają również z 20 lokalizacji serwerów Google Cloud na całym świecie. Oznacza to, że możesz wybrać centrum danych najbliżej odbiorców dla każdej ze swoich witryn WordPress, co pomaga utrzymać niskie opóźnienia i skrócić czas ładowania.

Ponadto użytkownicy Kinsta mają również dostęp do DNS premium za pośrednictwem Amazon Route 53, która jest kolejną bronią w swoim arsenale, która zapewnia szybkie działanie.

3. Dołączone oprogramowanie doładowania

Trzeci zawodowiec? Zgadłeś – znowu prędkość.

Kinsta jest wzmocniona „architekturą obsesyjną na punkcie prędkości” (ich słowa, nie nasze) dzięki technologiom takim jak Nginx, PHP 7, kontenery oprogramowania LXD i MariaDB.

Moglibyśmy zapełniać strony mówiące o różnych dodatkach i wtyczkach Kinsta, ale na pewno będziesz chciał skorzystać z CDN.

Tutaj Kinsta współpracuje z KeyCDN, fantastyczną siecią dostarczania treści obsługującą HTTP / 2 i IPv6.

KeyCDN jest wiodącym europejskim dostawcą CDN z siedzibą w Szwajcarii. Jako marka cieszy się dobrą reputacją dzięki temu, że usługi CDN na najwyższym poziomie są znacznie bardziej dostępne. Niby teraz obsługuje 40 000 klientów i ma współczynnik trafień wynoszący 94%.

Chociaż użytkownicy Kinsta nie otrzymują pełnego zakresu korzyści KeyCDN, otrzymują określoną ilość darmowego pasma CDN, nazwanego „Kinsta CDN”. Korzystają również z rozległej globalnej sieci KeyCDN z serwerami w 34 strategicznych lokalizacjach, aby doładowywać swoje media na całym świecie.

Dlaczego miałbyś się przejmować?

CDN mogą…

 • … W niektórych przypadkach skróć czas ładowania nawet o 50%
 • … Odciąż do 70% żądań przepustowości od twojego hosta
 • … Zapobiegaj przytłoczeniu serwera przez gwałtowny wzrost ruchu

Oprócz tego silnego partnerstwa – Kinsta (tak jak Kinsta) sprawiło, że wszystko, co związane z CDN, jest łatwe w zarządzaniu.

CDN i technologie buforowania zwykle są oddzielne, ale Kinsta ładnie je pakuje i sprawia, że ​​zarządzanie nimi z pulpitu nawigacyjnego jest bardzo proste, co pozwala śledzić wykorzystanie przepustowości, najlepsze pliki według żądań i więcej.

4. Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu

Czas bezczynności od grudnia 2018 r

100%

* Ten licznik jest stale aktualizowany

W rzeczywistości Kinsta oferuje 99,9% gwarancję czasu działania gwarantowanego przez SLA.

To wotum zaufania jest wyraźnym wynikiem infrastruktury hostingu w chmurze. Hosty chmurowe z natury są znacznie bardziej niezawodne w utrzymywaniu witryn internetowych.

Jeśli to nie wystarczy, Kinsta łączy to z ciągłym monitorowaniem i sprawdzaniem czasu pracy co minutę. Jeśli nie poprawią kodów odpowiedzi na błąd w ciągu 30 minut, twoje konto zostanie zasilone. Niniejsza gwarancja obowiązuje przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

5. To (prawie) Hands-off

Jak sama nazwa wskazuje, zarządzane hosty WordPress powinny pozwolić ci poświęcić mniej czasu na martwienie się o swoją witrynę i dać więcej czasu na skupienie się na jej rozwijaniu.

Kinsta ma naprawdę szeroką gamę funkcji, które zapewniają zoptymalizowane środowisko do ciągłego ulepszania witryny bez martwienia się o problemy techniczne.

Funkcje Kinsta

Przydatne funkcje zarządzania witryną obejmują:

 1. Strojenie prędkości Obejmuje to przeglądy wydajności & buforowanie.
 2. Pulpit nawigacyjny MyKinsta Odświeżająca zmiana z typowego cPanel lub Plesk oferowanego przez wiele innych hostów, z pewnymi oryginalnymi funkcjami.
 3. Zarządzanie aktualizacjami Na wyższym poziomie od wymuszonych aktualizacji (norma wielu innych hostów i coś, co czasami może powodować problemy), wystarczy poinformować zespół Kinsta, czy chcesz, aby zajmowali się aktualizacjami.
 4. Przetwarzanie jednym kliknięciem Łatwo przetestuj nowe wersje WordPress, wtyczki i kod w bezpiecznym środowisku, a następnie uruchom je w kilka sekund.
 5. Narzędzia przyjazne dla programistów Od klonowania witryny do dostępu do SSH w celu korzystania z WP-CLI do wykonywania aktualizacji i innych funkcji.

6. Niesamowite wsparcie techniczne

Jedną z największych zalet Kinsta jest zespół wsparcia.

Mamy na myśli to, że składa się wyłącznie z doświadczonych programistów WordPress i inżynierów hostingu Linux. Oznacza to, że poziom wsparcia technicznego jest jednym z najlepszych na rynku. Mogą się nawet pochwalić, że zatrudniają mniej niż 1% wnioskodawców!

Zamiast konieczności przechodzenia przez szereg przedstawicieli wsparcia poziomu 1 lub 2, użytkownicy Kinsta zawsze mają prawdziwych ekspertów bezpośrednio na ich wezwanie.

Kinsta oferuje wsparcie 24/7 za pośrednictwem widżetu Interkomu, rozwiązania czatu na żywo i biletów. W rzeczywistości jest to całkiem fajny system z automatycznie zapisywaną historią czatu i oknem, które pozostaje otwarte nawet podczas przeglądania różnych stron na pulpicie nawigacyjnym.

Z bezpośredniego doświadczenia wynika, że ​​na każde wysłane zapytanie odpowiedziano w ciągu 3 minut. Wszyscy pracownicy, z którymi rozmawialiśmy, byli bardzo pomocni, kompetentni i wspierali swoje odpowiedzi linkami do zasobów do dalszego czytania. Podsumowując, bardzo pozytywne wrażenia poparte stronami świetnych recenzji klientów mówiły podobne rzeczy o zespole pomocy technicznej Kinsta.

Ponadto bardzo podoba nam się regularnie aktualizowany blog Kinsta i przydatna baza wiedzy z poradami, artykułami i glosariuszem terminów technicznych.

7. Prosta konfiguracja i migracja

Jak więc naprawdę łatwo jest rzucić piłkę?

Okazuje się – bardzo.

Kiedy zapisaliśmy się do Kinsta, zaskoczyło nas, jak szybko i prosto było. Utworzenie konta zajęło dosłownie kilka sekund, a potem pojawił się nasz nowy pulpit nawigacyjny i bogactwo zasobów, które zostały ukierunkowane, aby pomóc wszystkim – od początkujących do doświadczonych programistów.

Następnie otrzymaliśmy pomocne e-maile z prośbą o kolejne kroki związane z podłączeniem naszej witryny i sprawdzeniem, czy mamy pytania.

Co prowadzi nas do następnego punktu – każdy plan Kinsta obejmuje również co najmniej jedną bezpłatną migrację witryny z bieżącego hosta, która jest obsługiwana przez ich zespół ekspertów (choć pamiętaj, migracja jest uwzględniona w abonamencie standardowym tylko, jeśli płacisz rocznie).

Pozostawienie tak krytycznego zadania profesjonalistom jest o wiele mniej kłopotem niż próba ręcznej migracji (co również możesz zrobić, przy wsparciu Kinsta). Nie poniosą Państwo żadnych przestojów – wystarczy poprosić o migrację z pulpitu nawigacyjnego. Zostaniesz ostrzeżony po zakończeniu procesu migracji, dzięki czemu będziesz mógł sprawdzić, czy wszystko działa gładko.

Bezpłatna migracja strony Kinsta

Chociaż nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego, Kinsta oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy (co naprawdę szczerze wolimy), aby naprawdę dać użytkownikom czas na sprawdzenie lin. Istnieje kilka poziomów członkostwa (więcej na ten temat później), ale podobało nam się, że plany zostały jasno określone

8. Spokój ducha

Kinsta oferuje wiele narzędzi zapewniających bezpieczeństwo Twojej witryny.

Kopie zapasowe:

 • Codzienne kopie zapasoweKinsta zapewnia codzienne automatyczne kopie zapasowe WordPress, a także kopie zapasowe generowane przez system dla wszystkich witryn na Twoim koncie. Są one dostępne jako punkty przywracania na pulpicie nawigacyjnym MyKinsta i są przechowywane przez 14 dni.
 • Ręczne kopie zapasowe Możesz wykonać do 5 ręcznych kopii zapasowych, w tym jedną kopię do pobrania co tydzień.
 • Kopie zapasowe zdarzeń Niektóre zdarzenia generują również automatyczne kopie zapasowe. Na przykład przejście z inscenizacji na produkcję generuje kopię witryny na żywo na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Co więcej – kopie zapasowe są wykluczone z całkowitego wykorzystania miejsca na dysku, aby zapewnić jak najwięcej miejsca!

Inne funkcje bezpieczeństwa, o których warto wspomnieć:

 • Obsługa protokołu SSL i zapory sprzętowe Bezpłatna aktywacja certyfikatu SSL jednym kliknięciem.
 • Całodobowe monitorowanie W przypadku zhakowania lub awarii witryny, pracownicy Kinsta są natychmiast powiadamiani i natychmiast przystępują do rozwiązania problemu.
 • Automatyczne aktualizacje poprawek bezpieczeństwa Bezpłatne poprawki hakerskie, blokowanie wstrzykiwania kodu i ataki DDoS, codzienne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania / programów szpiegujących.
 • Serwery nazw Uważamy to za interesujące – większość hostów dostarcza 2 serwery nazw w celu skonfigurowania wskazywania DNS. Kinsta oferuje jednak 4 – każdy z różnymi sufiksami witryny (.net, .org), co pomaga upewnić się, że jeśli jeden nie działa, możesz polegać na innych, aby utrzymać swoją witrynę. Kolejny mały przykład tego, jak Kinsta robi wszystko, co w jej mocy.

9. Dobry na kolce drogowe

Kto powiedział, że rozbudowa Twojej witryny musiała być tak skomplikowana? Inną bardzo atrakcyjną cechą Kinsta jest jej skalowalność, co jest bezpośrednią korzyścią dla architektury opartej na chmurze.

W przypadku nieoczekiwanego wzrostu natężenia ruchu integracja Kinsta z Google Compute Engine pozwala radykalnie skalować kontener witryny do wymaganej liczby procesorów. Ponieważ chmura automatycznie skaluje się w celu zarządzania obciążeniem, więc Twoja witryna WordPress może pozostać w trybie online bez awarii.

Z drugiej strony, wiele hostów innych firm jest ograniczona do 2-6 procesorów na wirtualny prywatny serwer.

Pamiętaj, że jeśli przekroczysz limit miesięcznych wizyt w swoim planie, nadal będziesz musiał uiścić opłatę za nadwyżkę w wysokości (1 USD / 1000 wizyt) po określonej liczbie odwiedzających, ale otrzymasz powiadomienie w wysokości 80% i 100 % stosowanie.

Ważne jest jednak, aby Twoja witryna pozostała online! W końcu ostatnią rzeczą, jaką chcesz się wydarzyć, jest zainwestowanie w płatny ruch lub wreszcie zaatakowanie witryny, a następnie awaria witryny dokładnie w momencie chwały. Wyobraź sobie tę zmarnowaną okazję!

Kinsta oferuje również Exponential Spikes Traffic Surges Upgrade specjalnie zaprojektowane, aby poradzić sobie z tego rodzaju masowymi zdarzeniami drogowymi, jeśli wiesz, że mają się zdarzyć.

10. Zoptymalizowany dla witryn handlu elektronicznego

Szczerze mówiąc, Kinsta to świetna wiadomość dla każdego biznesu e-commerce na WordPress.

W końcu dzięki darmowym wtyczkom takim jak WooCommerce WordPress pozostaje jedną z najbardziej atrakcyjnych platform dla przedsiębiorców.

Jednak to te witryny typu e-commerce stają się bardzo wymagające pod względem zasobów i przytłaczające, zwłaszcza że te wtyczki często składają się na najbardziej skomplikowane technologicznie strony WordPress.

Właściciele firm korzystający z WordPress mogą wiele zyskać dzięki pomocy technicznej Kinsta i łatwym narzędziom do zarządzania. W szczególności:

 • Szybkie buforowanie stron na poziomie serwera z regułami zapewniającymi optymalną funkcjonalność witryn e-commerce. Niektóre strony, które nigdy nie powinny być buforowane, takie jak koszyk, moje konto i kasa, są wyłączone z buforowania.
 • W dłuższej perspektywie Kinsta jest rozwiązaniem na przezwyciężenie rosnącego bólu. Jeśli ruch przerośnie obecny plan, po prostu go zaktualizuj, płacąc kolejny poziom. Nie ma potrzeby skomplikowanych migracji na inny serwer hosta, co jest realną możliwością na hostach udostępnionych. Jest to duży plus dla witryn, które w sposób wykładniczy dodają strony produktów.

Podsumowując, Kinsta może zaoferować LOT każdemu przedsiębiorcy, który chce bardziej skoncentrować się na rozwoju swojej działalności, a mniej na technicznych aspektach utrzymania swojej strony internetowej.

Czego nie lubiliśmy w Kinsta

Kinsta ma oczywiście świetnych profesjonalistów, ale żadne rozwiązanie hostingowe nigdy nie jest idealne.

1. Stromy punkt cenowy

Kinsta to najlepsze rozwiązanie hostingowe WordPress. Niestety jest również dołączony do metki premium.

Miesięczny koszt jest dość wysoki, a standardowy poziom kosztuje 30 USD miesięcznie. Podnosi cenę aż do 900 USD / mc za plan najwyższego poziomu (więcej o tym za chwilę).

Otrzymujesz dwa miesiące za darmo, jeśli kupisz roczny plan, ale wciąż jest to miesięczny koszt ogólny, który może być wystarczająco wysoki, aby zniechęcić mniejsze firmy, i jest znacznie wyższy niż prawie każdego głównego konkurenta.

To powiedziawszy, dobrze wiedzieć, że standardowy poziom spadł ze 100 USD, co było minimalnym wydatkiem do maja 2018 r.

2. Brak hostingu poczty e-mail

Są też pewne rzeczy, których potrzebuje każdy właściciel strony, aby w pełni skonfigurować stronę i nią zarządzać, których Kinsta niestety obecnie nie oferuje.

Duży? Hosting poczty e-mail. Użytkownicy, którzy szukają wiadomości e-mail na wzór [chroniony e-mailem] będzie trzeba znaleźć i zarejestrować się w celu uzyskania oddzielnej usługi hostingu poczty e-mail. Napisaliśmy krok po kroku, w jaki sposób możesz skonfigurować usługę hostingu poczty e-mail, z porównaniem różnych usług tutaj.

Na przykład profesjonalna usługa hostingu poczty e-mail, taka jak Office 365 Biz, kosztuje około 20 USD miesięcznie. Kinsta poleca G Suite, który zmniejszy Twoje rozmiary 5 USD miesięcznie.

To nie koniec świata, a Kinsta argumentuje za tym, że chcą zostawić hosting poczty e-mail ekspertom – dość uczciwie.

Jednak mogą być rozczarowani właściciele witryn, którzy oczekują kompleksowego rozwiązania hostingowego za wysoką cenę, którą płacą. Ostatecznie oznacza to, że właściciele muszą być przygotowani na największą inwestycję w swoją witrynę internetową.

3. Brak wsparcia telefonicznego

W przeciwieństwie do większości konkurentów, Kinsta nie oferuje obecnie wsparcia telefonicznego swoim klientom.

Dla wielu osób wygodą jest podniesienie telefonu i natychmiastowe omówienie problemu ludzkim głosem.

Z punktu widzenia Kinsty decyzja ta ma sens. Do tego stopnia, że ​​napisali cały uzasadniający się artykuł.

To prawda, że ​​gdy dyskusja ma charakter techniczny, warto mieć zapisany dziennik i zrzuty ekranu, aby odwołać się do …

To prawda, że ​​system biletowy oznacza, że ​​nie będziesz tłumaczyć się wiele razy różnym osobom …

Ale chociaż ich czat na żywo może być praktycznym wyborem, wsparcie telefoniczne może być bardzo ważnym źródłem komfortu dla klientów, szczególnie w chwilach kryzysu.

Dla wielu o wiele lepiej jest zadzwonić i natychmiast odebrać połączenie, niż wpisać swoje problemy w małym oknie czatu.

Plany Kinsta WordPress

Kinsta ma obecnie 10 różnych poziomów planu, z których każdy oferuje swoje usługi na inną skalę.

Wiele z nich oferuje te same podstawowe oferty kluczy, takie jak bezpłatny SSL i CDN, ich zespół wsparcia, codzienne kopie zapasowe i tym podobne. Główne różnice między poziomami to liczba instalacji WordPress, którymi można zarządzać na konto, a także liczba pracowników PHP przypisanych do Twojej witryny (pracownicy PHP określają, ile jednoczesnych żądań może obsłużyć Twoja witryna w danym momencie, tj. Jedna obsługuje każdą żądanie niebuforowane).

Kategorie przechodzą od Startera do Biznesu, do Enterprise – te ostatnie oczywiście skierowane są do większych firm.

Każdy plan jest opisany bardzo jasno, dzięki czemu możesz łatwo wybrać ten, który jest odpowiedni dla Ciebie. Wszystkie są również uwzględnione w 30-dniowym bezpłatnym okresie próbnym. W tym czasie masz możliwość uaktualnienia lub obniżenia planu hostingowego.

StarterEnterprise 2

NAJNIŻSZY PLAN NA PLANTOPIE
WordPress instaluje 180
Wizyty miesięczne 20 000 1 500 000
Pamięć SSD 10 GB 120 GB
Pamięć CDN 50 GB 1000 GB
Przechowywanie kopii zapasowych 14 dni 30 dni
Pracownicy PHP na witrynę 210
Koszt 30 USD / mies. 900 USD / mies

Plan Kinsta

Jak działa Kinsta na tle konkurencji?

Przechodząc dalej, spójrzmy, jak Kinsta radzi sobie z niektórymi z najsilniejszych konkurentów.

Postanowiliśmy porównać je w obszarach, w których osiągają najlepsze wyniki.

1. Kinsta VS WP Engine

Jak Kinsta radzi sobie z WP Engine jako zarządzanym hostem WordPress?

Spojrzenie na migracje

WP Engine oferuje bezpłatne nieograniczone migracje WordPress. Natomiast Kinsta ogranicza liczbę bezpłatnych migracji zgodnie z planem użytkownika – ich najbardziej podstawowy plan obejmuje jedną bezpłatną migrację, a dodatkowe migracje kosztują 100 USD za witrynę.

Jednak po bliższym przyjrzeniu się natura tych migracji jest zupełnie inna. Migracje WP Engine składają się z wtyczki „zrób to sam” zautomatyzowanej migracji. Chociaż jest szybki i stosunkowo łatwo aktywowany, może być mylący dla niektórych użytkowników, którzy nie są do końca pewni, co robią. Ich wtyczka nie migruje przekierowań (krytycznych, aby zapobiec „katastrofom” SEO) ani danych lub obrazów przechowywanych poza katalogiem / wp-content /. Kinsta argumentuje, że niewłaściwa metoda może prowadzić do utraty danych.

Z drugiej strony migracja na Kinstę to łatwa, niemal bezmyślna sprawa. Po prostu poproś o migrację i pozostaw zespół ekspertów do obsługi. Co więcej, nie będziesz mieć przestojów.

Jeśli więc patrzymy na zarządzanie „bez użycia rąk”, metody migracji Kinsty wydają się znacznie bardziej bezbolesne.

Spojrzenie na obsługę klienta

WP Engine szczyci się wielokrotnie nagradzaną obsługą klienta. Ma średni czas reakcji poniżej 3 minut, z 90% kontaktów wsparcia rozwiązanych w tej sesji – z pewnością imponujące.

WP Engine z dumą oferuje również wsparcie telefoniczne 24/7 – coś, za co Kinsta została skrytykowana za brak. Może to wynikać z faktu, że ich baza pracowników jest znacznie większa niż stosunkowo niewielki zespół Kinsty.

Można jednak argumentować, że siła Kinsty leży w poziomie umiejętności ich personelu. Mówiąc słowami: „Klienci Kinsta mogą rozmawiać z tymi samymi członkami zespołu, którzy wspierają nasze duże przedsiębiorstwo i firmy z listy Fortune 500.” Przy większej liczbie wykwalifikowanych pracowników niektórzy sugerują, że Kinsta może rozwiązywać problemy przy mniejszej liczbie przypadków.

Spojrzenie na skalowalność

Kinsta oferuje bardziej szczegółowe plany (w porównaniu z piątką WP Engine), ale każdy użytkownik Kinsta korzysta z tej samej infrastruktury chmury automatycznej skalowania, niezależnie od tego.

Oznacza to, że użytkownicy Kinsta, którzy chcą uaktualnić swoją witrynę do następnej warstwy (np. W celu dostosowania do większego ruchu), uznają ten proces za dość bezproblemowy.

Dla porównania, WP Engine wykorzystuje hosting dzielony lub dedykowany. Skalowanie witryny hostowanej w WP Engine może wymagać wielu migracji witryn – być może przeniesienie ze wspólnego środowiska do VPS, a następnie na dedykowany serwer lub do hostingu w chmurze. Jak wspomnieliśmy, migracje te mogą być nieco zastraszające dla niektórych użytkowników.

Spojrzenie na narzędzia programistyczne

Kinsta to host zoptymalizowany przez programistów dla programistów.

Jako taki, Kinsta oferuje mnóstwo funkcji optymalizujących przepływ pracy – nie wszystkie z nich są dostępne w WP Engine:

 • Dostęp SSH, Git i WP-CLI we wszystkich planach od wersji Starter do Enterprise.
 • Możliwość uruchamiania różnych wersji PHP dla każdej działającej witryny i witryny
 • Możliwość przywracania automatycznych kopii zapasowych zarówno do produkcji, jak i etapów

To powiedziawszy, WP Engine oferuje bardzo atrakcyjne motywy WordPress za darmo dla klientów. Obejmuje to Genesis Framework – najpopularniejszy na świecie framework motywów WordPress – i motywy premium StudioPress. Kinsta nie oferuje klientom darmowych motywów.

2. Kinsta VS SiteGround

Jak Kinsta radzi sobie z SiteGround jako szybkim hostem internetowym?

Powrót do argumentu prędkości.

Jak już wspomnieliśmy, podczas przeprowadzania testu prędkości Kinsta nie był najlepszym gospodarzem. Oto porównanie z SiteGround, jednym z jego najsilniejszych konkurentów:

KinstaSiteGround
Lokalizacja serwera Londyn Londyn
US (W) 130 ms138 ms
US (E) 95 ms86 ms
Londyn 10 ms4 ms
Singapur 287ms179 ms
Sao Paulo203 ms212ms
Bangalore487 ms292 ms
Sydney 266 ms 250 ms
Japonia 221 ms 223 ms
Kanada 83 ms87 ms
Niemcy 13 ms16 ms
Średnia ogólnoświatowa 179,5 ms 138,1 ms
Pełne wyniki

Jak widzimy, Siteground uzyskał ocenę A + i wyprzedził Kinstę ze średnim czasem reakcji 138,1 ms.

Może to być zaskoczeniem dla osób porównujących te hosty pod względem ceny.

Przy konkurencyjnej stawce początkowej wynoszącej 3,95 USD miesięcznie dla początkujących Siteground jest zdecydowanie O wiele tańsze niż Kinsta. Następny poziom pozwala podłączyć nieograniczoną liczbę stron WordPress i nadal kosztuje tylko 5,95 USD miesięcznie.

To powiedziawszy, test nie bierze również pod uwagę wszystkich funkcji, które oferuje Kinsta, aby naprawdę przyspieszyć ładowanie. Porównując podstawowe plany, zauważyliśmy, że Kinsta miał kilka funkcji związanych z prędkością, których brakowało w SiteGround:

 • Szybsze wyszukiwanie dzięki dodatkowi Elasticsearch (tylko w planach Enterprise dla SiteGround)
 • Szybsza wydajność bazy danych dzięki dodatkowi Redis (tylko w planach Enterprise dla SiteGround)
 • Kinsta oferuje również pakiet premium CDN dzięki współpracy z KeyCDN, natomiast SiteGround oferuje integrację z CloudFlare.

Ponadto Kinsta oferuje użytkownikom wybór 20 centrów danych w porównaniu z 5 centrami SiteGround na 3 kontynentach.

To trudne połączenie. Jednak na koniec dnia musimy pamiętać, że SiteGround vs. Kinsta nie polega na porównywaniu jabłek z jabłkami.

Kinsta to samoskalujący się host w chmurze, natomiast SiteGround pozostaje tradycyjnym hostem. Na przykład plan „Rozwijaj się” działa na wspólnej usłudze hostingowej, na której kilka stron internetowych korzysta z tego samego serwera fizycznego. Ten rodzaj infrastruktury wiąże się z własnymi ograniczeniami.

Siteground to bardzo solidna propozycja wartości, nawet na poziomie hosta wspólnego. Zgodnie z naszą szczegółową recenzją tutaj SiteGround jest nadal naszym ulubionym nie tylko ze względu na szybkość, ale także doskonałe wsparcie techniczne, bezpieczeństwo oraz nieograniczoną liczbę kont e-mail i baz danych.

Siteground prawdopodobnie będzie lepiej pasował do tych z mniejszym budżetem; te, które mogą mieć mniejszy ruch, ale wciąż szukają wyjątkowej wydajności.

Werdykt: Powinieneś hostować z Kinstą?

Teraz wielkie pytanie – czy powinieneś hostować z Kinstą?

Cóż, ostatecznym czynnikiem decydującym tutaj powinny być twoje potrzeby jako użytkownika.

Najważniejsze jest to, że Kinsta nie jest tani. Jest to jednak niezwykle cenne dla właściwego użytkownika.

Dla właścicieli witryn o niższym ruchu, szczególnie tych, którzy szukają kompleksowej rejestracji domeny i hostingu poczty e-mail, najlepsze rozwiązanie hostingowe WordPress firmy Kinsta może być zarówno zbyt duże, jak i niewystarczające.

Prawdopodobnie będzie lepiej pasować do użytkowników, którzy oczekują większego ruchu i poważnie podchodzą do skalowania i zabezpieczania swojej witryny.

W każdym razie – dzięki architekturze opartej na chmurze, obsesji na punkcie szybkości, zaawansowanym narzędziom / systemom zarządzania i naprawdę świetnej obsłudze klienta, Kinsta jest naprawdę potężnym hostem, z którym należy się liczyć.

Kluczowe cechy

 • ✓ Fantastyczna prędkość
 • ✓ Wysoko wykwalifikowany zespół wsparcia
 • ✓ Gwarancja dostępności przez 99,9% czasu
 • ✓ Elegancki pulpit nawigacyjny MyKinsta
 • ✓ 20 lokalizacji Google Cloud
 • ✓ KeyCDN & buforowanie
 • ✓ Monitorowanie 24/7

Polecane dla

 • • Zarządzany WordPress
 • • WooCommerce
 • • Witryny e-commerce
 • • Średnio – duże strony internetowe
 • • Witryny podatne na gwałtowne wzrosty ruchu
 • • Autorzy strony

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map