Recenzja VyprVPN: 6 zalet i 3 wady korzystania z VyprVPN

VyprVPN


VyprVPN

https://www.vyprvpn.com/

tl; dr

VyprVPN jest własnością deweloperów Golden Frog, którzy są silnymi zwolennikami prywatności & bezpieczeństwo dla konsumentów. Ta usługa VPN istnieje na rynku od ponad dwóch dekad i jest wyraźnie rozpoznawalną marką. Jednak jego wydajność rodzi pytania o to, czy w odpowiedni sposób skoncentrowała się na potrzebnej infrastrukturze.

Recenzja VyprVPN: 6 plusów & 3 Wady korzystania z VyprVPN

VyprVPN istnieje na rynku już od dłuższego czasu. Należy do firmy o nazwie Golden Frog, szwajcarskiego programisty, który wydaje się być całkowicie skoncentrowany na prywatności & rynek bezpieczeństwa – w tym VPN.

Jak dotąd brzmi to normalnie. Jest jednak ciekawy zwrot w tle Złotej Żaby. Najwyraźniej jego założyciele dowiedzieli się, że NSA prowadzi tajny nadzór nad AT&Sieci T. Kiedy zwrócono na to uwagę władz, zostało to zignorowane. Incydent był jednak interesujący (czytaj więcej na temat Pokój 641a).

Spis treści

Plusy VyprVPN

 1. Silne bezpieczeństwo & Prywatność!
  • Solidne zasady braku logowania
  • Brak DNS & Wycieki WebRTC
  • Zapewnia lepszą ochronę
  • Własny & obsługiwane serwery
  • Zastrzeżony protokół Chameleon
  • W zestawie zaawansowany przełącznik zabijania
  • Z siedzibą w Szwajcarii
 2. Dobry w odblokowywaniu usług & strony!
  • Współpracuje z kluczowymi regionami Netflix
  • BBC iPlayer współpracuje również z VyprVPN
 3. Aplikacja VyprVPN jest łatwa w użyciu!
  • Usprawniony projekt
  • Dostępna wiele platform
 4. Oferuje kompleksową obsługę klienta!
 5. Torrentowanie jest dozwolone!
 6. 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy!

Wady VyprVPN

 1. Ograniczone serwery, szeroka sieć
 2. Przeciętne prędkości
 3. Wolny czas połączenia

Dolna linia

 • Czy zapłacę za VyprVPN?

Z tego powodu założyciele Golden Frog postanowili podjąć misję, aby pomóc chronić użytkowników Internetu. Firma została zarejestrowana w Szwajcarii w 1994 roku i od tego czasu rozwija się.

W tej chwili VyprVPN jest jedną z podstawowych aplikacji zbudowanych i obsługiwanych przez Golden Frog, która jest publicznie dostępna.

Uwaga

Istnieją dwa główne warianty VyprVPN i przyjrzymy się bliżej wersji konsumenckiej (druga jest bardziej dostosowana do użytkowników biznesowych).

6 rzeczy, które lubimy w VyprVPN

1. Silne bezpieczeństwo & Prywatność!

1.1 Solid Solid No Logging Policy

Polityka braku rejestrowania jest prawdopodobnie najważniejszym dokumentem, który dostawca usług VPN powinien mieć w swoim wykazie. Zasadniczo jest to gwarancja, jaką VPN zapewnia użytkownikom w zakresie przetwarzania danych i prywatności użytkownika.

W przeciwieństwie do niektórych usługodawców, VyprVPN ma na swoich stronach internetowych wyraźne czarno-białe zasady dotyczące braku logowania. Nie jest to też zbyt długi opis techniczny, ale coś, co każdy może prawdopodobnie przeczytać i zrozumieć.

Istota tego jest; „Nie rejestrujemy informacji, które mogłyby zostać wykorzystane do zidentyfikowania Cię, ani nie przechowujemy żadnych informacji, które wynikają z Twojego połączenia po wylogowaniu”.

1.2 Brak DNS & Wycieki WebRTC

Test szczelności DNS jest bardzo prosty i jeszcze konieczny. W zasadzie chodzi tylko o to, aby Twój prawdziwy DNS nie był zagrożony. Odwiedzanie strony takiej jak Test szczelności DNS może pomóc Ci zabezpieczyć te informacje szybko i za darmo.

vyprvpn połączony przez serwer singapore

Połączenie z serwerem Singapore VyprVPN wykazało zerowy wyciek DNS.

Podobnie nasze Test WebRTC potwierdził również, że VyprVPN jest bezpieczny w użyciu. Zazwyczaj w testach WebRTC jest o wiele więcej informacji, więc po prostu wypatruj znaków flagi kraju pochodzenia, aby upewnić się, że nie pojawią się nigdzie na liście.

1.3 Oferuje lepszą ochronę

Podobnie jak wiele innych dobrych VPN, VyprVPN ma własny bezpieczny system DNS, przewidywalnie zwany VyprDNS. Został opracowany i założony od podstaw przez Złotą Żabę. VyprDNS został zaprojektowany jako system „zerowej wiedzy”, co oznacza, że ​​zapewnia prywatność.

Połączenie vyprvpn jest zabezpieczone

VyprDNS to prywatny, bezpieczny system DNS dla użytkowników VyprVPN.

Zastosowany system DNS pomaga również obejść cenzurę, która w wielu krajach jest wdrażana na poziomie ISP. VyprDNS jest prywatny i nie jest otwarty dla ogółu społeczeństwa – może go używać tylko użytkownicy VyprVPN.

1.4 Własne & Obsługiwane serwery

Jedną z rzeczy, która wyróżnia VyprVPN, jest to, że twierdzi, że „posiadać, konstruować i zarządzać naszymi [sic] serwerami VPN”. Oznacza to, że chociaż mogą oni wynająć przestrzeń i przepustowość z centrów danych na całym świecie, integralność ich systemu VPN jest wysoka.

Chociaż może to wydawać się rozsądnym posunięciem, biorąc pod uwagę sektor, w którym się znajdują, nie wszyscy dostawcy VPN idą w tym kierunku. W rzeczywistości niektórzy znani są wcześniej z pracy z zewnętrznymi dostawcami usług i próbowali zrzucić winę, gdy bezpieczeństwo zostało w jakiś sposób naruszone.

1.5 Zastrzeżony protokół Chameleon

Nie ma wielu dostawców usług VPN, którzy wymyślają własne bezpieczne protokoły z dobrego powodu. Jest to niezwykle trudne, a zasoby, które musieliby w to włożyć, byłyby ogromne. To dużo czasu i pieniędzy nie tylko na R.&D, ale nawet w celu utrzymania.

protokół kameleon vyprvpn powoduje, że połączenie VPN nie jest rozpoznawane

To, co VyprVPN zrobiło z ich protokołem Chameleon, to tylko dodanie odrobiny spinu. Bazuje na 256-bitowym szyfrowaniu OpenVPN, ale szyfruje pakiety przed transmisją, tak że są trudniejsze do rozpoznania przez sniffery VPN.

Według Golden Frog sprawia to, że Chameleon jest znacznie lepszy do użytku w krajach, o których wiadomo, że są wyjątkowo nieprzyjazne dla VPN, takich jak Chiny, Rosja czy Iran.

1.6 W zestawie zaawansowany przełącznik zabijania

Niemal bezbłędnie VPN zawierają w swoich aplikacjach wyłącznik awaryjny. Przełącznik „zabicia” może blokować wchodzenie i wychodzenie danych z urządzenia, jeśli tunel VPN jest w jakiś sposób wyłączony, na przykład w przypadku awarii usługi lub zerwania połączenia.

Podczas gdy przełączniki zabijania znajdują się głównie na poziomie aplikacji i systemu, VyprVPN poszedł o krok dalej i obejmuje zabicie również na poziomie sieci LAN. Pozwala to blokować wszystko, łącznie z ruchem LAN, jeśli występuje problem z połączeniem VPN.

1.7 Z siedzibą w Szwajcarii

VyprVPN jest zarejestrowany w Szwajcarii, co jest świetną wiadomością dla jego użytkowników w dowolnym miejscu. Szwajcarski rząd jest znany z posiadania jednych z najlepszych przepisów dotyczących prywatności na świecie (pamiętasz ten wspaniały szwajcarski system bankowy?).

Oznacza to, że VyprVPN nie tylko chroni Twoją prywatność, ale w wielu przypadkach jest to wymagane przez prawo szwajcarskie! Dla dostawcy usług VPN nie ma słodszego środowiska.

2. Dobry w odblokowaniu usług & Witryny!

2.1 Działa z kluczowymi regionami Netflix

Ponieważ jestem ogromną świnią Netflix (zarówno do pracy, jak i osobiście), jedną z najważniejszych rzeczy dla mnie w VPN jest ich zdolność do obejścia niechęci Netflix do VPN. Jak wielu z was może wiedzieć, Netflix i niektóre inne usługi przesyłania strumieniowego odblokowują zawartość na podstawie położenia geograficznego.

To nie jest zamierzony masowy oszustwo, ale po prostu sposób, w jaki działa licencjonowanie. Niestety pobierają od wszystkich tyle samo (z grubsza). W związku z tym uważam, że powinniśmy otrzymywać taką samą ilość gadżetów, dlatego skupiłem się na VPN dla Netflix.

vyprvpn umożliwia dostęp do serwisu Netflix niezależnie od regionu

Dobrą wiadomością jest to, że Netflix US współpracuje z VyprVPN i mogłem przesyłać strumieniowo treści Netflix US. Jest jednak kilka zastrzeżeń – jedno omówię później w części dotyczącej prędkości.

Niestety, podczas gdy Netflix US ma mnóstwo treści (więcej niż gdziekolwiek indziej na świecie), nie ma WSZYSTKICH treści Netflix. Na przykład chciałem obejrzeć „Ronny Chieng – student międzynarodowy”, który był dostępny tylko w Australii.

Nie mogłem ominąć australijskiego regionu z Netflix, bez względu na to, jakich serwerów VyprVPN użyłem. To było frustrujące i denerwujące. Z drugiej strony sytuacja prawdopodobnie nie powtórzy się, ponieważ większość czasu zostanie wydana na Netflix w przypadku treści w USA.

W rozmowie z obsługą klienta zostałem poinformowany, że VyprVPN działa obecnie tylko w ograniczonej liczbie regionów Netflix, w tym w Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych..

2.2 BBC iPlayer działa również z VyprVPN

Chociaż BBC nie jest zbyt dobrze znana poza Wielką Brytanią, dostępna jest bezpłatna usługa przesyłania strumieniowego. Musisz się jednak zarejestrować (po prostu sfałszować adres w Wielkiej Brytanii), a następnie możesz oglądać za darmo.

streamuj BBC iPlayer za darmo z VyprVPN

Przesyłaj filmy iBBC za darmo dzięki VyprVPN.

Problem polega na tym, że potrzebujesz sieci VPN, która faktycznie ma serwer w Wielkiej Brytanii lub nie będzie działać. VyprVPN wykonuje to zadanie i do tej pory nie miałem żadnych problemów z iPlayerem.

3. Aplikacja VyprVPN jest łatwa w użyciu!

Aplikacja VyprVPN dla systemu Windows jest bardzo łatwa w instalacji i łatwa w użyciu. Działa tak jak każda inna aplikacja Windows i działa bezproblemowo w środowisku.

3.1 Usprawniony projekt

Po uruchomieniu główny ekran aplikacji pokazuje Twoją rzeczywistą lokalizację, a także status połączenia z usługą. Jest też pasek pokazujący ostatnią lokalizację, z którą się połączyłeś. Jeśli uruchamiasz go po raz pierwszy, zostanie on zastąpiony przyciskiem „Najszybszy serwer”.

Aplikacja Windows vyprvpn jest świetna

Różne ekrany aplikacji Windows VyprVPN.

Ta aplikacja jest przeznaczona do wyświetlania na jednym ekranie, co oznacza, że ​​wystarczy tylko odrobina miejsca na ekranie, które zajmuje powiększenie. Kliknięcie kart lub menu opcji po prostu przeniesie Cię do tych obszarów przy użyciu tego samego interfejsu aplikacji.

3.2 Dostępne wiele platform

Do każdej subskrypcji VyprVPN możesz podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie. Mają także różne sposoby podłączania urządzeń w zależności od używanego urządzenia. Większość dzisiejszych gospodarstw domowych będzie mieć jednocześnie wiele różnych urządzeń.

Na przykład istnieją aplikacje dla głównych urządzeń z systemem Windows i Linux, a także platformy mobilne, takie jak iOS i Android. VyprVPN jest również dostępny dla telewizorów z systemem Android i niektórych routerów.

Należy jednak zauważyć, że VyprVPN nie wydaje się obsługiwać specjalnych aplikacji, takich jak Kodi i Roku, a nawet Firestick. Jest to coś, o czym warto wiedzieć przed zarejestrowaniem się u nich.

4. Oferuje kompleksową obsługę klienta!

Kontakt z obsługą klienta VyprVPN jest łatwy dzięki dedykowanemu zespołowi wsparcia na żywo. Wysłałem im zapytanie i odpowiedziałem na nie niemal natychmiast (w ciągu 10 sekund). Jeśli chodzi o obsługę klienta, jest to najlepsza linia.

Obsługa klienta vyprvpn jest łatwa i szybka

Obsługa klienta VyprVPN była szybka & wydajny.

Przekonałem się, że ich bardzo uprzejmy agent obsługi klienta ma również wiedzę na temat swojego rzemiosła i oferuje przydatne linki w razie potrzeby. Był w stanie szybko wskazać mi właściwy kierunek na pytania wymagające bardziej wyczerpujących odpowiedzi.

To prowadzi mnie do następnego punktu, którym jest ich baza wiedzy. VyprVPN ma całkiem przyzwoitą bibliotekę pomocy dla tych, którzy nie lubią pomocy na żywo. Artykuły tutaj są dobrze wyselekcjonowane, aktualne i obszerne.

5. Torrentowanie jest dozwolone!

P2P działa dobrze z VyprVPN, chociaż musisz pamiętać, że prędkości będą ograniczone przez ogólny serwer VPN. Zwykle jest to w porządku, ale jeśli przeczytasz moją sekcję dotyczącą prędkości poniżej, zdasz sobie sprawę, że torrentowanie może być ogólnie problemem z powodu braku prędkości tego dostawcy.

P2P działa dobrze z VyprVPN

Jednak strumienie były spójne i zachowywały się normalnie. W rzeczywistości zauważyłem, że połączenia były raczej szybsze niż zwykle dla prawie wszystkich torrentów. W przeciwieństwie do niektórych dostawców, VyprVPN nie ogranicza cię do określonych serwerów do torrentowania.

6. 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy!

Lubię usługi, które oferują gwarancje zwrotu pieniędzy. Pokazuje, że są na tyle pewni swoich usług, że nawet z okresem karencji kupujący pozostaną. VyprVPN oferuje wszystkim użytkownikom 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Uwierz mi, to więcej niż wystarczające, aby upewnić się, że usługa, z której korzystasz, jest dla Ciebie odpowiednia – pod warunkiem, że aktywnie z niej korzystasz. Każdemu, kto chce VPN, zalecamy pozostawienie go włączonego po zakupie, ponieważ jest to najszybszy sposób na sprawdzenie, czy jest on odpowiedni dla Ciebie.

W ten sposób będziesz w stanie doświadczyć tego w pełnym wymiarze godzin, a małe wady w końcu wyjdą na jaw wcześniej niż później. Następnie możesz zdecydować, czy możesz żyć z tymi problemami, zamiast cierpieć przez cały okres subskrypcji.

Czego nie lubimy w VyprVPN

1. Ograniczone serwery, szeroka sieć

Być może ze względu na ich standardy konfigurowania serwerów VyprVPN ma bardziej skromną sieć niż wielu innych wiodących dostawców usług na całym świecie. Na około 700 serwerach znacznie odbiega od NordVPN (5800+), a nawet nowicjuszy Surfshark (800+).

Ta ograniczona liczba serwerów musi również obsługiwać duży obszar, ponieważ VyprVPN ma je w 66 krajach na całym świecie. Nie liczy się nawet wiele witryn w Ameryce Północnej, na których są również serwery.

Ogólnie rzecz biorąc, ta konfiguracja mnie niepokoi zdolność serwerów do wytrzymywania dużych obciążeń, co może mieć wpływ na jakość usług, które może zapewnić VyprVPN.

2. Przeciętne prędkości

Pomimo moich najlepszych starań i życzliwej pomocy w zakresie obsługi klienta byłem rozczarowany szybkościami VyprVPN. Nie oznacza to, że prędkości były okropne, ale w porównaniu z wieloma najlepszymi usługami, których wypróbowałem – brakuje.

Prędkość bazowa vyprvpn bez VPN

Prędkość początkowa bez VPN.

Jako punkt wyjściowy do wszystkiego używam linii 500 Mb / s od mojego dostawcy usług internetowych, za pośrednictwem której zwykle uzyskuję pełną prędkość.

Test prędkości VyprVPN – USA

Łącząc się z amerykańskim serwerem VyprVPN, początkowo byłem trochę zaniepokojony, ponieważ testowane prędkości były okropne. Po kilkakrotnej wymianie serwerów w końcu udało mi się uzyskać prędkość użyteczną 37 Mb / s.

vyprvpn test prędkości US VPN wyłączony

Test prędkości VyprVPN US – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

vyprvpn test prędkości US VPN włączony

Test prędkości VyprVPN US – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Jest to wystarczająco szybkie dla prawie wszystkiego, nawet trochę skromnego pobierania, jeśli masz trochę czasu. Niestety, to nie jest norma i musisz zająć się zamianą serwerów, aby uzyskać przyzwoitą prędkość.

Test prędkości VyprVPN – Europa (serwer Niemcy)

Do testu prędkości strefy euro wybrałem Niemcy, ponieważ są one bliżej mojej fizycznej lokalizacji i mają dobrą infrastrukturę.

vyprvpn test prędkości europa VPN wyłączony

Test prędkości VyprVPN Europa – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

vyprvpn test prędkości europa VPN włączony

Test prędkości VyprVPN Europa – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Prędkości tutaj były znacznie lepsze pomimo dziwnie zwiększonego opóźnienia połączenia. Mimo to, niewiele z tego narzutu było spowodowane przez VyprVPN.

Test prędkości VyprVPN – Azja (serwer singapurski)

Moja fizyczna lokalizacja znajduje się w Malezji, ale zwykle nie testuję tutaj, ponieważ najwyraźniej dostawcy VPN tutaj nie używają wspaniałych serwerów z jakiegoś powodu. Aby przetestować prędkości regionu Azji, moim celem jest serwer VPN z siedzibą w Singapurze, który zwykle ma doskonałe prędkości.

test prędkości vyprvpn asia VPN wyłączony

Test prędkości VyprVPN Asia – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

vyprvpn test prędkości Azji VPN na

Test prędkości VyprVPN Azja – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Tym razem byłem zaskoczony, widząc zegar VyperVPN tylko 50-Mb / s. Nawet przy aktywnym VPN normalnie obserwuję prędkości ponad 100 Mb / s na serwerze z Singapuru. Dział obsługi klienta w zasadzie kazał mi zrestartować modem i użyć IKEv2, co tak naprawdę nie rozwiązało podstawowego pytania – dlaczego działało tak słabo (porównawczo) tutaj?

Test prędkości VyprVPN – Bliski Wschód (serwer Arabii Saudyjskiej)

Bez serwerów z Afryki zdecydowałem się przetestować VyprVPN w regionie z serwerem z Bliskiego Wschodu w Arabii Saudyjskiej.

test prędkości vyprvpn na środkowym wschodzie VPN wyłączony

Test prędkości VyprVPN Bliski Wschód – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

vyprvpn test prędkości na środkowym wschodzie VPN na

Test prędkości VyprVPN Bliski Wschód – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Ponownie, prędkości były użyteczne, ale nie świetne, chociaż byłem zaskoczony pokazanymi dobrymi wskaźnikami ping.

Test prędkości VyprVPN – Australia

vyprvpn test prędkości australia VPN wyłączony

Test prędkości VyprVPN Australia – VPN wyłączony
(Zobacz pełny wynik)

vyprvpn test prędkości Australia VPN na

Test prędkości VyprVPN Australia – VPN włączony
(Zobacz pełny wynik)

Podobnie jak Singapur, australijskie serwery VyprVPN ponownie pokazały tę słabą wydajność, którą obserwowałem z tak wielu lokalizacji.

Podsumowanie testu prędkości – nie niesamowite

Z tym zestawem testów prędkości (i kilkoma innymi) siedzącymi przede mną w połączeniu z czatem z obsługą klienta, moim jedynym możliwym wnioskiem jest to, że pod względem szybkości, VyprVPN po prostu nie jest taki świetny.

Dla dostawcy usług, który istnieje na rynku od tak dawna, jest to trochę zaskakujące. Mogę tylko wywnioskować dwie możliwości. Pierwszą jest to, że ich VPN przechodzi duże obciążenie z powodu obecnej globalnej pandemii. Drugim jest to, że nie dotrzymali kroku czasom i w razie potrzeby zmodernizowali swoje serwery.

Ogólnie rzecz biorąc, smutna wydajność ze strony usługodawcy o długoletniej reputacji doskonałości.

3. Długi czas połączenia

Chociaż nie byłem zadowolony z prędkości VyprVPN, to nie jest dokładnie to samo. W aplikacji połączenie z dowolnym serwerem zajmuje trochę czasu. Nie mówię o minutach, ale wystarczająco długo, by być denerwującym.

Zmierzyłem czas połączenia z kilkoma serwerami, a uśrednienie trwało około 3 do 5 sekund. Choć może to zabrzmieć krótko, czekając na połączenie, uwierz mi, jest tak powolne.

Konkluzja: Czy zapłacę za VyprVPN?

Począwszy od 2,50 USD miesięcznie, jeśli zapiszesz się na dwuletni plan, VyprVPN nie jest na pewno najdroższym w okolicy. Niestety nie oznacza to również, że są najtańsze. Smutna prawda jest taka, że ​​podobnie jak wszystko inne w VyprVPN, ceny są po prostu mierne.

Chociaż prawdą jest, że ich obsługa klienta jest imponująca, wydaje mi się, że VpyrVPN jest ledwie akceptowalną usługą. Być może w przeszłości widziały lepsze dni, ale dziś wydaje się, że po prostu płyną.

Pojawiają się nowi usługodawcy, a niektórzy z nich wykazują doskonałą wydajność. Chociaż z czasem okaże się, czy można to utrzymać, nadal jest lepsze niż patrzenie w kierunku tego, który wydaje się zrezygnować.

Gdybym miał ograniczone opcje – to tak, wybrałbym VyprVPN. Ale przy tych cenach mogę dziś zrobić lepiej i ty też. Mimo to pozostaje bezproblemową usługą, która jest niezawodna (i udowodniła, że ​​tak jest przez wiele lat pracy).

Sprawdź naszą listę najlepszych sieci VPN, aby odkryć inne świetne alternatywy!

Kluczowe cechy

 • ✓ Brak logowania
 • ✓ VyprDNS
 • ✓ Użyj do 5 urządzeń
 • ✓ Silna prywatność & Bezpieczeństwo
 • ✓ Własne serwery

Polecane dla

 • • Użytkownik świadomy bezpieczeństwa
 • • Prosty & Potężny interfejs użytkownika
 • • Streaming Movies
 • • Obejdź blok geograficzny

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map