7 najlepszych VPN dla Indonezji 2020 (przetestowano pod kątem prędkości!)

Myśląc o Indonezji, można pokusić się o egzotyczne miejsce na wakacje z tak różnorodnymi lokalizacjami, jak duże centra handlowe czy malownicze plaże. Niestety życie na wsi może stanowić zupełnie inny scenariusz, biorąc pod uwagę skłonność jego rządu do przeprowadzenia tajne działania nadzorcze nawet na własnych mieszkańców.


Przy tak niskim wyniku internetowym jak Freedom w Indiach nie powinno dziwić, że w Indonezji dochodziło do wielu przypadków opresyjnej działalności cyfrowej rządu. Od przyznania sobie bardzo szeroko pojętych uprawnień w zakresie nadzoru do blokowania platform mediów społecznościowych, mieszkańcy Indonezji są doskonałym przykładem użycia, ponieważ ci, którzy skorzystaliby bardzo na korzystaniu z VPN.

Z populacją ponad 260 milionów osób Indonezja jest stosunkowo niska Wskaźnik penetracji Internetu 54,68%, a jednak ma ograniczenia na platformach mediów społecznościowych, ograniczył dostęp do treści politycznych, a nawet aresztował niektórych znanych blogerów.

Dzięki rozważnemu korzystaniu z VPN, można tego bardzo ostrożnie uniknąć, zwłaszcza że VPN nie są tam nielegalne.

Contents

Indonezja wykorzystuje przeszukiwacz oparty na sztucznej inteligencji do wykrywania naruszeń treści

Na początku 2018 r. Indonezyjskie Ministerstwo Komunikacji i Technologii Informacyjnych (MCIT) uruchomiło coś, co nazwano Cyber ​​Drone 9. Niestandardowy przeszukiwacz sieci został zaprojektowany z myślą o dwóch celach – aby dowiedzieć się, co rząd uznał za „negatywną treść”, a następnie zablokować Indonezyjczykom dostęp do tego.

Parametry, na których działa przeszukiwacz, są wciąż udoskonalane, ponieważ są oparte na sztucznej inteligencji, ale jak dotąd zakres wydaje się dość szeroki. Według źródła, treści negatywne obejmują parasol „pornografii, hazardu, przedstawień przemocy, radykalizmu i dyskryminacji ze względu na rasę i religię”.

Jest to dodatkowo spotęgowane przez dostawców usług internetowych, którzy z różnych powodów arbitralnie przeprowadzają własne działania blokujące. Na przykład w 2016 r. Użytkownicy z Indonezji zgłosili, że Netflix stał się niedostępny przez Telkomsel, mimo że nie było go na liście zakazów.

Sytuacja nie tylko nie pomogła użytkownikom, ale ISP otrzymało podziękowania od ministerstw za podjęcie inicjatywy w zakresie blokowania firmy, która, jak twierdziła, „działała nielegalnie bez odpowiednich licencji”.

Dostęp do serwisu Netflix był tylko dozwolone ponownie w 2017 r kiedy firma podpisała umowę z największą firmą telekomunikacyjną w kraju.

Rząd przyznaje sobie szerokie uprawnienia w zakresie nadzoru

W ramach rządu kilka agencji ma uprawnienia do ograniczania treści internetowych zgodnie z ustawą o prawie informacyjnym i transakcjach elektronicznych (Prawo ITE). Ustawa była kilkakrotnie zmieniana w celu zwiększenia zakresu uprawnień w niej wymienionych.

Ustawa o ITE zezwala teraz nie tylko na blokowanie treści, ale część zmian pozwoliła organom nakazać dostawcom usług internetowych, aby to zrobili. Od tego czasu wzrosła liczba agencji posiadających uprawnienia do filtrowania treści.

Niepewność w prawie do prywatności

Chociaż oficjalnie Indonezyjczycy powinni je mieć prawo do prywatności chronione przez konstytucję, najwyraźniej nie istnieje prawo mające na celu egzekwowanie tego prawa. Jednak ze względu na mandat rządowy dla firm do przechowywania danych użytkowników prywatność jest nieco podejrzana.

Jest to szczególnie prawdziwe, ponieważ niektóre firmy dostarczają organom ścigania danych użytkowników na żądanie. Nawiasem mówiąc, jest to jeden z kluczowych elementów VPN – ochrona prywatności użytkownika. Większość najlepszych sieci VPN gwarantuje użytkownikom, że nie będą przechowywane żadne dzienniki ich działań, co dosłownie oznacza, że ​​nie ma danych do przekazania w przypadku żądania.

Z harmonogramu działań na przestrzeni kilku lat możemy zobaczyć, że rząd systematycznie dąży nie tylko do uzyskania arbitralnych praw dostępu do danych użytkowników, ale także kształtuje środowisko, aby to umożliwić. Poniższa oś czasu jest jednym z takich zestawów zaimplementowanych scenariuszy, które to podkreślają;

 • 2000 – Rząd upoważnia okres zatrzymania klienta telekomunikacyjnego nie krótszy niż trzy miesiące
 • 2012 – Dostawcy systemów elektronicznych oferujących usługi publiczne wymagane do budowy centrów danych
 • 2016 – MCIT zmusza dostawców OTT do włączenia się lokalnie w celu ułatwienia legalnej przechwytywania

Chociaż anonimowość nie jest regulowana przez prawo Indonezji, kamienie milowe są krokiem w kierunku prawa i możliwości dla agencji rządowych w tym kraju do zniesienia tej warstwy anonimowości.

Aresztowanie i ściganie działaczy internetowych

W imię bezpieczeństwa narodowego Indonezja również mocno sprzeciwiła się korzystaniu z Internetu do różnych celów, w tym między innymi zniesławienia, spraw religijnych i manipulacji treściami („fałszywe wiadomości”).

Choć może się to wydawać bardzo Donaldem-Trumpem, rzeczywistość jest ostrzejsza, aw co najmniej jednym przypadku internauta w kraju został aresztowany za udostępnianie krytycznych treści w prelegencie Izby Reprezentantów. W 2017 r. Były również trzy media zabrany do zadania (Uwaga: treść linku jest w języku indonezyjskim) przez urzędnika państwowego, który domagał się zniesławienia.

Sieci VPN są nadal legalne w Indonezji

Podczas gdy na całym świecie zdarzają się przypadki (np. Rosja i Chiny), które zaczynają zwracać uwagę na sieci VPN i próbują wprowadzić jakieś regulacje, w chwili obecnej Indonezja nie dołączyła jeszcze do tego pasma.

Czego szukamy w sieci VPN

1. Prywatność i anonimowość

Jak może się teraz zdawać, Indonezja naprawdę nie jest miejscem, w którym chcesz surfować po sieci bez korzystania z VPN, niezależnie od tego, czy jesteś obywatelem tego kraju, czy gościem w tym kraju. Ze względu na czynniki, które przedstawiłem powyżej oraz powagę konsekwencji naruszenia tych przepisów, dobrym pomysłem jest skupienie się na aspektach prywatności i anonimowości, jakie VPN oferuje użytkownikom w Indonezji.

Ponieważ zarówno rząd, jak i sektor prywatny współpracują ze sobą, a także niezależnie, aby monitorować i kontrolować ruch, VPN musi być w stanie zapewnić, że Twoje dane i działania mogą być przechowywane dokładnie tak, jak powinny – prywatne.

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zapewnić, jest obserwowanie sieci VPN, które nie tylko mają ścisłe zasady dotyczące braku rejestrowania, ale także opierają się na krajach, które mają luźniejsze przepisy dotyczące zatrzymywania danych. Z pewnością wyklucza to kraje w pięć oczu i czternaście oczu jurysdykcja.

2. Bezpieczeństwo

Zabezpieczenie VPN jest takie samo dla użytkowników z Indonezji, jak wszędzie indziej. Idealna równowaga znana jest tylko użytkownikowi. Czy decydujesz się na 256-bitowe szyfrowanie na ryzyko obniżenia prędkości VPN, czy też chcesz obniżyć ten pasek w celu zwiększenia prędkości??

Osobiście uważam, że na rynku indonezyjskim najlepiej byłoby spróbować utrzymać wysoki poziom szyfrowania z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, jednym z głównych bohaterów omawianego przypadku jest rząd Indonezji, który prawdopodobnie będzie dysponował większymi zasobami przeznaczonymi na próbę złamania napotkanego szyfrowania.

Po drugie, ze względu na niższe średnie prędkości Internetu w kraju, możesz bezpiecznie utrzymywać poziomy szyfrowania tak wysokie, jak to możliwe, bez uszczerbku dla twoich ogólnych maksymalnych prędkości osiągalnych.

3. Fałszowanie geolokalizacji

Zwykle, gdy mówimy o fałszowaniu geolokalizacji, miałoby to na celu uzyskanie dostępu do alternatywnych treści od głównych dostawców, takich jak Netflix US lub BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii. Jednak użytkownicy z Indonezji mają o wiele więcej do czynienia z fałszowaniem geolokalizacji, ponieważ dosłownie jest mnóstwo stron, do których nie mają dostępu.

4. Wsparcie P2P

Jedną z kategorii witryn blokowanych przed dostępem w Indonezji wydają się być strony z torrentami. Ponownie, jest to kolejny obszar, w którym VPN naprawdę by pomógł. Uważaj na sieci VPN, które mają wyraźnie określone wytyczne ruchu P2P w swoich warunkach świadczenia usług, takie jak TorGuard lub NordVPN.

5. Szybkość i stabilność

Z średnia stała prędkość łącza szerokopasmowego z zaledwie 16,31 Mb / s w Indonezji, większość sieci VPN powinna mieć zero problemów odpowiadających potrzebom użytkowników. Prędkości mobilne są nawet niższe średnio o 10,45 Mb / s, więc głównym problemem związanym z VPNami w Indonezji z pewnością nie będzie prędkość.

Ranking: Najlepsza sieć VPN dla Indonezyjczyków

Przed jakimkolwiek testowaniem szybkości linii zawsze najlepiej jest sprawdzić linię bazową, aby zobaczyć, jak szybka jest prędkość Internetu bez zakłóceń. Dla mnie oznacza to przetestowanie mojej teoretycznej linii o przepustowości 500 Mb / s, aby sprawdzić, jak szybko jest połączona z lokalnym serwerem

prędkość bazowa w Malezji bez VPN

(Zobacz pełny wynik testu prędkości podstawowej tutaj)

Moja lokalizacja znajduje się w Malezji, w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Oznacza to, że w większości przypadków logicznie uzyskam niższe opóźnienia i większe prędkości w krajach bliższych temu, gdzie fizycznie mieszkam.
Gdy testuję z serwerami dalej, oczekuje się, że opóźnienia będą rosły, a prędkości spadną, w zależności od rzeczywistej odległości. W grę wchodzą również inne czynniki związane z serwerem VPN. Na przykład obciążenia serwerów, jakość serwerów w kraju – wszystko to ma znaczenie.

Pamiętaj, że tylko dlatego, że w pobliżu znajduje się serwer VPN, nie oznacza to, że jest on zawsze najlepszy i najszybszy dla Ciebie. Niektóre kraje mogą mieć z natury słabszą infrastrukturę niż inne, a może niektórzy dostawcy po prostu wybrali najtańszy hosting serwerów w twoim kraju.

Uwaga

 1. Cena oparta jest na kursie wymiany 1 USD = 15.595 IDR.
 2. Podana cena jest najniższą na podstawie planów dostępnych u każdego dostawcy usług VPN.
 3. 1. NordVPN

  https://nordvpn.com

  NordVPN

  Prędkość

  Świetny

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  53,803 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Brak dzienników
  • Wyłącznik awaryjny
  • Obsługuje 6 urządzeń

  "Jak zawsze NordVPN wykazuje stabilną i spójną wydajność na swoich serwerach w Indonezji – świetny dla użytkowników w tym kraju."

  ODWIEDŹ VPN

  NordVPN jest jednym z najlepszych wyborów dostawcy usług, ale dotyczy to zwłaszcza lokalizacji, w których wiele usług nie zadaje sobie trudu, aby ustalić swoją obecność. Ogromna liczba serwerów obejmuje wiele krajów, co czyni go dobrym wyborem.

  Na przykład – Indonezja. NordVPN zajmuje mocne pierwsze miejsce na naszej liście Najlepszych VPN dla Indonezji z wielu powodów. Jednym z pierwszych jest to, że mają siedzibę w Panamie, która jest również dobrym miejscem do bazowania na VPN (i ich użytkownikach).

  Jest to również jedna z najszybciej rozwijających się usług VPN, zapewniająca nie tylko solidny produkt podstawowy, ale także wspierająca obszary prywatności i bezpieczeństwa. Tymczasem ich ścisła polityka braku logowania łączy się dobrze z 256-bitowym szyfrowaniem klasy wojskowej, aby zapewnić naprawdę bezpieczny produkt do użycia.

  Podsumowując, jest cena. Ze względu na zakres usług i doskonałość w tym, co robi, ceny NordVPN są niezwykle konkurencyjne. Jest wielu innych usługodawców, którzy nie są w stanie spełnić tych standardów usług i płacą o wiele więcej.

  Test prędkości Nordvpn Indonezja

  NordVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Dzięki dużej prędkości pobierania 125 Mb / s NordVPN wykazał bardzo stabilną wydajność na swoim serwerze w Indonezji. Tym, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi, jest to, że nie tylko zezwalają na ruch P2P, ale mają specjalnie zoptymalizowane serwery dla ruchu P2P!

  Przeczytaj naszą dogłębną recenzję na temat NordVPN, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to VPN nr 1 Bitcatcha!

  2. CyberGhost

  https://www.cyberghostvpn.com

  CyberGhost

  Prędkość

  Targi

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  42 327 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Oferuje kompresję danych
  • Blokowanie reklam
  • Obsługuje 7 urządzeń

  "CyberGhost ma siedzibę w Rumunii, ale zwrócił uwagę na potrzeby użytkowników w Indonezji, stale zwiększając liczbę serwerów w tym kraju."

  ODWIEDŹ VPN

  CyberGhosties są z nich zadowoleni i na pewno starali się być modni i optymistyczni w swoim marketingu. To kolejna z bardziej znanych nazw w branży VPN, ale osobiście uważam, że mogą być nieco przesadzeni.

  Dla użytkowników indonezyjskich jest to nieco zagadka, ponieważ istnieją zarówno główne zalety, jak i wady. Główny problem polega na tym, że oferowane w kraju prędkości są raczej niskie. Jednak dzięki bliskości kraju do SIngapore użytkownicy mogą łatwo obejść ten problem za pośrednictwem serwera.

  Chociaż może to nie być idealne, w zasadzie pasuje do profilu korzystania z VPN – twoja lokalizacja staje się gdziekolwiek chcesz.

  test prędkości cyberghost Indonezja

  CyberGhost Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Chociaż większość serwerów CyberGhost znajdowała się w strefie UE, były one w fazie ekspansji i obecnie mogą się poszczycić jednym z najwyższych serwerów wśród dostawców na rynku.

  Ten ruch obejmował region Azji i Pacyfiku, więc istnieje wiele innych opcji pod względem lokalizacji. Jeśli jednak upierasz się przy korzystaniu z indonezyjskiego serwera, prędkości są nadal wykonalne – choć nieco niższe niż by się spodziewało wielu.

  Zobacz naszą pełną recenzję CyberGhost, aby dowiedzieć się, dlaczego jest to jedna z naszych najlepszych opcji!

  3. Surfshark

  https://surfshark.com/

  Surfshark

  Prędkość

  Targi

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  30,867 / mies

  Kluczowe cechy

  • Połączenie Multi-Hop
  • Obsługuje wiele platform
  • Brak dzienników

  "Bez zbędnych dodatków i konsekwentny w działaniu, Surfshark zyskuje miano silnego kandydata."

  ODWIEDŹ VPN

  Jak dotąd stosunkowo nowa usługa Surfshark wykazała się imponującą wydajnością i wytrwałością. Jest to jeden z najsilniejszych nowicjuszy, a jego miejsce na tej liście odzwierciedla to, jak dobrze sobie radził pomimo swojej „młodości”.

  Oferują one kompletny pakiet VPN, którego podstawą jest prywatność i bezpieczeństwo, a także silne cechy sprzedaży P2P i łatwe obejście bloków regionalnych. Działa to szczególnie dobrze dla tych, którzy chcą uzyskać dostęp do różnych treści regionalnych u dostawców takich jak Netflix lub Hulu.

  Poza tym mają bardzo minimalistyczny interfejs, który nie jest zaśmiecony mnóstwem funkcji, o które nie prosiłeś ani nie chciałeś. Dzięki temu są bardzo skoncentrowani i sprawdzają się w przypadku tych, którzy po prostu nie chcą dodatkowych śmieci.

  test prędkości surfshark Indonezja

  Surfshark Speed ​​Test Indonesia – Kuta Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Ponieważ wielu dostawców usług VPN zaniedbuje obszar Azji i Pacyfiku na rzecz Europy i Ameryki Północnej, Surfshark nie tylko oferuje serwery w Indonezji, ale obsługuje użytkowników na nich z użyteczną prędkością.

  Niestety nie są to najlepsze, dlatego zalecamy połączenie z pobliskim Singapurem, chyba że absolutnie musisz użyć lokalnego serwera.

  Dowiedz się więcej o jego doskonałości w naszej dokładnej recenzji na Surfshark!

  4. ExpressVPN

  https://www.expressvpn.com

  ExpressVPN

  Prędkość

  Świetny

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  128,577 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Prywatność na morzu
  • 148 lokalizacji VPN
  • Pełne 256-bitowe szyfrowanie

  "Korzystanie z ExpressVPN pozwala uzyskać adres IP w Indonezji, który jest szybki, bezpieczny i umożliwia przesyłanie strumieniowe multimediów i nie tylko."

  ODWIEDŹ VPN

  Ze względu na liczne ograniczenia Nie powinno dziwić, że ExpressVPN wydaje znaczne uprawnienia infrastrukturalne dla Indonezji. Średnio ta usługa VPN oferuje doskonałą, wszechstronną obsługę, od najwyższych prędkości aż po kompleksowe aplikacje i protokoły – idealne dla bezpieczeństwa, prywatności i anonimowości. Jej protokoły bezpieczeństwa są również najlepsze w swojej klasie do użytku konsumenckiego, jakie istnieją obecnie.

  Dokładnie przetestowałem tę usługę i bez wahania polecam ją jako najlepszego dostawcę usług VPN dla użytkowników w Indonezji. ExpressVPN jest stabilny i umożliwia dostęp również do szerokiej gamy urządzeń.

  Test prędkości expressvpn Indonezja

  ExpressVPN Speed ​​Test Indonesia – Jakarta Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Jako pomysł na to, jak dobrze robi, porównałem moją domyślną prędkość linii bez VPN z testem objętym usługą ExpressVPN do tej samej lokalizacji. Po włączeniu ExpressVPN i połączeniu z serwerem w Indonezji udało mi się wykazać dużą prędkość pobierania danych wynoszącą 140 Mb / s.

  Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN, aby dowiedzieć się więcej!

  5. IPVanish

  https://www.ipvanish.com

  IPVanish

  Prędkość

  Świetny

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono 4 na 5Oceniono 4 na 5Oceniono 4 na 5Oceniono 4 na 5

  Cena (IDR)

  50,442 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Wymuszone 256-bitowe szyfrowanie
  • Nieograniczone P2P
  • Obsługuje 10 urządzeń

  "IPVanish może nie mieć serwerów w Indonezji, ale dzięki sąsiedniemu Singapurowi nie jest to duża sprawa."

  ODWIEDŹ VPN

  IPVanish bardzo ucierpiał w ostatnich czasach z powodu uwikłania w niektóre… powiedzmy, niefortunne zdarzenia. Poza tym pamiętajcie, że są pod nowym zarządem i mam nadzieję, że takie rzeczy staną się po prostu przeszkodami w przeszłości.

  Odsuwając na bok te incydenty, pozostają gigantem VPN w terenie i oferują imponujące prędkości. Na szczęście z tego powodu, ponieważ jeśli masz jakiekolwiek skargi na ich szybkość, niewiele możesz zrobić, ponieważ wymuszają szyfrowanie 256-bitowe na wszystkich bez wyjątku.

  Ponieważ nie mają oni lokalnego serwera w Indonezji, domyślnie wybraliśmy Singapur, który ma duże prędkości w regionie i jest dość blisko.

  ipvanish test prędkości Azji VPN na

  IPVanish Speed ​​Test – Singapore Server
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Ponownie, IPVanish nie jest przedstawicielem lokalnych serwerów w Indonezji, więc najbliżsi byli w Singapurze lub Malezji. Na łączu singapurskim udało mi się uzyskać fantastyczną prędkość odczytu 175 Mb / s, co jest doskonałe.

  Dla chętnych do eksperymentowania zawsze możesz wypróbować inne serwery w regionie, które mogą dać lepsze wyniki. Mimo to połączenie było stabilne i więcej niż wystarczało do przesyłania strumieniowego multimediów.

  Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat IPVanish, aby dowiedzieć się więcej!

  6. TorGuard

  https://torguard.net

  TorGuard

  Prędkość

  Świetny

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  Cena (IDR)

  64.769 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Zbudowany dla P2P
  • TorGuard Stealth Proxy
  • Obsługuje 5 połączeń

  "Korzystanie z TorGuard to wspaniałe doświadczenie i daje pewność, że ich połączenie internetowe jest naprawdę bezpieczne."

  ODWIEDŹ VPN

  Jednym z najważniejszych czynników decydujących o umiejscowieniu TorGuard jest to, że jest to bardzo przyjazny dla P2P dostawca usług VPN. Po stronie użytkownika nie ma wiele blingów, ale ma niezwykłą wydajność.

  Interfejs TorGuard może wydawać się nieco przestarzały, gdy po raz pierwszy się z nim spotka, ale nie ma wątpliwości, że istnieje jeden z najbezpieczniejszych dostawców usług VPN w okolicy. Mimo że po stronie użytkownika nie ma zbyt wiele bledów, wydajność jest dość niezwykła.

  Istnieje jedna kluczowa różnica między TorGuard a wieloma konkurentami, ponieważ pozwala wybrać preferowany poziom szyfrowania. Oznacza to, że dla użytkowników P2P możesz zmniejszyć szyfrowanie i cieszyć się większą prędkością torrentowania w dowolnym momencie!

  Poza tym TorGuard ma wiele innych zalet, takich jak stabilne prędkości, możliwość obsługi wielu platform i możliwość ominięcia blokad VPN.

  test prędkości torguard asia VPN na

  Test prędkości TorGuard – serwer singapurski
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Niestety TorGuard nie ma serwerów zlokalizowanych bezpośrednio w Indonezji, więc użytkownicy będą musieli wybrać jeden z kraju. Najbliżej byłoby w Singapurze lub Malezji – dzięki czemu wykazywał wysoką wydajność prędkości.

  Zdecydowałem się wypróbować serwer singapurski w tym konkretnym przypadku, ponieważ ma on tak dobre wyniki. Przy prędkości około 184 Mb / s użytkownicy indonezyjscy będą mieli wspaniałe wrażenia z korzystania z tego serwera.

  Przeczytaj naszą dokładną analizę TorGuard, aby uzyskać więcej informacji!

  7. FastestVPN

  https://fastestvpn.com

  Najszybszy VPN

  Prędkość

  Świetny

  Bezpieczeństwo & Prywatność

  Oceniono 4 na 5Oceniono 4 na 5Oceniono 4 na 5Oceniono 4 na 5

  Cena (IDR)

  17,205 / mies

  Najważniejsze cechy

  • Zoptymalizowane serwery dla P2P
  • Umożliwia przeskakiwanie serwera
  • Obsługuje 10 urządzeń

  "Najszybsza sieć VPN nie jest najszybsza, ale z pewnością oferuje propozycję wartości, której trudno jest zakwestionować."

  ODWIEDŹ VPN

  FastestVPN ciężko pracuje od ostatniego razu, kiedy go wypróbowałem i tym razem nie zrobił na nim wrażenia. Wydajność została znacznie zwiększona, ale niestety wciąż brakuje siły sieci, aby naprawdę się wyróżniała.

  Oferuje bardziej ograniczone kraje niż większość VPN najwyższych poziomów, co widać tu rażąco z powodu ich braku obecności lokalnie w Indonezji. Jednak rekompensują to pikami, których ceny trudno jest oprzeć.

  Ich ceny zaczynają się od najniższego poziomu 17 205 IDR – znacznie mniej niż to, co płacisz w Starbucks za filiżankę fantazyjnej kawy! W rzeczywistości utrzymywali ceny na tak niskim poziomie, nawet podczas ulepszania produktu.

  Teraz FastestVPN może pomóc ci ominąć zablokowaną geograficznie treść Netflix, dzięki czemu możesz oglądać Netflix w regionie USA w dowolnym momencie.

  najszybsza azjatycka VPN na

  Najszybszy test prędkości VPN – serwer singapurski
  (Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

  Prędkości na FastestVPN po podłączeniu do serwera z Singapuru przekroczyły dla mnie 100 Mbps. To całkiem nieźle jak na VPN, który ma tak mało serwerów w porównaniu do dużych chłopców.

  Przejdź do naszej oceny FastestVPN, aby dowiedzieć się więcej!

  Czy naprawdę potrzebuję VPN w Indonezji??

  Mówiąc poważnie, Indonezja wydaje się być jednym z krajów, którymi bardziej się martwię z powodu różnych czynników. Gdyby to było tak proste, jak zwykła regulacja mająca na celu zapobieganie przestępstwom, nie byłoby tak źle.

  Jednak scena prywatności i bezpieczeństwa w Indonezji wydaje się chaotyczna, a rząd najwyraźniej nie dba o wolność Internetu. To w połączeniu z wolą zatrzymania i ścigania stanowi ogromną presję na użytkowników Internetu w tym kraju.

  Uważam, że korzystanie z VPN powinno zajmować dość wysokie miejsce w agendzie większości użytkowników. Dzieje się tak podwójnie, więc dla obcokrajowców, którzy przebywają w Indonezji w celach zawodowych lub wypoczynkowych – z pewnością nie chcesz uciekać się od przepisów i skończyć w indonezyjskim więzieniu – z nieokreślonych powodów.

  Podsumowując, oto 3 najlepsze VPN dla Indonezji:

  PRĘDKOŚĆ

  BEZPIECZEŃSTWO & PRYWATNOŚĆ

  CENA (IDR / MO)

  NordVPN

  Świetny

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  53,803

  ODWIEDŹ VPN

  CyberGhost

  Targi

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  42 327

  ODWIEDŹ VPN

  Surfshark

  Targi

  Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5Oceniono na 5 z 5

  30,867

  ODWIEDŹ VPN

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map